Sayfa 92/95 İlkİlk ... 42829091929394 ... SonSon
Arama sonucu : 759 madde; 729 - 736 arası.

Konu: KERVT - Kerevitaş Gıda

1. Bu hisse millete kan kusturmuş….

Sent from my iPhone using hisse.net

2.  Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Bunu 2022 yılı Ağustos ayında yazdım. O dönem Dolar 18 TL, Kerevitaş 7 TL, Enflasyon %174 (resmi olmayan). (Not: 2021 yılında 4-5 tl arası ve dolar 7 TL).

Bugün geldiğimiz noktada 13,50. Şu şirket Ülker grubundan ne zaman kurtulursa o zaman kendine gelir. Bendeniz Ülker grubunun hiç bir hissesine yatırım yapmam. Ülker grup şirketlerinin hisseleri 5x yapacağını bilsem yine almam. O kadar kendilerinden nefret ettirdiler.

Dip Not: 2021 yılında KNFRT 3,50-3,70 arasıydı. Bu hisse yukarıda yazdığım fiyat aralığında. KNFRT bugün 25'lere kadar geldi. Bu 13.40'da. İşte Ülker grubu böyle kötü bir grup.

Yeni gelen yatırımcılar "Ülker" grubunun ne kadar kötü olduğunu görsün. İşin ahlaki boyutunu sorgulasın. Çünkü yapılan yatırımı geçin, ahlaki olarak doğru değil.
    10 Ekim'de bunu yazdım. Hisse sanki Bist'in yükselmesine çok tepki vermiş gibi, düşmesine en sert tepkiyi verdi. Bugün 11.14.
    Linkedin'da Murat Ülker'i takip etmeyin ama yazdıklarına bakın ara ara (Takip edilecek kadar değerli biri değil). Adeta günah çıkarıyor bazen. Mesela bir paylaşımı şuydu; "Borsada küçük yatırımcı nasıl ütülendi". Yani diyor ki ben düşürmedim böyle oyunlar yapılıyor ondan düşüyor. Yatırımcı kendisinin ne kadar kötü niyetli bir insan olduğunu biliyor. Bu paylaşımları da ne maksatlı yaptığını.
    64 yaşına gelmiş şurada 20-25 yıl daha yaşayacak ama inanılmaz bir para sevdası var kendisinde. Bundandır Türkiye'nin en zengini olması. Servetinde biz yatırımcıların büyük bir payı var. Kendisini doyuramıyoruz ki. Yatırımcısını bu kadar perişan eden bir grup daha yoktur.

Yemin etmiş ve ben "Kerevitaş'ı" yükseltmeyeceğim demiş adeta.

Twitter'da zaman zaman kendini bir halt sanan çakma üstatlarda paylaşım yapıyor. Mesela birisi 12'den aldı. Kendisine "bu paylaşımı yapma insanları etkileme, bu şirketin sahibin tanımıyorsun, 15 yıldır yatırımcısını güldürmemiş hep kendi yemiş bir şirket" dedim.
    Kendisi;
    "Doğru yerden almamışsın" dedi.
    "Senin alman senin yatırımın ama insanları yanlış yönlendirme" dedim. Engelledi beni.

Neyse Kerevitaş 10.20'ye kadar düştü. Doğru yerden mi aldı bu çakma üstat? Bir de yeni gelen yatırımcıyı da etkiledi.

Bu şirket sanki yatırımcısına soykırım yapıyor. Zaten bir tane iyi bir SPK'mız olsa,bu tahtayı incelese çok güzel cezalar keser diye düşünüyorum.

3. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...a1a5YZfqg&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bir Yıldız holding klasiği.
    Tam borçlar bitti yüksek temettü başlayacak derken Yıldız holding bir şirket satar.
    10-15 favök artık gönüllerinden ne koparsa.
    Sonra ne hikmetse bu satın almayi yapan halka açık şirketin fiyati %50 düşer.
    Ülkede enflasyon %60 iken fiyatın %50 düşmesi .... Ne denilebilir ki..

Sektörde dün büyük bir satın alma gerçekleşti. Yatırımcılar ucuza satıldı diye üzülüyor.

tat gıda.

Hadi bir bakalım oranlar nasıl.
    Verileri Fintablesdan aldım

Tatgd
    Fd/Favok =12.58
    Net borç/Favök =4.18

Satın alma fiyatı dünkü kapanış rakamlarına yakın.

Blr de kerevitasa bakalım..

Kervt
    Fd/favök =4.57
    Net borç/Favök =0.98

Son yaptığı satın almaya rağmen borcu Tat gıdaya göre çok daha az olan Kerevitas nasıl bu fiyatlardan işlem görüyor?

Sebebi mucizesi ne acaba?

Ne demiş atalarımız..

Önce güneş hava su
    Sonra bol gıda gelir
    Akşama babacığım
    Unutma ülker getir

Yatırım tavsiyesi değildir
    Tavsiye bile değildir

5.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bir Yıldız holding klasiği.
    Tam borçlar bitti yüksek temettü başlayacak derken Yıldız holding bir şirket satar.
    10-15 favök artık gönüllerinden ne koparsa.
    Sonra ne hikmetse bu satın almayi yapan halka açık şirketin fiyati %50 düşer.
    Ülkede enflasyon %60 iken fiyatın %50 düşmesi .... Ne denilebilir ki..

Sektörde dün büyük bir satın alma gerçekleşti. Yatırımcılar ucuza satıldı diye üzülüyor.

tat gıda.

Hadi bir bakalım oranlar nasıl.
    Verileri Fintablesdan aldım

Tatgd
    Fd/Favok =12.58
    Net borç/Favök =4.18

Satın alma fiyatı dünkü kapanış rakamlarına yakın.

Blr de kerevitasa bakalım..

Kervt
    Fd/favök =4.57
    Net borç/Favök =0.98

Son yaptığı satın almaya rağmen borcu Tat gıdaya göre çok daha az olan Kerevitas nasıl bu fiyatlardan işlem görüyor?

Sebebi mucizesi ne acaba?

Ne demiş atalarımız..

Önce güneş hava su
    Sonra bol gıda gelir
    Akşama babacığım
    Unutma ülker getir

Yatırım tavsiyesi değildir
    Tavsiye bile değildir
    Ülker yıllarca prim yapmadı çünkü yüksek borç, öncü gıda meselesi, bazı işlerin İngiltere'ye taşınması meselesi falan vardı. Kerevitaş, rasyoları da fena değil ama hisse de tık yok. Gıdalar ralli yaparken uyumuş,nasıl bir sıkıntısı var bilemedim.

6.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Ülker yıllarca prim yapmadı çünkü yüksek borç, öncü gıda meselesi, bazı işlerin İngiltere'ye taşınması meselesi falan vardı. Kerevitaş, rasyoları da fena değil ama hisse de tık yok. Gıdalar ralli yaparken uyumuş,nasıl bir sıkıntısı var bilemedim.
    Sikinti murat ulker 100 milyon etmeyen sirketi yıldiz holdingten 900 milyona kervt satis gosterip tüm kari ic ettiler 1 sene bekledik satıştan önce 18 gordu satmadık sonra 11.60 mali verdik bidaha ulker grubu yaşar grubu hissesi almamaya tövbe ettirdiler

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by selim1907 Yazıyı Oku
    Sikinti murat ulker 100 milyon etmeyen sirketi yıldiz holdingten 900 milyona kervt satis gosterip tüm kari ic ettiler 1 sene bekledik satıştan önce 18 gordu satmadık sonra 11.60 mali verdik bidaha ulker grubu yaşar grubu hissesi almamaya tövbe ettirdiler

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kerevitaş, Donuk Fırıncılık'ın 901,3 milyon TL'ye Yıldız Holding'den satın alınmasına karar verildiğini açıkladı."

Yukardaki haberi kaçırmısım, önem gıda - ulker olayının benzeri donuk fırıncılık-kerevitaş ile olmuş..

8. günlük layn grafik kapanışları gösterir burada da 9 70 de düşeni yukarı kesmiş . y t d

günlük normal grafik dema 20 nin mavi çizginin dema 50 yi gri yi yukarı kesmesi 10,05 kapanışı ile yukarı kesmiş al vermiş daha öncede al ve sat veren yerleri işaretledim fazla yanıltmamış benim için gıda şirketlerinin içinde en ucuz şirket . şirket sahibi , spek, tahtacı her kim olursa olsun ne kadar inatcı acımasız da olsa kendinden başka kimseyi yatırımcıyı düşünmeyen belli bir yere kadar tutabilir sonunda önünde duramaz muhakkak hak ettiği yere gider 12 aylık bilanço ve 2024 ve 2025 yılı kerevitin yılı olacaktır sabreden mükafatını görür .
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 92/95 İlkİlk ... 42829091929394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •