Sayfa 20/47 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 153 - 160 arası.

Konu: MAGEN - Margün Enerji Üretim San ve Tic A.Ş.

1. 160 milyon lotluk gwind bugun %9 yukseldi.Bundaki tüm lotlar küçük yatırımcidayken bu neden tavan olmasin? Hisseye guvenmeyip almayanlar az lot alanlar hisse duser diyor benim daha onceki mesajimda kastettigim 100 milyon lot beklemesini beklerim derken tam 09.40 daki ilk fiyat ve lot olusumundan bahsediyorum .Kimmer de ilk gün 180 2.gün 160 milyon lot bekleyenle acildi .Daha sonra silindi bundada 9.40 acilisi yuksek olacaktir ama tavana kucuk yatirimci tarafinfan fazla satis lot girilirse kurumsallar emir silecektir .Kendi dusuncelerim olup yatirim tavsiyesi degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    yarin acilisi yapacagiz.

enerji sektroru guncel bir durumda

ozellikle çin tarafindan gelen elektirik ile ilgili haberler, dogalgaz ve petrol fiyatlarindaki yulselis

ben olumlu ve guzel bir acilis bekliyorum ama uzun soluklu olurmu "naten ve esen ve biotrend" gibi bilemiyorum.

tekrar ifade ediyorum aydem ve galata ile bu hisseyi karistirmamak lazim, evet arz buyuklugu olarak benziyor ama hisse dagilimi acisindan cok farkli.

bakalim artik hakkimizda hayirlisi

"yatırım tavsiyesi değildir"
    Galata wind ve Aydem tamamen ortak satışı idi yani bütün para satışı yapan ortağın kasasına girdi şirketlerin kasasına tek kuruş girmedi (şimdi gereksiz biri Aydem'de 50 milyon şirketin kasasına girdi falan diyecektir o miktar halka arz masraflarına gitti), Maren'de ise halka arzdan elde edilen bütün gelir yani 863 milyonun tamamı şirketin kasasına girdi.

3. elektrik doğal gaz petrol coşmuş gidiyor. enerji kesintileri başlamış çinde. global olarak enerji kesintileri olabilir denilirken güneş enerjisi şirketine ortak olduk. mal almayan çakallar da hisseyi kötüleyip alttan mal kapma peşinde. hoşt köpek sürüsü sizi. ekmek kıt iken un fabrikasını bile kötüler bunun gibiler.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Çin’de elektrik kesintileri başladı, üretim ve hayat etkileniyor. https://www.hisse.net/haber/?p=5347

5. Avrupa'da elektrik fiyatlarının en fazla arttığı ülke İngiltere
    Enerji sektöründe arz-talep dengesizliği nedeniyle Avrupa'da elektrik fiyatlarının en fazla arttığı ülke İngiltere oldu.

Avrupa merkezli Nord Pool enerji borsası verilerine göre, İngiltere'de bu ay elektrik fiyatları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 340 artarak megavatsaat başına 221 avroya (191 İngiliz sterlini) kadar yükseldi.

Ülkede elektrik fiyatlarındaki artış son bir ayda ise yüzde 80'i aştı. İngiltere'de yüksek fiyatlar nedeniyle maliyetlerini karşılamayan birçok firma faaliyetini durdurmak zorunda kaldı.

Almanya'da ise geçen yıl eylülde megavatsaat başı ortalama 43 avro seviyesinde olan elektrik fiyatı, bu ay yüzde 200 artışla 129 avroya çıktı. Bu dönemde fiyatlar İspanya'da yüzde 266, İtalya'da yüzde 220, Fransa'da ise yüzde 185 arttı.

Kömüre talep arttı
    Piyasalardaki yüksek karbon fiyatlarına rağmen artan enerji talebini karşılamak amacıyla Avrupa'da kömüre talep artış gösterdi.

API2 Rotterdam Kömürü Vadeli İşlemler Piyasası'nda ton başı kömür fiyatı son bir yılda yüzde 265 artışla 200 dolara çıktı.

Dünyanın en büyük kömür tüketicisi olan Çin'de ise özellikle enerji yoğun sektörlerde artan talep karşısında kömür fiyatları hızla yükseldi. Kömür fiyatlarının yükselmesi ve tedarik sıkıntısı nedeniyle ülkede elektrik kesintileri uygulandı.

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    yarin acilisi yapacagiz.

enerji sektroru guncel bir durumda

ozellikle çin tarafindan gelen elektirik ile ilgili haberler, dogalgaz ve petrol fiyatlarindaki yulselis

ben olumlu ve guzel bir acilis bekliyorum ama uzun soluklu olurmu "naten ve esen ve biotrend" gibi bilemiyorum.

tekrar ifade ediyorum aydem ve galata ile bu hisseyi karistirmamak lazim, evet arz buyuklugu olarak benziyor ama hisse dagilimi acisindan cok farkli.

bakalim artik hakkimizda hayirlisi

👍👍👍

Açılışta yüksek lot sahipleri muhtemelen satacak
    %5-10u geçmez bu tutar.
    Daha sonra tavan yaparsa eğer 2-3 gün devam da edebilir.
    Piyasa kötü ama enerji kağıtları biraz onplanda bu ara.
    Hiçbir arzın açılışını hiç bu kadar merak etmemiştim
    Hayirlisi

ben %3-5 arasi maximum satis olabilecegini dusunuyorum ki bu gayet makul

sirketin gecmis referansi cok pozitif, ayrica halka arzi metro yapiyor bana gore isi kotaracaklar.

ama yinede bu isler hic belli olmaz. merakla bekliyoruz

Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku

Açılışta yüksek lot sahipleri muhtemelen satacak
    %5-10u geçmez bu tutar.
    Daha sonra tavan yaparsa eğer 2-3 gün devam da edebilir.
    Piyasa kötü ama enerji kağıtları biraz onplanda bu ara.
    Hiçbir arzın açılışını hiç bu kadar merak etmemiştim
    Hayirlisi

8. Eşleşme tavan.

Sayfa 20/47 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz