Sayfa 422/1951 İlkİlk ... 3223724124204214224234244324725229221422 ... SonSon
Arama sonucu : 15602 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. BNN Newsroom
    @BNNBreaking
    BREAKING: The Pentagon has stated that any abortion laws enacted as a result of the Supreme Court's decision will not be recognized.
    Google tarafından İngilizce dilinden çevrildi
    KIRILMA: Pentagon, Yargıtay'ın kararı sonucunda çıkarılan kürtaj yasalarının tanınmayacağını belirtti.
    İlginç haber. Velasbitçinin dediklerine inanmıyorsunuz.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Emre Kaplan
    @emreekaaplan
    9 aylık hamile eşimle 1 saatten fazladır taksiye binmek için bekliyorum.

Pandemi döneminde iş yapamadıkları için çok üzülmüştüm.

Dünyanın en şımarık meslek grubu İstanbuldaki taksiciler kusura bakmasınlar.

3. Rusya Stratejik Bombardıman Uçakları Belarus hava sahasında devriye atıyor.

4. Bu haberi hiç kopyalamak istemedim. İnsanlık bitti dedirten cinsten bir haber. Bunun çok ağır ceremesi olur.

5. Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Kaliningrad bölgesine transit geçiş konusunda Rusya'ya taviz vermeme kararı aldı...

6. Rus hacker grubu Killnet, Litvanya internet sitelerine büyük bir saldırı gerçekleştirdi.

7. https://haber.sol.org.tr/yazar/sri-l...rnek-mi-339666

Sri Lanka bir dış borç kriziyle cebelleşiyor. İlk aşamasını, tetiklediği tepkileri burada gözden geçirmiştim (“Sri Lanka’da Ayaklanma”, 20 Mayıs 2022).

Son on yıl boyunca endişeyle beklenen zincirleme borç krizlerinin Arjantin’i izleyen ikinci halkası mı? Büyük çevre ekonomilerinden Pakistan ile Mısır’ın da izleyebileceğinden söz ediliyor.

Altılı İttifak’ın liderlerinden Ali Babacan’a göre Türkiye de yakın adaydır (“Bu İşin Sonu Kötü Olacak: Ülke Batıyor”, T24, 18 Haziran).
    “İflas, parayla bile benzin, mazot bulamamak; 6 saat, 10 saat elektrik kesintisi, doğalgaz kıtlığı, sanayinin durması, işsizliğin patlaması demek. Esnaf, dükkânının kapısına kilit vurmak zorunda kalacak. Çiftçi toprağını ekemeyecek. Pazarda tezgâhlara sebze meyve gelemeyecek…”
    Ülkemiz şimdilik, Sri Lanka’nın 19 Mayıs’ta karşılaştığı kritik eşikte değil. Ama iki ülkenin güncel kırılganlık göstergelerine yakından bakarsak Babacan’ın senaryosunu da gerçekçi kabul edeceğiz.
    Sri Lanka ile ilgili pek çok mesaj yazmıştım. Taa 2017 yılında bile Sri Lanka ve Colombo borsasıyla ilgili mesajlarım var.

Yukarıdaki analizde ciddi bir eksik var. Sri Lanka, Hint Medeniyetine mensup bir ülkedir. Hint Medeniyetinin lider ülkesi Hindistan'dır.
    Son seçimleri ise Çin'in desteklediği Komunistler kazanmıştı. Yani Çin, Hindistan'ın uydusu olan bir ülkeyi kendi yanına çekmişti.

Babacan diyor ki, Türkiye, Sri Lanka gibi olur, iflas eder. Bu çıkarım yanlıştır.

Türkiye'nin coğrafi üstünlüğü var. Bu üstünlük sadece bir ülkeyle karşılaştırılabilir: Afganistan.

Türkiye iyi yönetilmezse Sri Lanka gibi olmaz, direk Afganistan gibi olur.

Fakat bu ihtimal %1 bile değildir. Bunun olabilmesi için Türk yönetiminin bir çılgınlık yapması lazım. O çılgınlığı yazmak istemiyorum.

8. Özge Erdoğdu
    @OzgeErdogduCHP
    ·
    1 sa
    İlginç bir durum..
    Kadın hakları diye yeri göğü birbirine katanlar beni arayıp sormuyor. Arayan bütün partili arkadaşlarım, konuyu kapatmam hususunda baskı yapmak üzere beni arıyor. En iyisi halime acıyor.
    Acınacak durumda olan ben değilim. Bu ahlaksızlığı yapanlardır.
    Katılmıyorum...

Sayfa 422/1951 İlkİlk ... 3223724124204214224234244324725229221422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •