Sayfa 118/147 İlkİlk ... 1868108116117118119120128 ... SonSon
Arama sonucu : 1169 madde; 937 - 944 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1. Ünlü den yapılan satışın anlaşmalı olduğu çok belli. Bariz mal devri yapılıyor.Satacak adam 300 500 lot satmaz.Baskı ve korku unsuru olarak ünlü satışı ile algı oluşturuyorlar. Şu güzelim şirketi soktukları duruma bak.

2. Eski borsacılar Takmak ı iyi bilir. Eğer Tankut İkizler bu adamla birlikte hareket ediyorsa ky boku yemiştir. :) Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    ANATOLİA TANI VE BİYOTEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SANAYİ VE TİCARET A.Ş. nin 24/10/2022 04/11/2022 07/11/2022 tarihli KAP açıklamaları değerlendirildiğinde: şirket ortağı Tankut İkizler satmama taahhüdü ile fiili dolaşıma soktuğu payların 8 milyonunu Armira Capital hesabına transfer etmiştir. Armira Capital in saklayıcısı da HSBC Bankasıdır. 07/11/2022 tarihli KAP bildiriminde ayrıntılı açıklama mevcuttur. Takas bilgilerinde HSBC bankası ilk defa 8 milyon pay ile bu bildirimlerden sonra pay sahibi olmuştur; daha öncesinde payı yoktur. Son 6 iş gününde (9-16/11/2022 tarihleri arası) Ünkü M. Kıymetler tarafından satılan 2,2 milyon pay, takas bilgilerinde HSBC Bank hesabından düşmüştür. Sonuç olarak satılmama taahhüdü olan paylar satılmaktadır. İncelenme başlatılarak; taahhüde rağmen satılan payların geri alımının sağlanmasını, taahhüde uymayan kişinin tüm paylarına işlem yasağı getirilmesinin talep ederim.

İnvesting sitesinde şikayet kampanyası başlatmışlar.

https://tr.investing.com/equities/an...i-commentary/2
    Tankut Beyin istifası SPK dan gelecek olası cezaya karşı şirketi korumaya almak için olmalı. Bir çok kişi şikayette bulunmuş. Bu durum şirketi kurumsal yatırımcıların gözünde kırmızı listeye girmesine neden olabilir. Bunun cezasını yatırımcılar öder.

Parayı yönetemeyen ve verimli kullanamayan yönetim şirketin aynasını da kırmış olur.

4. Kayitlarda daha satilacak 5.7 milyon adet hisse gorunuyor.

5. Akyüz ailesinin ortaklık payı artmış görünüyor. Muhtemelen hisse almış olabilirler.

6. Bu manipülasyonun hesabı genel kurulda sorulur...

7. Bu hisseyi ben de halka arzından beri arttırarak tutuyorum. Bugünlerde yukarıdaki konu başlıkları ilgimi çekti ve yatırımcı ilişkilerine sordum. Sizin de bilginiz olsun.

1- Akyüz ailesi hisse mi aldı? (yukarıda da gösterildiği gibi hisse oranları artmış gözüküyor)

"Şirket Bilgi Formu Güncellemesi, Yönetim Kurulu Üyesi Tankut İkizler’in görevden ayrılması nedeniyle yayınlanmıştır. Ortaklık paylarında herhangi bir değişim sözkonusu değildir, Sermaye ve Ortaklık Yapısı Bilgileri şablonu otomatik olarak MKK üzerinden KAP sistemine aktarılmaktadır.Şirket Bilgi Formunda yeralan Yönetime İlişkin Bilgiler şablonu da ona paralel olarak revize edilmiştir.Dolayısıyla Alper Akyüz ve Elif Akyüz’ün paylarında dünden bugüne herhangi bir değişim(alım-satım) olmamıştır."

2- Bugün (23.11.2022) tarihinde yayınladığınız bildirime göre de daha önce hisse satışı yapmayacağını söyleyen bir ortağın hisse sattığını mı veya ne yaptığını ben anlayamadım. Ama stoktaki hisse azalmış. Neden daha açık bildirimler yayınlamıyorsunuz? Azınlık ortak, 1 yıl satmayacağım demesine rağmen nasıl satabiliyor veya satıyor mu? Bu yatırımcıları eksik bilgilendirmek değil mi?

"Tankut İkizler, kendine ait paylarını bir fon kuruluşuna teminat olarak virmanladığını ve herhangi bir satış yapmadığına dair Kap açıklamasını 07 ve 11 Kasım 2022 tarihlerinde özel durum açıklamasıyla paylaşmıştır."

Kişisel olarak bugünkü gibi KAP bildirimlerini içerik olarak açık bulmuyorum. Ama, bu şirkette zaten genel olarak bir şeffaflık daha doğrusu çok açık yazmama özelliği var. İş antlaşmalarını da pek geçmiyorlar. Şimdiye kadar ben bir kez hatırlıyorum, bilanço dışında, genelde şirket açılış haberleri geçtiler. Artık nazar değmesinden mi korkuyorlar :) yoksa kendilerini aşırı değerli mi görüyorlar bilmiyorum ama ketum bir tavır var.

Araştırdığım kadarı ile de şirket patronlarından Elif Hanım doktoralı bir bilim insanı. Bu sebeple, şirketin salt, para odaklı değil de akademik bir tavra da sahip olmasını umuyorum. Pandemi ile büyüdüler. Tam zirvelerdeyken, şirketi halka açtılar. O zaman söyledikleri hedefleri, şimdilik pek tutmuş gözükmüyor. Pandemi sonrasında, bu şirket büyüyecek diye yeni bir pandemiyi beklemek insanlık açısından güzel bir şey değil. İnşallah para hırsı değil de inovasyon hırsı daha ağır basar ve şirket daha iyi konuma gelir.

8. Şirket çalışanları dahil Tankut veya Alperin telefonunu bilen özelden bana ulaştırsın.

Sayfa 118/147 İlkİlk ... 1868108116117118119120128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •