Sayfa 39/129 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon
Arama sonucu : 1026 madde; 305 - 312 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Temettü portföyüme ilk alımımı bugün yapmış bulunuyorum, sürdürülebilir karlılığı devam ettiği müddetçe portföye ilaveler olacaktır ama ikinci ilave için bilanço ve temettü taahhutunu yerine getirmesini bekleyeceğim
    O zamana kadar uçmazsa

2. Uçtuğu yer ederi ise sıkıntı yok eklemeye devam ederiz

3.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    O zamana kadar uçmazsa
    Ucmazsa derken??? 🙂🙂🙂

4.  Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Ucmazsa derken??? ������
    Yani, beklentili, finansalları düzgün, hikayesi olan bir şirket, o zamana kadar primlenmez ise demek istedim. Biraz da latife ile

5.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Yani, beklentili, finansalları düzgün, hikayesi olan bir şirket, o zamana kadar primlenmez ise demek istedim. Biraz da latife ile
    Finansallari çok düzgün.kesinlikle olduğu fiyatı haketmiyor.size katılıyorum.
    Bilanço ve arkasından açıklayacağı temettü ve bedelsiz ile birlikte dikkat çekmeye başlayacaktır diye düşünüyorum.
    Ytd.

6. Merhaba,
    -Bilançosu düzgün
    -Ihracat yapıyor, döviz fazlası var.
    -200 milyon civarı yıllık kâr beklentisi
    -Ikinci çeyrekte Mersin'e kurulacak makine ile yaklaşık %50 kapasite artışı
    -Salgın sebebiyle revaçta olan bir sektörde faaliyet göstermesi
    -Döviz bazında halka arz fiyatının altında işlem görmesi bunlar gerçekler.
    Ayrıca;
    -Dağıtılabilir kârın %70'inin temettü olarak ödenmesi(iki yıllık)
    -Yurtdisinda yeni fabrikalar açılması beyanı
    Son ikisini bekleyip göreceğiz ama özellikle temettü sözünde durulması halinde(patronun güvenirliliğini ispatlaması hususu bence önemlidir) uzun yıllar portföyümde yer alır.
    Herkese bol kazançlar
    Saygılar
    Ytd.

7. Zaten mesele biraz da piyasanın güvenini kazanması gerekliliğinde,malum son günlerde bir hissede değer yatırımcılarını nasıl öptüğünü gördük patronun, ne olursa olsun sepeti birden doldurmamak lazım,tezol yatırımcısına dürüst olur kurumsal yapısını gösterir bizlerde her fiyattan sepete eklemeye talip oluruz

8. Kesinlikle size katılıyorum. Toplu alım yapmaktansa, şirketin kendini ispat etmesini bekleyerek, kademeli alım en doğrusu. Tezol'un Genel Müdürü ve Mali Işler Müdürü, Selpak-Eczacıbaşı kökenli. Bu da aslında şirketin vizyoner ve kurumsal bir bakış açısı olduğunu gösteriyor ama en önemlisi patronun elde ettiği kârı yatırımcısı ile paylaşıp, paylaşmayacağı. Kimi kazanır, paylaşır, büyür. Koç, Oyak, Erdemoğlu olur. Kimi de dediğiniz malûm hisse gibi kazandığı halde yatırımcısının cebine göz diker.

Sayfa 39/129 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •