Sayfa 12/430 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 89 - 96 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hocam benzer link çok. Sizde araştırabilirsiniz. Bence bu konuları biraz daha araştırarak yazın.
    http://www.tahtakiran.net/baska-ulke...-tazminati@@52
    O linkte 4-5 ulke verilmis hepside bizden zengin ulkeler. Bizde kidem tazminati ne alaka? Dunyanin en dusuk emekli yasi ne alaka?

210 ulke arasinda kidem tazminati veren bi avuc ulke var hepsi bizden zengin.

Ne garip bir ulkeyiz biz. Hickimse fakir ve gelismemis bir ulke oldugumuzu kabul edemiyor.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Sn. Bisikletçi bey siz emeklisiniz kaç yaşinda emekli oldunuz? 65 yaşindan erken emekli oldu iseniz dünya da yok böyle uygulama bu bizi batirir deyip ben emekli olmuyorum deyip karşı çıkmamışsiniz bizi de köle izaora gibi surunmemizi istiyorsunuz biz eytliler bir lutuf değil hakkımız olanı istiyoruz.
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dediklerinizin hepsi dogru

Ama dedigim gibi konu disi
    SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Bisikletçi bey siz emeklisiniz kaç yaşinda emekli oldunuz? 65 yaşindan erken emekli oldu iseniz dünya da yok böyle uygulama bu bizi batirir deyip ben emekli olmuyorum deyip karşı çıkmamışsiniz bizi de köle izaora gibi surunmemizi istiyorsunuz biz eytliler bir lutuf değil hakkımız olanı istiyoruz.

49 yasinda olmus...

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku

Dunyadaki 210 ulke arasindaki en dusuk emeklilik yasina neden hakkiniz oldugunu iddia ediyorsunuz?

Guclu bir sebebi olmali. Norvec degilsin Isvec degilsin. Saman ve bugdayi bile yurtdisindan ithal eden bir ulke olarak emeklilik diye bir seyin olmasi bile ben mucize olarak goruyorum

5. 65 yaş altı dünyada emeklilik veren ülke yok diyorsunuz. Aslında var.
    Kıdem tazminatı veren ülke dünyada hiç yok diyorsunuz. Aslında oda var.
    Linkte 4-5 ülke var. Biraz araştırın başka ülkelerde var. Ezbere yazıyorsunuz.
    Israrla yanlış bilgileri yazıyorsunuz.
    Yazmadan önce 2 dk düşünmeyi yada araştırmayı deneyin

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    O linkte 4-5 ulke verilmis hepside bizden zengin ulkeler. Bizde kidem tazminati ne alaka? Dunyanin en dusuk emekli yasi ne alaka?

210 ulke arasinda kidem tazminati veren bi avuc ulke var hepsi bizden zengin.

Ne garip bir ulkeyiz biz. Hickimse fakir ve gelismemis bir ulke oldugumuzu kabul edemiyor.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

6. Arkadaşlar merhaba. Bende asıl tehlikenin 10 yada 15 yıl sonrası yaşanacağına inanıyorum. Şöyle ki; yaşadığım köyde birçok genç büyükşehirlere göç etmiş durumda ve çoğu asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Fakat malumunuz yetmiyor. Dolayısıyla köyden anne baba zeytininden peynirine yağindan kurutulmuş sebzelerle kadar gönderip destek oluyor. Buraya kadar herşey normal, olabilir diyeceksiniz.Fakat bu yapılanlarda yetmediği için birçok kişinin emekli maaş kartı şehirde yaşayan çocuklarında. Yani demek istediğim bu sürdürülebilir birşey değil. Bugün için günü kurtarma yaşanıyor ama yarın birgün anne baba zaten ihtiyar. Dolayısıyla vefat etme durumlarında maaş kesilecek. Ee çocuk daha 30 35 yaşlarında emekliliğine 30 sene daha var. Köye geri gelse hiçbir tarım işini bilmiyor. Sap gibi meydanda kalacak. Örneğin amcam oğluna maaş kartını vermekle kalmadı her yıl 2 yada 3 dana satıpda destek oluyor. Gelinide köye zaten dönmem diyor. Dönmez tabi çocukları okula,kocayı işe yolla öğleye kadar uyu. Destek geliyor nasılsa. Valla uzun lafın kısası Allah yardımcımız olsun. Bu biryerde duvara toslayacakda bakalım ne zaman. Saygılar.Allah'a emanet olun.

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dunyadaki 210 ulke arasindaki en dusuk emeklilik yasina neden hakkiniz oldugunu iddia ediyorsunuz?

Guclu bir sebebi olmali. Norvec degilsin Isvec degilsin. Saman ve bugdayi bile yurtdisindan ithal eden bir ulke olarak emeklilik diye bir seyin olmasi bile ben mucize olarak goruyorum
    Kardeş ne anlatmaya çalışıyorsun. Toplumun her kesimi kendi menfaatleri için siyasi baskı yapar, ağlar, ağlamayana meme yok diye bir şey var.

Bu ülkede 3-5 taksici esnafının lobi gücü tüm eyt lilerin lobi gücünden fazla. Ne yapsınlar, ülkemizin imkanları kısıtlı diye hiç ses çıkarmasınlar mı?

Bu arada beyaz yaka tipiğimde yıllardır yeni emeklilik sistemini anlatıyorum, eyt li ya da 2000 sonrası iş hayatına atılmış beyaz yakalılara nelerle karşılaşacaklar dilim döndüğünce anlatıyorum. Yani bu konularda aktif çaba gösteren biriyim.

Ülkemiz için de eyt konusunda fillandiya modelini öneriyorum. Aşağı çekilecek her yıl için emekli maaşından %1-2 arası kademeli bir indirim makul çözüm bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Soru şudur :

40 yıl önce (asgari ücret için konuşuyorum) yaklaşık Ş100 ödediğim sistem , 40 yıl sonra bana ne kadar ödeme yapmalı ?

Şu an Ş150 yapıyor!

Ölünce de birikim sisteme kalacak...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 12/430 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •