Sayfa 32/47 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 249 - 256 arası.

Konu: MAGEN - Margün Enerji Üretim San ve Tic A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    Spek düşünsün 1900 lotu var maliyet benden yüksek garanti ve iş başta

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    iş ve özellikle garanti ,isteselerdi aldıklarını karıyla satabilirlerdi.Maliyetleri 10 civarı,işin toplamda maliyeti 9 tl
    tahtada hisseye sahip olma isteği devam ediyor gibi

2.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    iş ve özellikle garanti ,isteselerdi aldıklarını karıyla satabilirlerdi.Maliyetleri 10 civarı,işin toplamda maliyeti 9 tl
    tahtada hisseye sahip olma isteği devam ediyor gibi
    Valla hareketi hiç hoşuma gitmedi 10.50 vermedik geri geldi bu kadar zalim kağıt olmaz morel bırakmadı zararmi ettim yok 8
    8.10 maliyet ama bu kâğıtta dökme değil bu bmal yıkmaya benziyor size bol.kazanclar ben sesizce izleyeceğim

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

3. Muhteşem bir kağıt daha ne olsun. Kaç kere asagidan alis ve yukaridan satis firsati verdi. Tsmahkar olursaniz kazanirsiniz. Ben 10.50 ve 10.100 den aldiklarimla kazandim. Merak etmeyin 9.66 da iyi fiyat. Yarin bir 10 denemesi daha bekliyorum. Bir ay içinde 20 ye kadar bekliyorum

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/964748

. Şirket 2019 yılının son çeyreğinde Yozgat, Afyon, Nevşehir, Eskişehir bölgesinde toplamda 22,35 MWp gücünde GES alımı yapmıştır.
    2020 yılının son çeyreğinde ise, Afyon ilinde 12,27 MWp ve Ankara ilinde toplam 10,29 MWp gücünde GES alımı
    yapmıştır. 2021 yılının ilk çeyreğinde Ankara ilinde kurulu olan 11,44 MWp kurulu güce sahip GES satın alarak
    mevcut kapasitesini 56,35 MWp gücüne çıkarmış ve sektörde büyümeye devam etmiştir. Şirket en son olarak
    da 12.03.2021 tarihinde, Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla illerinde 61,68 MWp GES alımı
    yaparak mevcut kapasitesini 1 1 8,03 MWp gücüne çıkarmıştır.
    Bu santraller 2019, 2020 ve 2021 yıllarında Şirket bünyesine katılmış olup, aralarında 2015, 2016, 2017, 2018,
    2019 ve 2020 yılında elektrik üretimine başlayan santraller bulunmaktadır.
    Şirket tüm bu faaliyetlerini 65 adet
    personel ile yürütmektedir. Şirket merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Elektrik üretim santralleri ise Yozgat,
    Eskişehir, Afyon, Nevşehir, Konya, Antalya, Ankara ve Muğla illerinde bulunmaktadır.
    Şirket, sermayesinin tamamı kendisine ait olan bağlı ortaklıklarına ait çağrı mektuplarına istinaden lisanslı ve
    lisanssız olarak üretim yapmaktadır.
    GES ler için kurulu güç kavramı DC (Doğru Akım) cinsinden ifade edilmekte olup, İhraççı 'mn GES'nin kurulu
    gücü 118,03 MWp dir. Ancak doğru akım elektrik, tüketimde kullanılamamakta ve transformatörler vasıtasıyla
    şebekeye verilecek elektrik cinsi olan AC (Alternatif Akım) formuna dönüştürülmek zorundadır. İhraççı'nın GES
    santrallerinin dönüştürülmüş kullanılabilir elektrik AC çıkış gücü toplamı ise 100,48 MWac seviyesindedir.

2015 ise, 4.5 yılı kalmıştır.
    2016 ise 5.5 yılı kalmıştır.
    2017 ise 6.5 yılı kalmıştır.
    2018 ise 7.5 yılı kalmıştır.

--toplam güç 100 MW....

Şirket 2020 yılında toplamda 57 milyon Euro 'lük bedelin üzerinde iki adet müteahhitlik sözleşmesi
    imzalamasına rağmen, halen nihai lisans süreci devam etmekte olup santrallerin inşaatına henüz
    başlanmadığı için
    .....................

. Bu santrallerin
    geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl boyunca ürettiği elektrik 13,3 dolarcent/kWh fiyatla sisteme satılacaktır.
    Bu sürenin sonrasında elektrik satış fiyatının piyasa koşullarında 9 dolarcent/kWh olacağı öngörülmüştü

--4-5 yıldır piyasada ortalama elektrik fiyatı 4-5 sent civarında seyrediyor... daha da ucuzlayabilir...

Margün Enerji' nin özellikle Enerji Müteahhitliği taahhüt faaliyeti gelirlerinin makro ekonomi şartlarına da bağlı
    olarak dalgalı seyretme potansiyeli nedeniyle bu alanda geleceğe dönük projeksiyonlar yapılması zor olup

değerlemenin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecektir

https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=5620
    ---ilk iki yazı süleymaniye vakfı yayınıdır.

Sayfa 32/47 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •