Sayfa 101/129 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon
Arama sonucu : 1025 madde; 801 - 808 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ace Yazıyı Oku
    Küçük bir düzeltme yapayım. Kötü yönlü durumlardan kastım şirketin iş yapmaması değil hem mevcut piyasa gereği hem şirketten gelen en son KAP hem de en son dediğim gibi Deniz Yatırım'ın raporu (marjlarda hafif gerileme beklentisi gibi durumlar). Başka fikirlere ve yorumlara da açığım.

Takdir edersiniz ki 3 ay önceki zirveden geriye geldik. Rüzgar nasıl Temmuz Kasım arası çok hızlı estiyse şirketi hak ettiği değere taşıdıysa son 3 aydır da tersten esiyor. Daha önceki yorumlarımda açık şirketi kötüleyecek durumlardan kaçınırım. Elimden geldiğince iyi ve kötü yönde kendi beklentilerimi de zaten paylaştım. Fabrika açılışı beklerken son zamanlar artık sabır sınıyor.

Ek olarak şunları da ekleyim. Kuruluma hızla devam ve üretim için personel istihdamına yönelik iş ilanı.

https://www.kariyer.net/is-ilani/eur...iscisi-3184363
    https://www.linkedin.com/feed/update..._BY_YOUR_PAGES
    Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim kıymetli kardeşim!

2.  Alıntı Originally Posted by ace Yazıyı Oku
    Kendimce burada yazdığım gibi şirket ile ilgili iyi yönde beklentilerim ağır basıyor. Bakkal hesabı ile de 4.çeyreğin hem net kar hem de ciro bakımından 3.çeyrekten daha iyi oluşmasını bekliyorum. Fakat Deniz Yatırım açıkladığı raporunda 753 milyon ciro, 155 milyon net kar beklentisini belirtmiş. Böyle gelmesi durumunda yıllık kar 601 milyon olacaktır.

Bu aralar hisse fiyatlarına ve haberlere bakarsak şirket ile ilgili kötü yönlü durumlar ağır basıyor. Yeni fabrikanın açılması ve bilançonun iyi gelmesi sayesinde inş. rüzgar yön değiştirir. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.

Deniz Yatırımın 2023 raporuna baktım.Herhangi bir kar tahmini paylaşmamışlar 2022 4. çeyrek adına siz nereden gördünüz acaba varsa kaynak paylaşabilir misiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by bernardblack Yazıyı Oku
    Deniz Yatırımın 2023 raporuna baktım.Herhangi bir kar tahmini paylaşmamışlar 2022 4. çeyrek adına siz nereden gördünüz acaba varsa kaynak paylaşabilir misiniz?
    Dosya boyutu limiti aştığı için paylaşamıyorum. İlgili kısmın ekran görüntüsünü paylaştım

TezolDenizYatirim.jpg

4. [QUOTE=emperador;6288587]Ben şirkete güveniyorum bilançosu da güzel gelecektir. Fabrikası açılacak güzel. Ama kap atarken sanırım hiç bakmıyorlar kağıdı neredeyse taban yapacaklardı. Ben patron olsam satasım olsa bile buralardan kap atmam. Ya da çok alan oldu dökmek için yapıyorlardir desem zaten dolaşımda az var.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUO

düşme konusunda başlarda. yüzde 50 civarı düşüş oldu tepelere göre. endeks daha 5150 iken.

5. Üreten , kâr eden geminin malları ,yokmu alan!
    Fk 10 dan düştü 7 ye, buyrun sofraya

6.  Alıntı Originally Posted by İbrahim07 Yazıyı Oku
    Üreten , kâr eden geminin malları ,yokmu alan!
    Fk 10 dan düştü 7 ye, buyrun sofraya
    Alıyoruz alıyoruz tekrar döndük dükkana Bu fırsat kaçmazdı.

7. 2.3 milyon ortak satışı yapılıyor.
    Geri alım beklerken , ortaklar satayım diye uğraşıyor. İyi olmadı. Satış bitinceye kadar baskı devam eder.

Yıllık kar 600 gelirse 420 milyonu dağıtılacak demektir. Ben %80 temettü %100 bedelsiz bekliyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by İbrahim07 Yazıyı Oku
    2.3 milyon ortak satışı yapılıyor.
    Geri alım beklerken , ortaklar satayım diye uğraşıyor. İyi olmadı. Satış bitinceye kadar baskı devam eder.

Yıllık kar 600 gelirse 420 milyonu dağıtılacak demektir. Ben %80 temettü %100 bedelsiz bekliyorum.
    Bedelsiz değilde sadece temettü Verse yüksek oranlı güzel olur.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 101/129 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •