Sayfa 2/47 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 9 - 16 arası.

Konu: MAGEN - Margün Enerji Üretim San ve Tic A.Ş.

Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Esenboğa Elektrik Üretim AŞ'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 100 milyon lotu halka arz edilecektir,
    Halka arz ile 310.000.000 TL değerindeki sermayesini 100.000.000 TL yükselterek 410.000.000 TL'ye çıkaracak,
    Halka arzda 1 TL nominal değerli 100.000.000 hisse, 8,30 TL sabit fiyattan satışa sunulacak,
    Hisselere fazla talep gelmesi halinde ek pay satışı ise yapılmayacak,
    Dağıtım yöntemi olarak Eşit dağıtım planlanmaktadır,
    iyi alıştılar valla önce naten, sonra esenboğa şimdi margün. Şirketin kasasına 830 milyon TL. Büyük bir arz...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

matruşka gibi

bilanço 2021 yilında çok degişmiş. 2020 / 6 bilancosunda zarar eden sirket , 2021 de hoop yatirim faaliyetinden gelirler kalemi ile 650 milyon kar etmis (2021/6 bilancosunda) ??

Güzel olan halka arzi Metro Yatirim yapiyor olmasi !

"yatırım tavsiyesi değildir"

4. Bir koyundan 3. postu çikaracak adamlar. Normal sartlarda bu sirketin sahip oldugu santraller ve diğer işler daha önce 2 kez halka arz edildi. Simdi 3. kez arz edecekler.

Yurtdısinda bu işler nasil bilmiyorum ama bana göre cok yanlış işler.
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    matruşka gibi
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Esen ve Naten 2021 1.çeyreğinde değerleme karı yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam, astronomik kar muhtemelen Margün'de de benzer bir durumla ilişkilidir, detaylı bakmak gerekir, inceleyeceğim fırsat olunca, herkes bilir ancak telaffuz edeyim yine, esas faaliyetle ilgili verilere odaklanmak lazım.

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alan Margün Enerji'nin halka arzı 22-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Payların dağıtımı Borsa İstanbul tarafından EŞİT DAGITIM yöntemi ile yapılacak.

7. Margün Kurumsal yatırımcıya tahsisat var mı hangi oranda bilen var mı?

yok gorunuyor

borsada esit dagitim olduguna gore

kim market kadar talep gelse (167.000 kisi)

100.000.000 lot / 167.000 kisi = 600 lot kadar gelir

5.000 liralik kabataslak

Bu Halka arza 800 lot alis girecegim.
     Alıntı Originally Posted by drfinance Yazıyı Oku
    Margün Kurumsal yatırımcıya tahsisat var mı hangi oranda bilen var mı?

Sayfa 2/47 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •