Sayfa 1943/1951 İlkİlk ... 943144318431893193319411942194319441945 ... SonSon
Arama sonucu : 15602 madde; 15,537 - 15,544 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. https://twitter.com/NewsNow4USA/stat...78589718532524

الأحداث الأمريكية🇺🇸
    @NewsNow4USA
    مشهد من استعراض الجيش الإيراني صباح اليوم.
    tarafından Arapça dilinden çevrildi
    İran ordusunun bu sabahki geçit töreninden bir sahne.
    İran Savunma Bakanlığı bu sabah ki gecit töreninde bir çevik kuvvet aracından , protokolde yer alan Cumhurbaşkanı ve ordu komutanlarına su püskürtülmesiyle ilgili soruşturma başlattı.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    23 derece
    @yirmiucderece
    ✒️ ataşehir’de chp’den belediye başkanı seçilen onursal adıgüzel’in eşi elif duygu adıgüzel, çekmeköy belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandı…

@onursaladiguzel

@cekmekoybeltr
    erken başladılar biraz daha zaman geçseydi bari...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    erken başladılar biraz daha zaman geçseydi bari...
    Artık hiçbirşey eskisi gibi değil. Yapanın yanına kar kalmayacak. Halk linç edecek bunları.

4. https://twitter.com/haberaktifcom/st...68951480217902

Haber Aktif
    @haberaktifcom
    Türkleri işten çıkaran ve Hindistan’dan işçi getiren İzmir’deki Abalıoğlu Ailesi’ne ait Lezita grevine, jandarmadan çok sert müdahale: 8 işçi hastanede, 18 kişi gözaltında. (📹 Duvar)
    Linkte video var...

Filmleri aratmayacak sahne. Jandarma kalkanlara vura vura işçilerin üstüne yürüdü.
    Piliç üreticisi Lezita’da ne olmuştu?

Öz Gıda İş Sendikası’nda örgütlü işçiler, patronun toplu sözleşme masasına oturmaması nedeniyle 7 Mart’ta üretimi durdurdu.

Lezita patronu, sendikanın yetki aldığı Aralık 2023’ten bu yana fabrikada sendikal örgütlenme yapan 30 işçiyi işten çıkardı. Grev ilanından sonra işçi alımı ve işten çıkarmalar yasak olmasına rağmen, Lezita fabrikasında grevden önceki son bir haftada yaklaşık 10 işçi işten çıkarıldı.
    Lezita işçilerinden Mehmet süreci şöyle anlatmıştı:
    “3 yılı geride bıraktık. Bugün geldiğimiz noktada tüm hukuki süreç sendika ve işçiden yana tamamlanmış, patronun toplu sözleşme masasına oturmaması ile grev kararı alınmıştır.” (Sol Haber)
    Erkan Baş: “Bir ayı aşkın süredir direniyor Lezita işçisi, hakkını istiyor. Grev kırıcılarla, Saray-patron el ele vermiş biçimde karşılarına dikilen zulümle burun buruna gelseler de direnmeye devam ediyorlar.

Bu ülkenin tüm muhalefet güçleri olarak, halk olarak hepimizin Lezita işçisiyle, Vigo kuryesiyle omuz omuza verip bu zulmün karşısına dikilmek gibi bir sorumluluğumuz var.”
    Lezita’da sendikal hakları peşindeki grevci işçi: “Bize eziyet ettiler...”
    Rabia Görgülü
    @RabiaGrgl6
    ·
    2s
    Bu ürünü bir daha asla almayacağım.

5. Alphan Manas
    @alphanmanas
    Fotoğrafta gördüğünüz kişi Mehmet Emin Karamehmet. Benim hayatımı değiştiren (ayrıca eski eşimle olan nikah şahidim) ve bugünlere gelmemde (Ersin Pamuksüzer ile beraber) etkin önemli kişilerden biri. Yapı Kredi Bankası, Pamukbank, BMC, Turkcell, Superonline, Digiturk, Akşam Gazetesi, Show TV ve nice nice firmaların kurucusu ve sahibi kendisi.

Dikkatinizi çekti mi?: Boynunda bina giriş kartı var. "Yahu kendi binana girerken karta ne ihtiyacın var?" demezler mi. Demezler. Çünkü burası Türkiye. Böyle mütavazi bir insan olduğu (ve her devrin yalakası olmadığı) için hükümetler kendisine ait olmayan ne kadar borç varsa ondan tahsil edip, yiyip bitirdiler.

Bereket değerli dostum Mehmet Sepil ona Kuzey Irak'ta petrol lisansı aldırttı da oradan gelen gelire dokunamadılar. Sepil de hisselerini satıp Göztepe'yi satın aldı.

Digiturk'ün kuruluşunda aynı binada bizde onunla ortak Çocuk Televizyonunu kurarken kendi kullandığı Peugeot 508 ile binaya gelirken, biz o zamanın görgüsüzlüğüyle (biraz da eski ortağımın gazıyla, ki kızmıyorum ona. Çünkü çok işe yaradı sonra) dünyada ilk çıkan BMW 740 iL'lerle dolaşıyorduk. İnanın görmesin diye utancımdan yardımcım Ercan'a (şöför kelimesinden nefret ederim) Digiturk'ün önünde arabayla durmamasını rica ediyordum. Adam bizi beraber kurduğumuz şirketlere sermaye koymadan ortak ettiği gibi sermayemizin yetmediği işlerde (İddaa) bir de ABD Doları üzerinden faizsiz borç verdi. Ama benim kullandığım arabanın 1/10 fiyatında arabaya biniyor.

Onunla çalıştıktan sonra asla küçük (hissedar) ortaklarıma karşı onu sömürecek, finansal eksikliklerini lehime kullanacak bir girişimde bulunmadım.

Gelin görün kü ülkemizde durum çok farklı. Siyasileri görüyorsunuz. Kibir almış başını yürümüş. Para hırsı ve güç elde etme ihtirası zirve yapmış. Nereye götüreceksiniz elde ettiklerinizi? İnanın son 30 yılda yemek yediğim restaurantlar hiç değişmedi. Monaco'da ıstakoz yemedim ama Monaco Prensesi Caroline'in oğlu Prens Casiraghi'yi oturduğum yalı'da ağırladım. Ama hiç paylaşımda bulunmadım. O zamanların sosyal medyası Alem dergisiydi. Hem de dergi Mehmet Emin Karamehmet'indi.

Ben de mütevazi olmaya çalışıyorum diye Mehmet Emin Karamehmet gibi Göteborg'a gitmeyelim/gelmeyelim bari.

Bu akşam Filistin’in devlet olarak tanınması ve BM’ye üyeliği BM Güvenlik Konseyi’nde oylanacak

TSİ 00:00’da

ABD veto edecek..

...........................
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. Indo-Pacific News - Geo-Politics & Defense
    @IndoPac_Info
    #Israel launched missile strikes on #Irans's nuclear program

Explosions have been reported near the cities of Isfahan and Natanz in central #Iran, both of which contain important facilities of #Iran's nuclear program.

Attacks also on Syria (radar site in Suwayda) and Iraq.

Better fill up your gasoline tank, oil is about to go to the roof. Iran will probably close the Strait of Hormuz.
    Seneler geçti. Galiba artık Hürmüz kapanıyor.

8. Ferhat İnçal (rxpu)
    @r_x_p_u
    ·
    1 sa
    İsrail İran'a vurdu çekti.
    )))))))))))))

Sayfa 1943/1951 İlkİlk ... 943144318431893193319411942194319441945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •