Sayfa 138/147 İlkİlk ... 3888128136137138139140 ... SonSon
Arama sonucu : 1169 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1. Sayın ortaklar.

Şirketin yaklaşık yüzde 42.5 i Alper Akyüz'ün, yüzde 20.7 si de eşi Elif Akyüz'ün yani şirket aile şirketi.

O yüzden alınan önemli kararlar sabah kahvaltıda karı, koca arasında alınmakta şahsi kanaatim.

Bu durumdan kurtulmanın tek yolu Alper beyin şirket içinde ağırlığının ( hisse oranı olarak ) azaltılması.

Buda Alper beyin hisselerinin bir kısmının satılması demek makbul olanında borsada satılması.

Zaten sattığı da yaklaşık 47 milyon lotun içinde 350.000 lot yani öyle ahım şahım bir satış yok. Bunlarda büyük bir ihtimal şirket halka açıldıktan sonra borsadan aldığı lotlar.

Sonuç: Halka açık sağlıklı bir şirket olacaksak Alper bey milyon, milyon lot daha satmalı. Endişe edilecek bir durum yok bir kaç milyon lot Angen hissesi borsa için çerez sayılır..

2. 2022 Çeyreklik Hasılat Rakamları

1. Çeyrek: 124.908.245 TL
    2. Çeyrek: 56.381.979 TL
    3. Çeyrek: 46.814.597 TL
    4. Çeyrek: 40.712.583 TL

Görüldüğü gibi covid kit satışları azaldıkça çeyreklik hasılat da düşmüş; son çeyrekte ise satışların büyük kısmı diğer kit satışları haline gelmiş, yani düşüşün sonuna gelinmiş. Bu durum ışığında; 2023 ilk ya da ikinci çeyreğinden itibaren dünyaya yayılmaya ve faaliyet raporunda bahsedilen yeni ürünlerin artışına da paralel olarak daha çok diğer kit satışı ile beraber hasılatta ve karda artış başlayacak ve karlılık yükseliş trendine girecektir. Sonuç olarak; orta ve uzun vadede geleceği parlak bir yüksek teknoloji firmasına ortak olmak isteyenler için güzel bir şirkettir. Yatırım tavsiyesi değildir.

İlave olarak; % 80 ihracat oranı, kasasındaki 460 Milyon TL değerindeki döviz pozisyonu ve temettü ödeme taahhütleri de akılda bulundurulmalıdır.

3. Çeyrek covid kiti satışı: 22 Milyon TL
    4. Çeyrek covid kiti satışı: 7 Milyon TL

3. Çeyrek diğer kit satışı: 24 Milyon TL
    4. Çeyrek diğer kit satışı: 32 Milyon TL
    Son düzenleme : zelig; 12-03-2023 saat: 15:09.

3. Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret AŞ (ANGEN), yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili KAP açıklaması şöyle:

"i) Şirketimizin 500.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı dahilinde, mevcut 110.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 110.000.000 TL Emisyon Primi hesabından karşılanmak suretiyle toplam 110.000.000 TL artırılarak 220.000.000 TL'ye yükseltilmesine,

ii)Şirket sermayesinin %100 oranında bedelsiz olarak artırılması kapsamında yeni ihraç edilecek, 20.000.000 TL nominal değerli 20.000.000 adet (A) grubu ve 90.000.000 TL nominal değerli 90.000.000 adet (B) grubu payların, pay sahiplerine Şirket sermayesindeki mevcut payları oranında bedelsiz olarak ve Sermaye Piyasası Mevzuatı'nın kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde usulüne uygun şekilde dağıtılmasına,

iii)Bu karar kapsamında başta Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. olmak üzere, ilgili merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına ve bunun için gerekli tüm dokümanların hazırlanmasına katılanların oy birliği ile karar verilmiştir."

4. ANGEN 3 Mayıs tarihinde pay başı net ₺1,07 olmak üzere temettü dağıtma teklifinde bulundu. Yaklaşık verimi an itibariyle %4,3

Ödeme tarihi 5 Mayıs.
    birde bu haber var

bu ne üretiyor arkadaşlar? pandemi bittikten sonra üretim ne ağırlıklı?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Yapıyordur bir şeyler. Boş ver, temettü versin, fiyatı üçe beşe katlasın yeter. Gerisi bizi ilgilendirmez biz paramıza bakalım.

Ha gazoz üretmiş, ha leblebi tozu. Para geldikten sonra gerisi hikaye.

Alıntı Originally Posted by Sade Vatandaş Yazıyı Oku
    Yapıyordur bir şeyler. Boş ver, temettü versin, fiyatı üçe beşe katlasın yeter. Gerisi bizi ilgilendirmez biz paramıza bakalım.

Ha gazoz üretmiş, ha leblebi tozu. Para geldikten sonra gerisi hikaye.
    tamam da bir şey üretmiyor satamıyorsa nasıl olacak dedikleriniz.

Onun için soruyorum covid kiti dışında üretimi neler var. Sitesine baktım PCR gözüküyor.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    çeşitli tanı kitleri üretiyor ama covid için kit ana karın neredeyse tamamına yakını karşılıyordu ama yeni yönelimler vardı geçen sene ama bu sene pek ses soluk yok yurt dışı açılımlarda vardı ama geçen sene bu sene pek sesi çıkmıyor yönetim ilgisiz gibi yada bize öyle geliyor eski karlar artık zor ama üç beş kar yapar yinede zaten habere tepki zayıf geldi gözden düşmüş gibi ytd...

Sayfa 138/147 İlkİlk ... 3888128136137138139140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •