Sayfa 283/1951 İlkİlk ... 1832332732812822832842852933333837831283 ... SonSon
Arama sonucu : 15602 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Jim Rogers: Türkiye'yi çok seviyorum ama kur nedeniyle şu an yatırım yapmıyorum (BloombergHT).
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaaa...!
    Sen anlarsın bu işlerden...

2016 yılında İsrail boru hattı görüşmeleri yapılmıştı...
    Gazın vasıflarını bilirsin..
    Bu gaz SaSa ya, gübrecilere hammadde olarak yararsa avrupaya bile gitmeden hemen oracıkta nihai tüketicisine ulaşır.. be yaa...!
    Anlamadım ne didiğini be ya... Esprik yapıyon galiba...Abi kafa basmiyo ki eskisi gibi...

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Anlamadım ne didiğini be ya... Esprik yapıyon galiba...Abi kafa basmiyo ki eskisi gibi...
    Aywaa seni mehendis diye zannediyordum...
    Onun için anlarsın dedim..
    Sasa ve gübrenin hammaddesi doğalgaz.....
    İsrail gazının kükürt oranı biraz yüksekmiş..
    2. sınıf gibi yani...
    Eğer endüstride hammadde olarak kullanılırsa avrupaya bile taşınmasına gerek kalmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    2. sınıf gibi yani...
    Eğer endüstride hammadde olarak kullanılırsa avrupaya bile taşınmasına gerek kalmayabilir.
    Evet gübreyi biliyorum da polyesterin hammaddesinin dogalgaz oldugunu bilmiyordum.

Yalniz kimyevi gubre uretiminde, çöktürme islemlerinde petrol de yogun olarak kullanilir.

Senin didigin de yapilir, Avrupa'ya sevk de edilir. Yunan ve Israil sektörlerindeki gaz buyuk miktarda,
    sadece gubre uretiminde kullanilmaya kalkilirsa Israil ve Kibris Rum kesimi birer fabrika kuruverirler.
    O zaman Turkiye'ye gerek kalmaz.
    5-6 sene once yazisiyorduk bunlari. Hatirladigim bizden Avrupaya giden boru hatlarina karistirilirsa gonderilebiliyordu.
    Bilmiyon gari, üle hatirliyon be ya...

5. BBC News Türkçe
    @bbcturkce
    · 10s
    Çocukların yemek seçmesi Covid ile ilişkili olabilir.
    Tövbe tövbe...

6. İran Türkiye'ye doğalgazı kesti! İşte İran'ın Türkiye'ye doğalgazı kesme nedeni
    İran Milli Gaz Şirketi, Türkiye'ye doğalgazı 10 günlüğüne kesti. İran Milli Gaz Şirketi gazı kesme nedeni olarak 'teknik arıza' açıklaması yapıldı. Gürbulak giriş noktasından Türkiye'ye doğalgaz akışını 10 gün boyunca durduruldu. Akışın, 17 Ocak itibariyle azaltıldığı belirtildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Ayva iskembe ustasi. Iyi corba yapiyir.
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    2. sınıf gibi yani...
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Islak gaz kuru gazla karisirsa gider.
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Evet gübreyi biliyorum da polyesterin hammaddesinin dogalgaz oldugunu bilmiyordum.

Yalniz kimyevi gubre uretiminde, çöktürme islemlerinde petrol de yogun olarak kullanilir.

Senin didigin de yapilir, Avrupa'ya sevk de edilir. Yunan ve Israil sektörlerindeki gaz buyuk miktarda,
    sadece gubre uretiminde kullanilmaya kalkilirsa Israil ve Kibris Rum kesimi birer fabrika kuruverirler.
    O zaman Turkiye'ye gerek kalmaz.
    5-6 sene once yazisiyorduk bunlari. Hatirladigim bizden Avrupaya giden boru hatlarina karistirilirsa gonderilebiliyordu.
    Bilmiyon gari, üle hatirliyon be ya...
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 283/1951 İlkİlk ... 1832332732812822832842852933333837831283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •