Sayfa 72/147 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon
Arama sonucu : 1169 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1. Sn Balina,
    !1 Haziran'daki mesajinizi okudum. Bu mesajinizla kiyaslandiginda cok buyuk bir degisim goruyorum dusuncelerinizde. Sebebi ne olabilir acaba? Takip ettigim bir sirket, o yuzden fikirleriniz onemli. Tesekkur ederim.
    Selamlar, saygilar,
    freesky

Pfizer ilaç Merck ilaç tan sonra covid-19 u önleyen bir ilaç geliştirmiş ve acil kullanım için FDA başvurmuş..Hastahaneye yatışları ve ölümleri %89 oranında önlediği belirtilen bu ilaç için İngiltere Sağlık Bakanlığı 250 bin adet siparişte bulunmuş. 2022 yılı covid-19 un dünyadan yavaş yavaş silindiği bir yıl olacaktır.. Angen nin ise büyük karını covid kitlerinden sağladığını düşünürsek artık pcr test kit lerinin kullanımı giderek azalacaktır.. Bu gibi covid-19 tedavi eden yeni ilaçları giderek piyasaya çıkacaktır..Halka arz öncesi 210 milyon tl temettüyü hüpleten şirket patronları maalesef şirketlerini 2.5 milyar tl gibi bir fiatla piayasaya ''KİT '' lediler.. SPK bu fiata nasıl onay verdi anlamak mümkün değil.. Umarız spek kağıdı aldığımız fiatlara taşırda zararımız çıkar..

2. 14 Ekim'de de bunu yazmissiniz:

Kadıköy de 2 . katta 200 M2 yerde kit yapan şirketi 2.3 milyar tl piyasa değeri ile halka kitledi vicdansızlar..Bu fiat değerlemesine nasıl izin verdi spk bunların sorgulamak gerekir.. Burada mis gibi bist 30 şirketleri maydonoz fiatına işlem görürken bu şirketleri bu fiatlardan nasıl halka ırzına prd arzına izin veriyorlar..Yatırımcıyı soymak bu devirde moda oldu galiba..

Bu kadar buyuk fikir degisiminin sonucunu merak ediyorum cidden. Bir bilgiye ulasmis olmalisiniz ki, bu kadar sert bir U donusu yapmissiniz. Paylasirsaniz sevinirim.

Tesekkur ederim, saygilar.

Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    Sn Balina,
    11 Haziran'daki mesajinizi okudum. Bu mesajinizla kiyaslandiginda cok buyuk bir degisim goruyorum dusuncelerinizde. Sebebi ne olabilir acaba? Takip ettigim bir sirket, o yuzden fikirleriniz onemli. Tesekkur ederim.
    Selamlar, saygilar,
    freesky

Pfizer ilaç Merck ilaç tan sonra covid-19 u önleyen bir ilaç geliştirmiş ve acil kullanım için FDA başvurmuş..Hastahaneye yatışları ve ölümleri %89 oranında önlediği belirtilen bu ilaç için İngiltere Sağlık Bakanlığı 250 bin adet siparişte bulunmuş. 2022 yılı covid-19 un dünyadan yavaş yavaş silindiği bir yıl olacaktır.. Angen nin ise büyük karını covid kitlerinden sağladığını düşünürsek artık pcr test kit lerinin kullanımı giderek azalacaktır.. Bu gibi covid-19 tedavi eden yeni ilaçları giderek piyasaya çıkacaktır..Halka arz öncesi 210 milyon tl temettüyü hüpleten şirket patronları maalesef şirketlerini 2.5 milyar tl gibi bir fiatla piayasaya ''KİT '' lediler.. SPK bu fiata nasıl onay verdi anlamak mümkün değil.. Umarız spek kağıdı aldığımız fiatlara taşırda zararımız çıkar..

3. Sayın freesky, bu şirket gerçekten önü açık geleceği olan bir biyoteknoloji şirketi..ben halen daha önce yazdığım iddianın arkasındayım. Halka arz fiatı konusunda pahalı olarak arz edildiği konusunda düşüncemi değiştirmedim. Burada hepimiz yatırımcıyız.. Angen nin halka arz tarihi 21 ekim 2021..fiatımız 22 ile 26 tl arasında ilk işlem günü yoğun işlem gördü yani. aşağı yukarı maliyetler 24 tl cıvarında.. Dolar.9.32 tl idi. O tarihteki bazı BİST 30 şirketlerinin fiatlarına bir göz atalım..TÜPRAŞ 130, THY 14 TL , FROTO 160
    DOAŞ 28 tl, ŞİŞE 8.13 tl , KRDMD 7.17 tl EREĞLİ 12 tl.. Biz ise Angen aldık ancak yanıldığımız o zaman geç anladık.. Kural olarak zararda olduğum şirketi satmadığım için bekledim ve BİST 30 kağıtlarını almadığım için kendime çok kızdım. Bazen basiretimiz bağlanıyor hata yapabiliyoruz.. Ancak enflasyondaki artış ve diğer tüm bist 30 hisselerinin yaptığı primler artık Angen de uzun süreli bir yatırımcı olarak kalmam gerektiği konusunda ikna oldum..Ama o zamanki iddiamı bugünde sürdürüyorum. Halka arz fiatı pahalı idi..Patronlar ettikleri kara göre hesapladıkları f/k üzerinden halka açtılar. Aynı zamanda 20221 yılı karlarınında az çok tahmin ettikleri için ucuz bir fiattan halka açmadılar. Benim iddiam buydu. Artık bu saatten sonra bunları geride bırakıp şirketin gelecği ile ilgili araştirma yapıyorum.. ABBOT ve ROCHE gibi dünya devlerinin olduğu bir pazarda boy gösteren bir şirket var..Bende pahalı olduğunu bilerek aldığım hissemin bana kazandıracağı zamanı bekliyorum. Hepsi bu.. Selamlar

4. Sn Balina,
    Aciklamaniz icin tesekkur ederim. Ben de epeydir arastiriyorum, anlamaya calisiyorum. Daha once Sevgi Saglik hastaneleri vardi bende. Sirket kapandi ve senetler sifirlandi, resmen cope gitti. O yuzden buna fazla ihtiyatli yaklasiyorum... Sut-yogurt ufleme meselesi.
    Ins herkes icin hayirli olur.
    Selamlar, saygilar...
    freeSKY

Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Sayın freesky, bu şirket gerçekten önü açık geleceği olan bir biyoteknoloji şirketi..ben halen daha önce yazdığım iddianın arkasındayım. Halka arz fiatı konusunda pahalı olarak arz edildiği konusunda düşüncemi değiştirmedim. Burada hepimiz yatırımcıyız.. Angen nin halka arz tarihi 21 ekim 2021..fiatımız 22 ile 26 tl arasında ilk işlem günü yoğun işlem gördü yani. aşağı yukarı maliyetler 24 tl cıvarında.. Dolar.9.32 tl idi. O tarihteki bazı BİST 30 şirketlerinin fiatlarına bir göz atalım..TÜPRAŞ 130, THY 14 TL , FROTO 160
    DOAŞ 28 tl, ŞİŞE 8.13 tl , KRDMD 7.17 tl EREĞLİ 12 tl.. Biz ise Angen aldık ancak yanıldığımız o zaman geç anladık.. Kural olarak zararda olduğum şirketi satmadığım için bekledim ve BİST 30 kağıtlarını almadığım için kendime çok kızdım. Bazen basiretimiz bağlanıyor hata yapabiliyoruz.. Ancak enflasyondaki artış ve diğer tüm bist 30 hisselerinin yaptığı primler artık Angen de uzun süreli bir yatırımcı olarak kalmam gerektiği konusunda ikna oldum..Ama o zamanki iddiamı bugünde sürdürüyorum. Halka arz fiatı pahalı idi..Patronlar ettikleri kara göre hesapladıkları f/k üzerinden halka açtılar. Aynı zamanda 20221 yılı karlarınında az çok tahmin ettikleri için ucuz bir fiattan halka açmadılar. Benim iddiam buydu. Artık bu saatten sonra bunları geride bırakıp şirketin gelecği ile ilgili araştirma yapıyorum.. ABBOT ve ROCHE gibi dünya devlerinin olduğu bir pazarda boy gösteren bir şirket var..Bende pahalı olduğunu bilerek aldığım hissemin bana kazandıracağı zamanı bekliyorum. Hepsi bu.. Selamlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,619
    Hisse bana pahalı geldi.Sosyal medyadan dikkatimi çekti.Abartılı rakamlar verilerek (verilmiş) MAL KİTLEME OLABİLİR ............
    Son düzenleme : ABKA; 11-04-2022 saat: 17:06.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

6. Angen için 2022 çok önemli..Şirket büyüme ivmesini bu yılda sürdürebilirse ki ben sürdüreceğini düşünüyorum..O zaman gerçek fiatlamalerı konuşacağız..

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Hisse bana pahalı geldi.Sosyal medyadan dikkatimi çekti.Abartılı rakamlar verilerek (verilmiş) MAL KİTLEME OLABİLİR ............
    Hisse size hangi açıdan pahalı geldi,yazsanız da biz de öğrensek,FK mı yüksek,açıkladığı temettü mü az,neresi sıkıntı?

8.  Alıntı Originally Posted by denetmenengin Yazıyı Oku
    Hisse size hangi açıdan pahalı geldi,yazsanız da biz de öğrensek,FK mı yüksek,açıkladığı temettü mü az,neresi sıkıntı?
    Nerden bilecek acaba?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

Sayfa 72/147 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •