Sayfa 4/47 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 25 - 32 arası.

Konu: MAGEN - Margün Enerji Üretim San ve Tic A.Ş.

1 er lot dagıtiliyor sırayla
    Kişi sayısı yanıltabilir.
    100 m lot dagıtacak otomatik olarak.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

tezol da kimse satmiyor
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    5000 tl yazan bu işten anlamayan ky açılışta diyelim 500 tl kar gördü. satarrrr durmazzz...
    "yatırım tavsiyesi değildir"

3. Arz oransal+eşit değil, tamamen eşit, kesin olarak şu olur bu olur diye konuşmak doğru değil bana göre, bakıp göreceğiz.

4. Arz bir şekilde karşılanır sorun o değil ama herkes istediği kadar alırsa yani arzda doygunluk yaşanırsa tahta açılınca kim almak isteyecek? Büyükler ky ye destek çıkıp tahtayı hemen götürür mü yoksa daha alttan almak için ky nin satışını mı bekler?Tamam şu sıralar arzlara yeniden ilgi var ama ilk dönemki 800 -900 bin katılımında çok uzağındayız..Bu denli büyük tahtayı götürmeye 150- 200 bin ky nin parası yetmez. Bunları düşünmek gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    5000 tl yazan bu işten anlamayan ky açılışta diyelim 500 tl kar gördü. satarrrr durmazzz...
    Tezol da Cuma günü itibariyle 1500-TL üzerinde kâr var, satış yapan küçük yatırımcı çok az, bu düşüncenizin dayanağı yok bence. Aynı şekilde küçük yatırımcı Brlsm hissesinde de 3000-TL üzerinde kâr varken bile satmadı. Önemli olan şirketin iyi olup olmadığı, halka arz sonrası defter değeri 5.50 olacak şirket 8.30 dan halka arz oluyor. Sektör itibariyle Devletin alım garantisini var bu seneden sonra kârını artıracağı düşüncesindeyim.

6. Spk bu işe nasıl izin veriyor? Anlayamıyorum. aç bak içindeki iştirakler hep aynı.

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Tezol da Cuma günü itibariyle 1500-TL üzerinde kâr var, satış yapan küçük yatırımcı çok az, bu düşüncenizin dayanağı yok bence. Aynı şekilde küçük yatırımcı Brlsm hissesinde de 3000-TL üzerinde kâr varken bile satmadı. Önemli olan şirketin iyi olup olmadığı, halka arz sonrası defter değeri 5.50 olacak şirket 8.30 dan halka arz oluyor. Sektör itibariyle Devletin alım garantisini var bu seneden sonra kârını artıracağı düşüncesindeyim.

Aynı güneş enerjisi santrallerini üçüncü kez halka arz ediyor. SPK buna göz yumuyor . Aynı şeyi naten iştiraki esenboğa halka açılırken de yazmıştım . Önce naten i halka arz ettiler. Bunu yaparken esenboğa bunun alt şirketi , onun da altında margün ü konumlandırmışlar. Margün de çoğu güneş enerjisi santralleri. Sonra aynı santralleri esenboğa diye arz ettiler. O zaman da söylemiştim. Şimdi üçüncü olarak onun da altındaki margünü halka açıyorlar. Spk uyuyor. Aynı güneş enerjisi santralleri bu sefer en alttaki şirketi açıyorlAt. Bir de halka açılıyor diye ana şirketleri de şişiriyorlar. Sonra saçma sapan karlar ortaya çıkıyor bilançoda. Gerçekte hiç olmayan. SPK bu üçüncü hülle halka açılma için de onay veriyor tıpış tıpış.

Eğer dediklerimle ilgili , benim dürüstlüğümle ilgili bir şüpheniz varsa margün ün, esenboğa nın ve naten in iştiraklerini bir güzel inceleyin lütfen. Aralarında ne kadar benzerlik olduğunu siz de göreceksiniz.

Veya ben yanlış birşey söylüyorsAm lütfen anlayabilen anlatsın. Margün , esenboğa ve naten in iştirak listelerini bana bir göstersin. Arada ne dark var? O zaman kabul edeceğim yanlış düşündüğümü.

Not: Bu yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir.

7. Nasıl izin veriyorlar ya, bilinçli mi yapıyorlar nedir?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Aynı güneş enerjisi santrallerini üçüncü kez halka arz ediyor. SPK buna göz yumuyor . Aynı şeyi naten iştiraki esenboğa halka açılırken de yazmıştım . Önce naten i halka arz ettiler. Bunu yaparken esenboğa bunun alt şirketi , onun da altında margün ü konumlandırmışlar. Margün de çoğu güneş enerjisi santralleri. Sonra aynı santralleri esenboğa diye arz ettiler. O zaman da söylemiştim. Şimdi üçüncü olarak onun da altındaki margünü halka açıyorlar. Spk uyuyor. Aynı güneş enerjisi santralleri bu sefer en alttaki şirketi açıyorlAt. Bir de halka açılıyor diye ana şirketleri de şişiriyorlar. Sonra saçma sapan karlar ortaya çıkıyor bilançoda. Gerçekte hiç olmayan. SPK bu üçüncü hülle halka açılma için de onay veriyor tıpış tıpış.

Eğer dediklerimle ilgili , benim dürüstlüğümle ilgili bir şüpheniz varsa margün ün, esenboğa nın ve naten in iştiraklerini bir güzel inceleyin lütfen. Aralarında ne kadar benzerlik olduğunu siz de göreceksiniz.

Veya ben yanlış birşey söylüyorsAm lütfen anlayabilen anlatsın. Margün , esenboğa ve naten in iştirak listelerini bana bir göstersin. Arada ne dark var? O zaman kabul edeceğim yanlış düşündüğümü.

Not: Bu yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir.
    her kelımesıne katılıyorum nede olsa kucuk yatırımcı alıyor dıye nedır bu vıcdansızlık matruşka gibi adamlar sureklı aynı sırketı arz edıp pıyasadan para çekıyor nasıl ızın alıyor baska zaman olsa zaten katılım olmaz taban taban gıderdı

Sayfa 4/47 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •