Special Days Image
Sayfa 63/123 İlkİlk ... 1353616263646573113 ... SonSon
Arama sonucu : 983 madde; 497 - 504 arası.

Konu: AYES - Ayes Çelik Hasır ve Çit

1. son derece değerli bir şirket olduğuna inanıyorum.ciro ve kar artışı çok çok iyi.borçlanmış ancak kar üretmiş.kar marjının net olarak %2.5 olması can sıkıcı.sanıyorum bu zor dönemde müşterileri elde tutmak için kar marjından fedakarlık yapılmış.bu zor dönemde satışlarını artırması karını artırması doğru bir strateji gibi geldi bana.şirket bence değerli.poip'te olması brüt takas uygulaması can sıkıcı.şirket yönetiminin pazar değişimi konusuna kar marjına ihracata verdiği önemi biraz daha artırması gerekiyor.şirket yönetimini şu ana kadar başarılı buluyorum.poip'te yer alan şirketler içinde bence en iyi değerlere sahip.pazar değişimi gerçekleştinde gerçek değerini bulacağına inanıyorum.bundan dolayı küçük bir yatırımcı olarak ayes'e yatırm yaptım.bütün yatırımcı arkadaşlara başarılar ve hayırlı kazançlar dilerim.saygılarımla

2.  Alıntı Originally Posted by ERDEMİR Yazıyı Oku
    son derece değerli bir şirket olduğuna inanıyorum.ciro ve kar artışı çok çok iyi.borçlanmış ancak kar üretmiş.kar marjının net olarak %2.5 olması can sıkıcı.sanıyorum bu zor dönemde müşterileri elde tutmak için kar marjından fedakarlık yapılmış.bu zor dönemde satışlarını artırması karını artırması doğru bir strateji gibi geldi bana.şirket bence değerli.poip'te olması brüt takas uygulaması can sıkıcı.şirket yönetiminin pazar değişimi konusuna kar marjına ihracata verdiği önemi biraz daha artırması gerekiyor.şirket yönetimini şu ana kadar başarılı buluyorum.poip'te yer alan şirketler içinde bence en iyi değerlere sahip.pazar değişimi gerçekleştinde gerçek değerini bulacağına inanıyorum.bundan dolayı küçük bir yatırımcı olarak ayes'e yatırm yaptım.bütün yatırımcı arkadaşlara başarılar ve hayırlı kazançlar dilerim.saygılarımla
    poip bırak borsa da cogu ana pazar hisseleri bile yanından geçemez şu net kar marjını biraz artırabilse zaten ucacak ama şirket ketum gecen seneye göre kar çok guzel ama borç u neden yaptın yoksa yatırım mı yaptın tık yok bilgi olarak...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    poip bırak borsa da cogu ana pazar hisseleri bile yanından geçemez şu net kar marjını biraz artırabilse zaten ucacak ama şirket ketum gecen seneye göre kar çok guzel ama borç u neden yaptın yoksa yatırım mı yaptın tık yok bilgi olarak...
    Borç karsiliginda stok alimi için sipariş avansi verilmiş. O tarafta problem yok. Problem %2,5 kar marjinda. Sektorde kar en azindan %5-%10 arasi iken ne oluyor da ayesin ki 2,5 oluyor. Genel kurula katilmak, bunlari bizzat sormak niyetindeyim. Kendim muhasebeciyim, kayip-kaçak nasil yapilir, hangi kalemlerde oynama yapilir cok iyi bilirim. Bu yönetimdeki kişiler degişmeden, zihniyet degismeden hisse 13 ile 8 tl arasinda gider gelir.

4. Şeytan diyor sat bi daireyi, hepsiyle git ayes al 50.000 lot. Bunu yapicam bu sefer hisseyi hepten geri basacaklar. Ama sirf tahtayla boyle oynayan tahtaci da kazanamasin diye biraz daha lot arttiricam cok yakinda.

5.  Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    Şeytan diyor sat bi daireyi, hepsiyle git ayes al 50.000 lot. Bunu yapicam bu sefer hisseyi hepten geri basacaklar. Ama sirf tahtayla boyle oynayan tahtaci da kazanamasin diye biraz daha lot arttiricam cok yakinda.
    zaten bu kafayla giderlerse ucuz kalan çok şirket kalmadı borsa da borç içinde yuzen şirketler bile ikiye üçe katladı buna dadanan çok olacaktır..

6. Esasında kendinizi de canınızıda sıkmayın bilanço milanço hikaye baksana kstur bizi 30 katladı görende uranyum cıkartıyo sanıcak....

7.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Esasında kendinizi de canınızıda sıkmayın bilanço milanço hikaye baksana kstur bizi 30 katladı görende uranyum cıkartıyo sanıcak....
    KESİNLİKLE HAKLISIN... bilanço, kar, zarar,ucuzluk .. hepsi boş.. tüm hisselerde tüm köşeler tutulmuş. hangi hissede ky azaldıysa o hisse uçuyor. biz ise malesef ayes alarak yanlış ata oynamış bulunmaktayız. içimizden birkaçımız satmadıkça da maalesef hisse yükselmeyecek bu belki aylar belki yıllar alır. bilemeyiz , şans tamamen şans. biraz detaylandırayım;

yakın zamanda elimde isbir vardı 50 lot maliyt 350 tl ler. 400 lerde sattım. hisse şuan 8.000 tl.
    ıdeas vardı 10.000 adet 4,02 maliyet- 6,33 sattım hisse şuan 68 tl
    ozerden vardı 2,10 maliyet 3,10 larda sattım şuan 12 tl lerde.

aldığım karlarla ayes aldım. maliyet 10 hisse şuan 13 tl. demek istedğim tahta yapıcılar keriz değil, doğal olarak güdemeyecekleri eşşeğe deh demiyorlar. biz burada 3 haneleri beklerken adam belki de kol bile kestirebilir bizlere ))

8. Arkadaşlar tabiki benden deneyimli bilgili olan bir çok insan vardır ama pkent maaliyetim 53 tl idi sattigimda 20 katıydı ikiye katladı ben sattıktan sonrası cmnbtn maaliyet 64 sattigimda 500 lü rakamlar bu iki şirketin de kar açıkladığını gormedim ama özellikle cmbtn hiç görmedim ayes yönetimi çakal tahtacı uyanık ama sabreden kazanır tabiki nasipte varsa bu arada pkent 2013 te aldım 2020 de sattım 7 yıl cmbtn 2020 de aldım 2021 başında sattım gerekirse 7 yıl daha beklerim ayes te

Sayfa 63/123 İlkİlk ... 1353616263646573113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •