Sayfa 916/1002 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - VI

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Ruslar kincidir ama kinini belli etmez,içlerinden en iyisi Lenin,oda çıkarı içindi kurtuluş savaşında,hani bana laf çatıyorya zat osman ağa torunu diye,o osmanağa kurtuluş savaşında 5000 kişilik 42-47 alayda ülkenin kurtulmasında en büyük faktördü,dedem yaveri,Atatürkünde korumasıydı,2 alaydan geriye 300 kişi geri gelebildi,osmanağa bize yardım etmedi diye Trabzonlular bize hala kızgın,trabzon,akçabat katliamı kırımdanda çok daha kötüydü,bolşevik isyanından sonra Osmanağa havza.batum arasında mekik dokudu,atatürk havzada osmanağa ile buluştu arkasını sağlama aldı,cumhuriyet kuruluşuna kdar atamızın korumalığını yaptı,hilafet,cumhuriyet kavgasında ilk şehit düşendi,vs ben herşeyi biliyorum,öyle kitap falan vız gelir bu konuda bana,bende çok okudum ve araştırdım,dedemin dibinde yaşadım 16 sene herşeyi bize söylerdi,kendiside rüştiyeliydi neyse,fazla uzatmanın gereği yok defalarca yazdım öceden,bu lavuk sadece kitaptan değil herşeyi gogleden bulup cevap veriyor,bırak yazsın,Atamıza bile Atatürk diyemiyor M.Kemal diyor,buda size kimden tanıdık geliyor ?,zaten Stalin yüzünden natoya girdik,rus bitmişti canlandıran ABD olmuştu ikinci dünya savaşından sonra,içinde karma türkte çoktur,kök atillaya kuzey hun imparatorluğuna dayanır,osmanlı rus savaşında türklerin birleşimi ile ruslara yenilmiştir osmanlı,orada mühüm bir hadise vardır,türklerin yada gücü kullanılmıştır,zaten osmanlı devşirmedir hepimiz biliyoruz,fatih haricindende hepsi bilime düşmandır sonuda ondan olmuştur...yönetim şeklinin savunsam bile,halkını ezen bir idareden insanlığa felaket getirir,yani işin özü bu savaş ABD-Rus savaşıdır,yani güç gösterisidir dnya paylaşımı meselesidir ikiside insanlık için çok kötü faktördür,savaş demek zaten cinayettir,cinayet işleyeninde sonu ölümdür,insanlık primatımsı varlıktır bu kabuktan kurtulması zordur bu nedenlrden.
    Ağzına sağlık güzel özetlemişsin. Lenin burada kendine komşu olabilecek bir batılı emperyalist yapıyı istemediği için destek oldu tabiki. Ama oradaki desteği bize sürekli dost olacağı anlamına gelmiyor. Batı dediğimiz de Rusya dediğimiz de kendi emperyalist düzenini dünyanın kalanına dayatmaya çalışan yapılardır. Osmanlı'da bunu denedi ama bahsettiğin gibi nedenlerle uzun soluklu olamadı.
    Atatürk emperyalist hayaller olmadan liyakatli insanlar tarafından bilime dayalı yönetim anlayışı ile yönetilecek, herhangi bir saldırıya karşı içeride güçlü ama barışçıl bir ülke kurdu. Ülkenin birinci çıkarının içerideki insanı iyi eğiterek kalkındırmak olduğunu biliyordu. Atatürk'ün fikirlerinde lider dünya tarihinde çok nadirdir. Kendisi asker olmasına rağmen ülkesini korumak dışında savaşmanın cinayet olduğunu kaç asker söyleyebilir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Ya şu herife uymayın gittiği topiğin anasını beller tadını tuzunu kaçırır. Havlayan köpek ısrmaz derler. Muhattap almazsanızda bir süre sonra çeker gider
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ya şu herife uymayın gittiği topiğin anasını beller tadını tuzunu kaçırır. Havlayan köpek ısrmaz derler. Muhattap almazsanızda bir süre sonra çeker gider
    haklısın abi ben zaten engelledim . istediği kadar havlasın okuyamam yazdıklarını. forumdan da özür dilerim o herifle uğraşıp buraları meşgul ettiğim için.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Fed Faizleri 2002 % 1 iken, 2006 da % 5 e kadar çıktı, 3 yılda 5 kat arttı faizler
    Kimseye bir şey olmadı, Bizde dolar 2002 de 1,45 tl iken, 2006 da 1,35 tl idi

Yani bu fed faiz artırınca dolar uçacak algısı nerden çıkıyor ?
    Fed in faizleri indirdiği ve sıfıra dayadığı dönemde ise dolar tl bazlı 3 e 5 e katlamış
    Yanlış yere takılmışsın.

Benim demem yada eksik olan taraf.

Faizler

Biz kaçtan borç alacağız.

Yap işletlere ve ithalata.

Daha dolar kuruna gelmedim.

O zaman zaten iktidar ya değişecek yada faiz artırılacak bizdede.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by miranda Yazıyı Oku
    konjonkture gore degısır, 2002 de enkaz sonrası yenı yonetım ve mevut sıyasıler geldı, sımdı ıse daha degısım bıle olmadı, fılmı gerı sarın, 2000 lerdekı gıbı bır olusumda gıbıyız, mıadını dolduran gıdecek, hemen olmaz, belkı once 2000 rallısı gıbı bır rallı olur, sonra gum dıbe ordan da yenı bır yonetım ve baslangıc... ıste o vakıt usd ındıgı yerde sabıt kalır 3-5 sene.
    Sabit kalma bir yerde olacaktır tabiki.

Yeni yönetim ve faiz artışları katı politikalarla.

Yabancı girişlerini artıracaktır tahminim.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

6.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Yanlış yere takılmışsın.

Benim demem yada eksik olan taraf.

Faizler

Biz kaçtan borç alacağız.

Yap işletlere ve ithalata.

Daha dolar kuruna gelmedim.

O zaman zaten iktidar ya değişecek yada faiz artırılacak bizdede.YTD.
    aynen mevcut durum surdurulebılır degıl, her seyı ıstedıklerını denesınler, olmaz, olabılemez. alın ıste enflasyonu kontrol altına alabıldıler mı, evet dunyada da fıyatlar yukseldı, ama orana bakın, bızde usd etkısı de var, dovız, faız, enflasyon sarmalından cıkmadıgımız surece, hıc bır sey degısmez, bunun yolları bellıdır.

Alıntı Originally Posted by aeg Yazıyı Oku
    günaydınlar
    Gunaydin sn. aeg. Her gun yaziyorsun, bari ben alayim gunaydinini.

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    ""Fas'tan Pakistan'a ,22 ülkeyi bölüp parçalayacagız" diyen Ülkeler ve yöneticileri hangileri idi..?
    Hatırlayanınız var mı...??
    Peki birsey sorayim. Gezi olaylarinda bu bolucu ABD'nin parmagi var mi?

Sayfa 916/1002 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •