Sayfa 42/147 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1169 madde; 329 - 336 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1. Arkadaşlar merhaba, cuma günü ve bugün ciddi alışlarım oldu. 22 bin lotla aranızdayım. Araştırmalarıma göre borcu karına göre çok düşük, ihracat odaklı bir firma , ben sasa dan çok egeen e benzetiyorum, sonu da umaraım egeen gibi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by merlinmer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, cuma günü ve bugün ciddi alışlarım oldu. 22 bin lotla aranızdayım. Araştırmalarıma göre borcu karına göre çok düşük, ihracat odaklı bir firma , ben sasa dan çok egeen e benzetiyorum, sonu da umaraım egeen gibi olur.
    hayırlı olsun adamlar geçen ay içinde 20-30 bin lotla açılışlarda -5 lere düşürüyorlardı arşivde ara ara gün içi alan satan paylaşımlarında var vaybe nereden nereye o günlerde olsa senin bu kadar almış olsan dip yaptırırdı fırıldaklar YTD...

3. ABD'ye giriş kuralları bugün değişti;

ABD vatandaşı olmayan herkes, geldiği ülke farketmeksizin iki aşısını da yapmış olacak.

2 yaşından büyük herkes son 24 saat içinde (72 değil!) alınmış negatif PCR testi gösterecek.

Bu koşulları karşılamayanlar uçağa binemeyecek.

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Öncesinde -18 yaşından küçük kimseler PCR testinden muaftı.

Pazarı ciddi anlamda büyüten gelişmeler. Muhtemelen Amerikayı diğer ülkeler de izleyecektir.

Kovid-19'un mevsimsel bir hastalığa dönse dahi dünya olası mutasyonlara karşı hep tetikte olacak. gen-sekanslama faliyetleri devam edeceğinden uzun yıllar covid-pcr pazarında küçülme olması neredeyse imkansız.

Bizim aracı kurumlar ve fonlar sanırm bu realiteyi tam algılayamıyorlar ve hisseye 'dönemsel olarak' bakmakta dahi zorlanıyorlar.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Alıntı Originally Posted by kapkankaan Yazıyı Oku
    20000000 ana satış talep fazlasıyla da 3000000 toplam 23000000 adet satış gerçeleşti toplam 516.982.500 TL
    ortak satışı derken bu fiyat istikrarında 3,2 milyon geri alım oldu anu mu kastetdiniz acaba yaklaşık 22 maliyetle 3,2 milyon alım yaptı şirket 6 ay ve 12 ay satmama tahadütlü
    Toplam 10+10+3 = 23 milyon Hisse satışı olmuş.

13 Milyon adedi ortaklar kendi paylarını satmış ve bunun karşılığı arz bedeli satan ortakların şahsi kasalarına girmiş. Yani bu arzdan gelen gelirin şirkete bir faydası yok.

10 Milyon hisse ise Şirket sermayesi 100 milyondan 110 milyona artırılması neticesinde arza konu edilmiş. Bu 10 milyon hissenin satış bedeli şirket kasasına girmiş. Yani Şirkete faydası olan kısım bu.
    Yani 10 milyon X 20.25 = 202.500.000 TL (Brüt)

Bunu niye sordum?
    2021/9 Aylık finansallara eklemek ve buna göre hesabımı yapmak için. Çünkü Arz geliri 10. ayda kasaya girdi.
    Aktiflerde Dönen Varlıklara 200 milyon ekle.
    Sermeyeyi 110 milyon yap
    Özvarlıklara 200 milyon ekle

Ucuz mu değil mi hesabı buna göre yapacağım

Kasada 109 Milyon nakit varmış, Ekim ortasında 200 milyonda arzdan geldi. Oldu kasada 309 Milyon.
    20 Ekim Dolar kuru 9.30 imiş.
    Umarım parayı TL de tutmamışlardır. İhracatçı firma olduğu için dövize çevirdiklerini umuyorum.
    2021/9 Aylıkta döviz pozisyonu 132 milyon artıda imiş.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Kasada 109 Milyon nakit varmış, Ekim ortasında 200 milyonda arzdan geldi. Oldu kasada 309 Milyon.
    20 Ekim Dolar kuru 9.30 imiş.
    Umarım parayı TL de tutmamışlardır. İhracatçı firma olduğu için dövize çevirdiklerini umuyorum.
    2021/9 Aylıkta döviz pozisyonu 132 milyon artıda imiş.
    Ellerinize sağlık.

Son 4 çeyrek karları 120.3+69+83+61.2 mn sırasıyla

Ödenmiş sermaye 100'den 110 mn a çıktı

120.3+69+83+61.2 / 110 mn = 3.03 Hisse başı kar ile işlem görmekteyiz.

4.çeyrekte halka arz gelirlerinden hariç TL'ye dönmediler ise kur çevirim farklarını da hesaplarsak 100 mn kar beklemek gayet kabul edilebilir bir tahmin gibi geliyor. O zaman;

69+83+61.2+(100 mn ve ilave 200 halka arzdan) / 110 = 4.66 hisse başı kar eder. Her ne kadar tek seferlik bir gelir olsa da;

Piyasa 7 f/k ' dan aşağı değer biçmiyor hisseye gördümüz kadarıyla.( Pay piyasasında yeni-bilinmez olduğundan dolayı sektör içinde oldukça iskontolu olduğunu düşünüyorum). Hesap yaparken an itibariyle f/k 7.81 idi

Tahmini fk * hbk = 7 * 4.66 = 32.66 muhafazakar yaklaşımla bulduğum ucuzluk / pahalılık hesabı arkadaşlar.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, forumun ortak aklından faydalanma gayretidir.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

7. Madem forumdaki yatırımcıların sayısı artıyor o zaman daha fazla bilgi ile bu başlığı zenginleştirelim.
    Şu anda cironun büyük kısmı covid19 tanı kitlerinden geliyor ve İngiltere & İtalya bunların yarısından fazlasını oluşturuyor, bu sebeple bu ülkelerdeki günlük test sayılarını takip etmekte fayda var.

Gözüktüğü gibi Kasım ayından sonra test sayılarında ciddi bir artış söz konusu. Özellikle İtalya'da bizim son çeyrek satışlarına yansıyacak dramatik bir artış var. İtalya'daki iştirakimizin iyi çalışacağını hesap edersek, ciromuza çok iyi bir getirisi olacak bu artışların.

angen1.jpg

Sayfa 42/147 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •