Sayfa 19/123 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 983 madde; 145 - 152 arası.

Konu: AYES - Ayes Çelik Hasır ve Çit

1. Valla tahmininiz doğru çıkarsa ballı kaymak olur. zaten ucuz hisselerin fiyatı , daha da ucuz olmuş olur otomatikman. zaman gösterir bakalım, varsa öyle bir durum mutlaka biryerde ortaya çıkar. ama seneler de alabilir o işler. yani tespit edilmesi için tek yol yönetimin karar alması o yönde , dogru mudur?

2. Yön kurulu kararını inceleme dim. Bu nedenle yorum yapamayacağım. Fakat gerek hissedarların genel kurula katılım oranlarının azlığı, gerekse de payların kaydileşmesine yönelik haber akışının azlığı kafamda bir bölüm payın mevcudiyeti hakkında ciddi sorulara neden oluyor. Bir kıyas yapalım. Ybtaş ayes ile aynı pazarda olmasına rağmen daha fazla kaydileşme haberine konu olmaktadır. Bu duruma kim cevap verebilir. Eğer hissedarların bir bölümü şirkete başvurduysa kısmen şirket, ve veya spk cevap verebilir. Genel kurulla ilgili başka bir tespitim ise, katılım tutanağında katılımcıların hisse oranları gibi temel bilgilerin kapatılmış olması. Bu çok alışılmış bir durum değil.

3. Ayrıca twitterda bir yatırımcı hatırlatmış. Şirket 2018 yılında bir makine için 3 milyon euro harcama yapmış. Bugünkü piyasa değeri 9 mil dolar.

4. makina alındığı yıl euro kuru 3,5-4,00 arasındaydı. AYES çelik , kendi makina yatırımlarını güzel yapmış zamanında, artık güzel karlı bilançoların zamanı geldi diye düşünüyorum. birkaç sene beklersek çok çok güzel kazançlar elde edeğimizi düşünüyorum. özellikle kanal istanbul projesine bence çok güzel malzeme tedariği sağlayabiliriz zira daha önce OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ ile İSTANBUL HAVALİMANINA çalışması olmuştu.

hisselerin akıbeti konusunda kayıp-kaçak var ise o halde şu soru ortaya çıkıyor, her sene dağıtılan temettünün kayıp-kaçak hisselere isabet eden kısımları varsa bu paralar nereye gitmiştir?? bu konu hakkında pek fazla bilgimiz yok yani varsa bile öyle bir durum yasal işleyiş nasıl olur gibi..

neyse hissemiz bugün de güzel açılış yaptı, şimdiden iyi tatiller dilerim sn. ninja.

5. Size de sayın Atakan

üç aylık takas

Sayfa 19/123 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •