Sayfa 111/128 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon
Arama sonucu : 1024 madde; 881 - 888 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. Ben yarın görüşeceğim, mailide şimdiden attım zaten.
    Daha ağır yazacaktım ama gelişmeye bakacağım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    Beklediğimiz gibi olmadı ama açıklamayı dikkatli okuyalım...

2022 dönemi için hesaplanan net dağıtılabilir kar için,
    220.000.000,00-TL pay sahiplerine birinci kategori temettü olarak, 20.900.000,00-TL genel yasal yedek olarak, geri kalanı ise olağanüstü yedek olarak paylar şeklinde dağıtılacaktır.
    Yani mevcut sermaye tutarı kadar nakit temettü veriliyor ancak yapılan sermaye artışı temettüden karşılanıyor. Kalanın tamamı yedeklere..
    Açıklamayı ben böyle anladım....
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1125346

3. Öncellikle %100 bedelsiz hayırlı olsun tüm Ortaklara.
    Beklentim %100 bedelsiz ve %100 temettü şeklindeydi olmadı. Kapa yapılan açıklamanın şu kısmı için bu yıl idare edeceğim."(Şirketimizin yapmakta olduğu ve yakın gelecekte yapmayı hedeflediği yatırımları karşılayacak finansman ihtiyacı, önümüzdeki dönemin içerdiği belirsizlikler ve riskler, dış kaynaklardan finansman kullanımının mevzuat gereği sınırlandırılmış olması ve yüksek maliyeti)" biliyorsunuz sirketin 3 kıtada 3 fabrika sözü var buna atıfta bulunmuş gibi geldi bana.Bana göre tezol hala büyüme hissesi tam olarak temettü hissesi olması için biraz zamana ihtiyacı var. Ancak 1 lira olmasa da geçen seneki kadar temettü vermesini isterdim niyetini belli etmesi açısından. Ben 2023 te de eklemeye devam edeceğim. Bakalım genel kurulda bu talepleri dikkate alacaklar mi.

4. Ama tabiki normal olan kar dağıtım politikasına uygun kararlar alması olurdu.Tepki gösterenlere de hak veriyorum.Genel kurulu bekleyip göreceğiz. Herkese bol kazançlar.

5. Bence güzelce açıklama yapmışlar.
    Borsanın temettü devlerinin bile boş geçtiği bir senede yatırım yapan Bebek Şirket seviyesinde olan Tezol a kızamıyorum... Şirket seneye daha iyi temettü verecekse bu sene verilen bedelsizin kiymeti anca seneye anlaşılır.
    YTD.
    Bol kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by Temettü Bükücü Yazıyı Oku
    Ama tabiki normal olan kar dağıtım politikasına uygun kararlar alması olurdu.Tepki gösterenlere de hak veriyorum.Genel kurulu bekleyip göreceğiz. Herkese bol kazançlar.
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

6. 2022 bilançoda kârın %70'i dağıtılır bunun da %30'u nakit temettüdür diyor, hem böyle açıklıyorsun hem de şu anda yaptığına bak kardeşim arzada zaten %70'ini dağıtacağım diye çıktın, yatırımında bitmiş zaten, niye yani bu üçkağıtçılık şimdi.
    Mailleri kapatmışlar, gitmiyor

7. Mailler açıldı, gönderdim.
    2021 in 3 katı kar ediyorsun tmm güzel, buna rağmen hiç nakit temettü yok. Bunda iyi niye görmüyorum maalesef.

8. bölünmeden bölüyorlar kağıdı. adi kağıt. 31-32 lerden düş hiç tık yok.

Sayfa 111/128 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •