Special Days Image
Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Güncel Döviz Teknik Analizi

1. Güncel Döviz Teknik Analizi

Bugüne kadar hep USDTRY grafiğini inceledik. Bu defa EURTRY ile devam edelim.

Tespitler şunlar :

1) 10.2 direnci önemli, bursaı aşılırsa yukarı hareket hızlanabilir.

2) Fiyatlar hareketli ortalama üzerinde. (DEMA50)

3) Hareket uzun vadede yükselen kanal içerisinde sürüyor.

4) Kuvvetli pozitif RSI uyumsuzluğu var. Yani hareketin yukarı devam etme ihtimali aşağı devam etme ihtimalinden daha fazla. Kısa vadede faizle ya da başka şeylerle oynayarak gerileme olsa da orta ve uzun vadede yön yukarı görülüyor.

2021-09-23_08-05-57.jpg
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku

4) Kuvvetli pozitif RSI uyumsuzluğu var. Yani hareketin yukarı devam etme ihtimali aşağı devam etme ihtimalinden daha az. Kısa vadede faizle ya da başka şeylerle oynayarak gerileme olsa da orta ve uzun vadede yön yukarı görülüyor.
    Tam olarak anlamadım bu tespiti biraz daha detaylı açıklamanız mümkün mü acaba?
    Hayat hoş gerisi boş

3.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Tam olarak anlamadım bu tespiti biraz daha detaylı açıklamanız mümkün mü acaba?
    Size RSI uyumsuzluğunu anlatmak gerekmez sanırım. Faiz derken aslında bugün ben 25 baz puan yükseliş bekliyordum. Hem dövizin ateşini alır hem de bir ay zaman kazandırırdı ama olmadı.

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Size RSI uyumsuzluğunu anlatmak gerekmez sanırım. Faiz derken aslında bugün ben 25 baz puan yükseliş bekliyordum. Hem dövizin ateşini alır hem de bir ay zaman kazandırırdı ama olmadı.
    Beklenen genelde olmaz zaten..

( Yani hareketin yukarı devam etme ihtimali aşağı devam etme ihtimalinden daha az.
    Kısa vadede faizle ya da başka şeylerle oynayarak gerileme olsa da orta ve uzun vadede yön yukarı görülüyor.
    )

Ben RSI dan ziyade bu paradoks'u anlamadım
    Hayat hoş gerisi boş

5. Ben de anlamadım Çünkü bayağı yanlış olmuş, hatta dediğiniz gibi paradoks. Elbette ki yukarı gitme ihtimali aşağı gitme ihtimalinden çok daha fazla olacak. (%99 yazarsak çok mu pesimist derler)

Bunu dedikten sonra yukardaki yazıyı da değiştiriyorum müsaadenizle.

6.  Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Ben de anlamadım Çünkü bayağı yanlış olmuş, hatta dediğiniz gibi paradoks. Elbette ki yukarı gitme ihtimali aşağı gitme ihtimalinden çok daha fazla olacak. (%99 yazarsak çok mu pesimist derler)

Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku

4) Kuvvetli pozitif RSI uyumsuzluğu var. Yani hareketin yukarı devam etme ihtimali aşağı devam etme ihtimalinden daha fazla. Kısa vadede faizle ya da başka şeylerle oynayarak gerileme olsa da orta ve uzun vadede yön yukarı görülüyor.
    Böylesi daha şık oldu ...

Sevgiler ..saygı ile
    Hayat hoş gerisi boş

7.  Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Ben de anlamadım Çünkü bayağı yanlış olmuş, hatta dediğiniz gibi paradoks. Elbette ki yukarı gitme ihtimali aşağı gitme ihtimalinden çok daha fazla olacak. (%99 yazarsak çok mu pesimist derler)

Belki dogalgaz buluruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Şimdi gelelim USDTRY analizine. Önce uzaktan bakalım (Haftalık barlar), ağaçları değil, ormanı görelim. uzun vadede durum aynen aşağıdaki gibi. Yükseliyor da yükseliyor, arasıra hızlanıyor, arasıra yavaşlıyor ama hep yükseliyor. İşte yükselen kanallar, destekler dirençler falan. Bu grafiği yıllardır izlerim, hep çalışır.

2021-09-23-20-38-55.jpg

Şimdi daha yakından bakalım. Orta vadeli (günlük barlarla çizim)

Bir kere fiyatlar çok önemli iki direnç seviyesinin çakıştığı noktaya kadar yükselmiş durumda. 8.80 aşılırsa 9.80 ilk hedef gibi duruyor. Üstelik sistem olarak StochRSI seçersek 15 Eylül 8.43 ten beri pozitif konuma geçmiş görülüyor.

2021-09-23-20-40-15.jpg

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •