Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: hissenet AYLIK BÜLTEN

1. hissenet AYLIK BÜLTEN

Uzun zamandır aklımda olan çalışmayı bu hafta sonu tamamladım ve Kasım ayını beklemeden sizinle paylaşayım dedim.

Yeni bülten gayet iyi oldu, eskisindeki artık önemini kaybeden rasyoları kaldırıp daha önemli daha damardan oranları ekledim.

Okumak için : https://hisse.net/haber/?p=5413
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2. Önerilerinizi de bekliyorum, şu ana bana kalırsa piyasadaki en iyi temel bülten ama önerilerinizle açık ara en iyisi de olabilir, neden olmasın.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

3. Başkanım
    hazırladığız şey benim aklımda olan şeyler dün gece hafiften bir başlıkta dillendirmiştim

o dataların verilerin pozitif ve negatif yöne evrilmeleri her çeyrekte takip edilebilir ve programa yüklenebilirse
    tam aklımdan geçen şey yapılmış olur.

Aylık takas değişimi de eklenirse çok iyi olur
    güzel olmuş.
    İlk 5 değişim yeterli olur sanki.
    Son düzenleme : Karaoğlan_; 10-10-2021 saat: 19:31.

4.  Alıntı Originally Posted by Karaoğlan_ Yazıyı Oku
    Başkanım
    hazırladığız şey benim aklımda olan şeyler dün gece hafiften bir başlıkta dillendirmiştim

o dataların verilerin pozitif ve negatif yöne evrilmeleri her çeyrekte takip edilebilir ve programa yüklenebilirse
    tam aklımdan geçen şey yapılmış olur.

Aylık takas değişimi de eklenirse çok iyi olur
    güzel olmuş.
    İlk 5 değişim yeterli olur sanki.
    firmaların reel (cari) piyasa değerine borç+ piyasa değeriyle ulaşırız
    bu rasyo mutlaka olmalı başkanım

örnek

Piyasa Değeri(TL)19.485.600.000 Özsermaye(TL)*48.864.000.000 Sermaye(TL)1.380.000.000 Net Kar(TL)-59.000.000

thy 19.5 milyar değildir tabi
    artı borçlarıdır.
    Son düzenleme : Karaoğlan_; 10-10-2021 saat: 20:38.

5. Kapanış Fiyatı
    Piyasa Değeri
    Halka Açıklık Oranı
    Firma Değeri(FD)/FAVÖK Oranı. Bu oran ne kadar düşükse o kadar iyidir.
    FD/Satışlar â۠Åâ€Åâ€Åâ€ņœ Ne kadar düşükse o kadar iyidir.
    Hisse başı brüt temettü â۠Åâ€Åâ€Åâ€ņœ Ne kadar yüksekse o kadar iyidir.
    F/K tahminine göre prim iskonto oranı
    FD/FAVÖK tahminine göre prim iskonto oranı
    PD/DD tahminine göre prim iskonto oranı
    Tüm kurumların prim iskonto oranı ortalaması
    Yabancı Oranı
    7-30 günlük ve 52 haftalık prim oranı

Rasyolarda

hisse başı borç HB/B
    hisse başı nakit HB/N
    hisse başı satış HB/S (Fiyat satışlar var ama hisse başı satışı görmek güzel olur, o piyasa değeri satış oluyor)
    borç bölü favök. FVÖK/B (Bu da çok önemli borçlarını ne kadar sürede kapatabileceği görülür)

saygılar
    başarılar.
    Son düzenleme : Karaoğlan_; 10-10-2021 saat: 23:26.

6. Tecrübesine birikimine oldukça güvendiğim arkadaş önerilerime katılmıştır.

10-10-2021 22:12
    DeliKAN
    Konu: hissenet AYLIK BÜLTEN
    Yorum Yazılmamış
    Son düzenleme : Karaoğlan_; 10-10-2021 saat: 23:14.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •