Sayfa 48/129 İlkİlk ... 3846474849505898 ... SonSon
Arama sonucu : 1027 madde; 377 - 384 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. sanayi hisselerinde özsermaye karlılığı ile şirketin pd/dd oranı arasında ilişki kurulur, enflasyon oranı ile değil.

2.  Alıntı Originally Posted by blood Yazıyı Oku
    sanayi hisselerinde özsermaye karlılığı ile şirketin pd/dd oranı arasında ilişki kurulur, enflasyon oranı ile değil.
    Bu yazina yorum yazmak bile kelime israfi olur....

3. sn. bensattımgitti, siz özsermaye karlılığı enflasyondan yüksek olan şirketleri alın bu durumda , diğer arkadaşlar pd/dd ile özsermaye karlılığı arasındaki ve risksiz getiri oranı arasındaki ilişkiyi araştırdıklarında gerçeği göreceklerdir.

4. Uzun vadeli yatırım yaptığım için bir yıl sonrasının kârını hesaplamak istedim. Hata gören yada katkı yapmak isteyen olursa da memnun olurum.

Son çeyrek 135 milyon kâr ettiğimizi düşünür ve enflasyonu hesaba katmaz isek(maliyetleri de artıracağı için);

135 x 4=540

(%40 kapasite artışını sadece son çeyrek olarak hesaplıyorum. Bu sebeple %50 olarak alacağım) 135÷2= 67.5

540+67.5= 607.5 milyon

Tahminde bulundum sadece yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Kayalp Yazıyı Oku
    Uzun vadeli yatırım yaptığım için bir yıl sonrasının kârını hesaplamak istedim. Hata gören yada katkı yapmak isteyen olursa da memnun olurum.

Son çeyrek 135 milyon kâr ettiğimizi düşünür ve enflasyonu hesaba katmaz isek(maliyetleri de artıracağı için);

135 x 4=540

(%40 kapasite artışını sadece son çeyrek olarak hesaplıyorum. Bu sebeple %50 olarak alacağım) 135÷2= 67.5

540+67.5= 607.5 milyon

Tahminde bulundum sadece yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu çok kaba bir hesap olur...mesela kambiyo karı son çeyrekte çok yüksek...Bir daha bu kadar yazmaz(inş)
    Daha gelir ve giderler de birkaç kalem daha var...

6. Sn. Bambu teşekkürler.

Evet kaba bir hesap oldu. Sermaye artışı sonrası 440 milyon kabulümdür.

Syg,

Alıntı Originally Posted by Kayalp Yazıyı Oku
    Sn. Bambu teşekkürler.

Evet kaba bir hesap oldu. Sermaye artışı sonrası 440 milyon kabulümdür.

Syg,
    Rica ederim.kağıt fiyatlarındaki artışlar dolayısı ile ciro ve net kar da artışlar olmasını bende bekliyorum...zaman içerisinde hisse fiyatlamasına da yansıyacaktır diye ümit ediyorum.ilk çeyrek bilanço tarihleri yaklaşsın tahminlerinizi yazarız.
    Bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Şirketin gelir tablosunu son 4 yıl için ortalama USD kurlar ile çevirerek bir inceleme yaptım. Görülen o ki hasılat 100 milyon USD civarında seyrediyor. Kapasite artışı etkisini bu yıl için %10 olarak alırsak yılı 110 mn USD hasılat ile bitirebilir Tezol. 2021 yılı net kar marjına bakınca %29 rakamını kullanırsak 31.9 mn USD kadar net kar çıkabilir. Kurun ne olacağını tespit etmek zor ancak ortalama kurun 15 altında olmayacağını sanıyorum. Bu hesapla 31.9 x 15 = 478 mn TL net kara ulaştım.

Umarım gaz fiyat artışı brüt marjı kötü yönde etkilemez. Şirket borçluluk yapısını bozmaz, yabancı para pozisyonunu iyi yönetirse iyi karlar gelmeye devam edecektir.

Syg.

Sayfa 48/129 İlkİlk ... 3846474849505898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •