Sayfa 1938/1951 İlkİlk ... 9381438183818881928193619371938193919401948 ... SonSon
Arama sonucu : 15602 madde; 15,497 - 15,504 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Inside Eat Türkiye
    @insideeattr
    Önceki gün Türkiye'den Fransa'ya ihraç edilmek istenen üç farklı parti kuru incir, yüksek aflatoksin sebebiyle sınırdan geri çevrilerek iade edildi.
    10 mcg/kg-ppb olması gereken toplam aflatoksinin ürünlerde 104 mcg/kg-ppb ve 112 mcg/kg-ppb düzeyinde olduğu görüldü.
    @TCTarim
    Doç. Dr. Ferhat Arslan
    @Ferhatarslandr
    İşte bu KARACİĞER KANSERİ asıl nedenlerinden biridir. Allahı kitabı olanı geçtim azıcık ahlakı olan bir enfeksiyon hastalıkları veya gastroenteroloji derneği yöneticisi olsaydı yeri göğü inletir kamu spotu yayınlatır hepsine ağır cezalar verilmesi için Ankara'ya mekik dokurlardı.

Peki ne yapıyorlar?

Antalya, Boston ,kendi şehirleri arasında kongre turistliği yapıyorlar.
    Kızılayda, Abide-i hürriyet, Nişantaşında profesör ünvanı ile sizlere salak saçma ilaçlar başlıyorlar.

Hasta derneklerini dahi yönetiyor SGK yı bilirkişi ünvanı ile aldatıyorlar.

Ha arada bir de benim dedikodumu yapıp aman ha adamı engelleyin diyorlar.
    Müptezeller bunları yapıyorlar sizde bu toksinleri yiyorsunuz.

Tarım bakanlığı benim bakanlığım değildir. Reddediyorum.
    Doç. Dr. Ferhat Arslan
    @Ferhatarslandr
    Biraz sert üslup kullanıp maksadını ve hedefini aşan cümleler sarfettigimiz için Cerrahpaşa Tıp fakültesinden Prof.Dr. Yusuf Erzin kırılarak aradı. Kendisi ile görüştüm. Öncelikle bu konuda aksiyon alacaklarını söylediler teşekkür ederim.

Benim biraz üç bilemedin 5 kişi temelinde düşünüp yazdığım muhatap derneklerde bu şekilde üzülen herkesten özür dilerim.
    Maksad hasıl oldu. Biraz kırdık döktük. Art niyetli olanları ne etsek ikna edemeyiz.
    @dryusuferzin
    Bu tweetlerden sonra Ferhat Hoca'yı, Cerrahpaşa'dan hemen aramışlar. Kansere dikkat edin abi. Enabızı açınca, kanser tetkiklerinizi yaptırın, kanserde en önemli husus erken teşhistir diyor.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. akın şayan
    @aknayan26536267
    ·
    4s
    @iriscibre adlı kişiye yanıt olarak
    İris hanım sizce savaş belirsizliğin ortadan kalkması ve ABD faizlerinin yüksek kalacak olması ons altında düşüşü başlatır mı
    İris Cibre 🐦
    @iriscibre
    Ons bambaşka bir evrene geçti

Bilinen korelasyonlar artık çalışmıyor

Eskiden
    Faiz indirimi beklentisi = altın↗️
    Faizin yukarıda kalacak olması = altın↘️
    Dxy ters korale altın idi

Artık,
    MB ler yoğun alıcı
    ETF lerden yine de çıkış sürüyor ama fiziki satıcı az
    Faiz indirilmeyecek olması altını etkilemiyor çünkü enflasyonun da yüksek kalacağı düşünülüyor
    Dünya dengeleri Rus savaşı ile kökünden sarsıldı,
    İsrael savaşı ise fayların yerini değiştirdi

Artık düzen değişimi, beklentiler benim altın öngörü kapasitemi aşıyor...
    ...........................................

3. Benim be ya...
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

4. https://www.bbc.com/turkce/live/6881...gn=Social_Flow

Reuters Haber Ajansına konuşan bir Türk diplomatik kaynak, İran'ın İsrail'e karşı saldırısını Türkiye'ye önceden haber verdiğini belirtti. Yetkili ABD'nin İran'a Türkiye üzerinden saldırının "kısıtlı olması gerektiği" mesajını verdiğini söyledi.

BBC'ye bilgi veren bir Türk diplomatik kaynak da "Bakan Hakan Fidan geçtiğimiz hafta hem Blinken ile hem de Abdullahiyan ile görüştü. İran tarafı, olasılıklar konusunda önden bilgi verdi" dedi.

Kaynak ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşme sırasında da muhtemel gelişmelerin gündeme geldiğini aktarırken, "Onlar da bu tepkinin belirli sınırlar içinde kalması gerektiğini bizim aracılığımızla İran’a ilettiler. İran, cevaben, tepkinin israil’in Şam’daki elçiliğine yapılan saldırıya bir yanıt teşkil edeceğini ve ötesine geçmeyeceğini aktardı." diye konuştu.
    İsrailli Bakan Benny Gantz, ülkesinin İran'ın saldırısına karşılık doğru zaman geldiğinde "bedel ödeteceğini" söyledi.
    Yani 48 saat iptal oldu. ''48 saat içinde'', ''doğru zaman geldiğinde'' oldu. Yani belirsiz.

5.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Benim be ya...
    Tamam işte budur be ya...)))))))))))))))))))))))

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Benim be ya...
    Hah şoyle be yaaa...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres 'Orta Doğu'nun uçurumun eşiğinde olduğunu' ve 'yıkıcı ve geniş çaplı bir çatışma tehlikesinin gerçek olduğunu' söyledi.

8. Hurşit Güneş
    @hursitgunes
    Bir zamanlar Adalet Partili bir bakan yazlık evinde verdiği bir davette “İskoç etekli levrek” (her neyse) ikram etmiş ve akabinde infial olmuştu. Haliyle sonrasında AP seçimleri kaybetti.

Bu Monako’da ıstakoz hikayesi ise tam da yerel seçimler sonrası AKP için skandal oldu. Yerel seçimleri AKP neden kaybetti? Ekonomik sıkıntılardan. İşte böylesi bir ortamda
    1) ıstakoz (en pahalı yiyeceklerden biri)
    2) yurtdışı ve Monako (dünyanın en zenginlerinin mekanı)
    3) sosyal paylaşım
    tüy dikti. !!!
    Çok daha eskisi var. Fetret devrinde, Temur dürzüsü 1. İmparatorluğu yıkmış, Yıldırım Beyazıt intihar etmiş, Osmanlı'nın Rumeli kuvvetleri, Yıldırım'ın en büyük oğlu Musa Çelebinin kontrolünde, en büyük güç de bu. Anadolu güçleri ise darmadağın, kimse ne yapacagini bilmiyor. Yildirim'in kücük oglu Mehmet Celebi garibim, çabalıyor. Musa Çelebi ayni zamanda Bizans Imparatoru Manuel'in damadidir. Lüks ve şatafat içinde yaşar, kuş sütünün eksik olmadığı sofralarda yer, çok içki içer, çok rahata alışmış biridir. Mehmet Çelebi hiç içmezdi, hep at üstünde, ne bulursa yer, dağlarda yatar, çadırı bile yoktu, atinin eyerini yastık yapardi.
    Ama halkın dertleriyle dertlenir, sevinciyle sevinirdi. Samimiydi. Taht Musa Celebinin hakkiydi.
    Ama Türk Milleti, Mehmet Celebinin arkasinda durdu.
    Türk Birliğini yeniden Mehmet Celebi kurdu.
    Turk Milleti fazla yeyip içen, lüks icinde yaşayan insani sevmez.

14 yıl gazete yayın yöneticiligi yapmıs hanimefendi bilmiyor mu bunu?
    Çankiri'li da Maldivlerden paylasim yapti.
    Iran- Israil hadisesi esnasinda organize hareket.

Sayfa 1938/1951 İlkİlk ... 9381438183818881928193619371938193919401948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •