Special Days Image
Sayfa 785/1951 İlkİlk ... 28568573577578378478578678779583588512851785 ... SonSon
Arama sonucu : 15602 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    “Türkiye - Libya arasında imzalanan anlaşma geçersizdir.”

— Yunanistan Dışişleri Bakanlığı
    Bu pi.lerin atası olmayınca bole bosbogazlik edebiliyorlar..gelen vurmuş giden kiumus.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    782.sayfaya giremiyorum merkez...781'e giriliyor, 783'e giriliyor, 782'ye girilemiyor.
    Aywaaaaa....!
    Sayfa ayarlarını değiştir..
    Mesela bu sayfa bende 157

Bir de şuna cevap ver..
    Tasarruflarımız TL'de eriyor, bitiyor.
    Dolar almayalım da ne alalım?

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Bu pi.lerin atası olmayınca bole bosbogazlik edebiliyorlar..gelen vurmuş giden kiumus.
    Çok haklısınız...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaaaaa....!
    Sayfa ayarlarını değiştir..
    Mesela bu sayfa bende 157

Bir de şuna cevap ver..
    Tasarruflarımız TL'de eriyor, bitiyor.
    Dolar almayalım da ne alalım?
    Abi dolar da eriyor da yarattıkları illüzyon sebebiyle çok daha yavaş eriyormuş gibi hatta sanki değer kazanıyormuş gibi görünüyor. Bak görürsün "1 TL 100 bin dolar olacak" ama TL'de değerli falan olmaz. Sadece diyecegiz ki borcumuz falan yokmuş. 500 milyar dolar borc var ya.

Bence paraya ihtiyacı ne kadar düsürebilirsek, o kadar zenginlesiriz, o kadar özgür oluruz. Bir o kadar da mutlu oluruz. Böyle oldugunda hastalanmayiz bile.

Tanidigim biri var, Memet Abi. Osmaniye'de 30 donüm zeytinlik aldi, gitti zeytinligin icine bir çardak yapti.
    Sonra o bolgede sazlardan yapilan huğlar var, sazlarla çardagin etrafi ve catisi kaplaniyor, sonra camurla sivaniyor. Tertemiz topragin icinde bir barinak yapiliyor. Kisin sicak, yazin serin hem de iki katli yapti. Pek cok seyini kendisi yapti. Bu adam bobrek hastasi ve 62 yasinda. Harcadigi para sadece 5-6 bin TL.
    Sedir, masa, sandalye gibi esyalarini da yine orada buldugu ucuz malzemelerden kendisi yapti. Hic marangozlugu falan da yok. Yaptikca daha iyisini yapiyor. Zeytinlerin aralarina sebze ekiyor. Serbest dolasan tavuklari var. Meyve bahcesi var. Zeytinleri budayinca, buradan cikan dallari guneste kurutuyor ve kisin isinma isini sadece bu budanmis dallardan hallediyor. Yemegini, cayini yine bu dallarla disarida yapiyor. Camurdan ekmek firini yapmis, yine bu dallarin közüyle ekmek yapiyor. Bulasiklarini da bunlarin külleriyle yıkiyor.
    Bu adam normal isci emeklisi. Hanimi kendisiyle gelmedi, Istanbul'da kaldi. Bu adam torunlarini cok seviyor, Istanbul'la bagi sadece torunlari. Ve emekli maasinin yarisiyla her ay torunlarina altin aliyor.
    Bu adam cok mutlu ve artik rutin kontroller disinda hastaneye falan da hic gitmiyor. Sagligi da iyiye gitti.

Aslinda hayat dedigimiz bu sacmalik bu kadar basittir. Biz karmasik hale getiriyoruz.

Isteklerinden vazgeç, paraya olan ihtiyacini dusurebildigin kadar dusur. İste mutluluk. Bu kafada bir eş de bulursan tadından yinmez be ya.

Pirimiz Budha ne demisti: "Nirvanaya ulasmak icin isteklerinden vazgececeksin, son isteginden vazgectiginde nirvanaya ulasirsin."

Ebu Zer olmak kolay değil aywaaaa..!
    bize zor...

Torunlar doğduğunda 1'er cumhuriyet altınlık hisse alıyorum.. onlara..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6. Torinların eğitimi için kullanin o hisseleri abi.

Didem paralarini benim adima actigi hesaba yatirirdi. Vefat ediverince halam, amcam, bubam birbirlerine girdiler. Panga peralari vermiyor bunlara. Pera benim hisabimda, ben de 15 yasindayim. Peralari bana da virmiyorlar. 18 yasini dolduruncaya kadar da virmediler. Mahkemelere gittiler, panganin muduru bile mahkemeye geldi. Mudur bana didi ki, oglum akilli ol, pera mevzuunda bubana bile guvenme.

Velhasil,18 yasinda cocuga kesinlikle kesh para birakilmaz. Egitimlerine harcayin.

7. SON DAKİKA!
    Cumhurbaşkanı Erdoğan:

"Sen doğru ol, eğri belasını bulur."

8. Yusuf Ozan Demir
    @yusdemoz
    1-Yemek borusundan delik açılmış konuşamayacak durumdaki yaşlı hastaya hakaret edip kahkahalar eşliğinde dalga geçiyorlar. O da yetmiyor ihmal nedeni ile ölen hastaya hayatını yeni kaybetmiş gibi müdahale ediyorlar. İstanbul Bayındır İçerenköy Hastanesi olduğu iddiası var
    2-Kim bunlar? Hâlâ Görevdeler mi? Söz konusu bu sağlık kuruluşunda buna benzer başka olaylar oldu mu? Bunun, kan donduran bu insanlık ayıbının hesabı sorulacak mı?
    İnsan kötüdür...

Ahmet küçük
    @Ahmetkk89713648
    ·
    6s
    @yusdemoz
    ve
    @yasemenrp
    adlı kullanıcılara yanıt olarak
    Merhametini kaybettiğin gün ölüm daha hayırlıdır.

Sayfa 785/1951 İlkİlk ... 28568573577578378478578678779583588512851785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •