Sayfa 40/147 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 1169 madde; 313 - 320 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1. Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş'de, yatırımcı ilişkileri bölümü yöneticisi göreve başladı. Hayırlı olsun ilk icratı %2,5 artan borsada eksi yapmak hisseyi an itibariyle -0.36 ytd...

2. Anatolia tanı firması yeni halka arza olan bir firma olmanın verdiği bir dezavantaja sahip. Firmanın hisse alım satımları, beklentiler ve konjonktör doğrultusunda değil, daha değişik baskılar altında gerçekleşiyor.

Firma sadece Covid19 tanı kiti üretmiyor, tabi ki bu konuda gelen talebe duyarsız kalmayıp, üretim hacminin büyük kısmını buna ayırıyor ama ben eminim ki diğer işlerine ve arge'ye gerekli vakti ayıramamaktan da şikayetçilerdir.

Hiç bir firma gelecek görmediği bir durumda yatırım yapmaz. Bu firma hem genel merkez hem de üretim tarafında kapasitesini arttırıyor.

Eğer tanıtım videolarını izlediyseniz, firma sadece işin biyoteknoloji kısmında faaliyet göstermiyor. Aynı zamanda bu biyoteknoloji ürünlerinin daha verimli çalışması için gerekli otomasyon sistemlerini de üretiyor. Bu sistemleri üretirken de dışarıdan hizmet satın almıyor, gerekli imalatı kendi bünyesine aldığı CNC tezgahlar ile kendisi yapıyor. Bu şu demek, firma hem biyoteknoloji konusunda hem de mekanik/otomasyon konularında bağımsız bir şekilde ürün/proses geliştirebiliyor. Bence bu durum firmaya ciddi bir rekabet avantajı sağlıyordur. Bu arada yine videolardan gördüğüm kadarıyla, kaliteli CNC Makinalar kullanıyorlar. ​

Patronların biri Elektronik mühendisi, diğeri moleküler biyoloji ve genetik mühendisi. Bu da büyük artı.

Farkındayım fiyat düşüyor, insanların moralleri bozuluyor ama bence kar'ın sürdürülebilir olduğu görüldükçe fiyat hak ettiği yere gelecektir.

3. Yine bıktırma durumları başladı ancak bende sayın KWN ile benzer düşünüyorum umarım geleceği parlak olur. Pandemi haberleri çoğalınca hisse yükselmesi haber akışı olumluya dönünce hissenin düşüşünü bu süreçte normal karşılayacağız sanırım. Ama ne olursa olsun en azından portföydeki diğer hisseleri hedge etmesi için bu kağıdı arada trade ederek taşımayı sürdüreceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by Timsah Yazıyı Oku
    pandemi korkusu başlayınca trade için gelenlerde karını aldı gitti ama ara ara gene girip çıkacaklardır.
    Merhaba arkadaşlar dayanamadım tekrar aranıza katıldım.

5. Haber: https://www.trthaber.com/haber/gunde...ak-632281.html

[email protected]

Yatırımcı ilişkileri - T.C. Sağlık bakanlığı SMA PCR taramaların başlaması hakkında

Merhabalar,

Sağlık bakanlığının ilgi açıklamasına göre Türkiye'de evlilik öncesinde tüm çiftlere ve yenidoğan bebeklere SMA taraması yapılması programı hayata geçiriliyor.

Tüik verilerine göre 2020 yılında 487 bin 270 çift (974540 kişi) evlendiğine, 1 milyon 112 bin 859 canlı doğum olduğuna göre PCR temelli SMA tarama pazarının küçümsenmeyecek bir potansiyel sunması olasıdır.

Şirketinizin sosyal sorumluluk ve paydaşlarına katkı sunması bağlamında bu alana yönelik bir girişiminin olup-olmayacağı hususunda Kamuyu Aydınlatma Platformu da dahil olmak üzere paydaşlarına bilgilendirmesi olur mu, bu konuda aydınlatılmam ricası ile çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

En Derin Saygılarımla

..............................

Yarın gelen yanıtı paylaşacağım arkadaşlar. Bakalım bu konuda şirketin paydaşlarına değer katacak bir hamlesi olacak mı?
    Son düzenleme : aokan1973; 02-12-2021 saat: 20:25.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

6. kaynak: https://twitter.com/HaberReport/stat...58783887110144

Epidemiyolojik dağılım kuralları gereği elbette olacaktı. Olmaması anormal olurdu ama piyasa davranışları çok tuhaf oluyor.
    Bakalım.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Sayfa 40/147 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •