Sayfa 158/430 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Aslinda bu gibi durumda yurtdisi kazanilan parayi yatirima harcama yapil, sgk li bir hanim bulup evlenmek ve saglik islemlerini onun uzerinden halletmek ideal gibi...
    Sen zaten yatirimlar ile ikinizi ve cocuk olursa hepsini gecindirecek gucun de olur
    Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku

---rahmanlar aldım bir müşteri ..... ne tarafa bey amca ?
    ###sen sür hele, yolda düşünürüz
    ### kış günü istanbul sokaklarında direksiyon sallamak pek kolay değil , değil mi ? ....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    diyor ki isteğe bağlı sigortada tavana yapıştırırsan primini , amorti edemezsin. yani amortismanın süresi sen mezardayken bile bitmez.
    tavandan ödediğin her isteğe bağlı priminin karşılığında alacağın fazladan maaş o ödediğin parayı geri vermez

yani mesela tamamen sallıyorum , 100 tl tavandan ödedin fazladan diyelim . emeklliğinde o yüz tl fazla ödediğin için maaşına sgk fazladan her ay 0.01 tl lik margarinleyecek. 100/0.01 = 10.000 bin ay eder... 10 bin ay da 833 yıl eder. Ha,, yedi uyurlardansan eğer orasını bilemem , 833 yıl sonra uyanır amorti etmiş olursun.

---rahmanlar aldım bir müşteri ..... ne tarafa bey amca ?
    ###sen sür hele, yolda düşünürüz
    ### kış günü istanbul sokaklarında direksiyon sallamak pek kolay değil , değil mi ? ....
    Primleri tabandan yatırmak cepte hocam. Peki isteğe bağlı ve yurtdışı borçlanmanın birbirlerine karşı avantaj dezavantaj durumları nedir ?

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Aslinda bu gibi durumda yurtdisi kazanilan parayi yatirima harcama yapil, sgk li bir hanim bulup evlenmek ve saglik islemlerini onun uzerinden halletmek ideal gibi...
    Sen zaten yatirimlar ile ikinizi ve cocuk olursa hepsini gecindirecek gucun de olur
    Saygilarimla
    En azından tabandan prim günü sayısını tamamlamak dünya halidir iyi olacaktır. Cüzi bir tutar çıkıyor borçlanma üzerinden. Amacım şu, geriye dönük borçlanmayı son ana kadar bekletip oraya yatıracağım taban prim tutarını bir plan üzerinde biriktirmek. Taban tutarı günlük 5 dolar civarı birşey yapıyor sanırım. 2036 ya kadar bir plan bunu yürüteceğim.Nasıl olacağına karar vermedim. Varsa tavsiyeniz çok değerli olur. Bir bes planım var o devam ediyor olacak. Bir de temettü portfoyu kurmayı planlıyorum.

Ben son ana kadar beklemedim hatta geri donusten sonra kalan bir prim gunu ihtiyac vardi is bulurum diye beklettim ama is mis olmadigi icin gittim bagkur uzerinden de borclanma yaptim onu da istege bagli odedim bitirdim tum gerekli primleri......

Odemeyi de TL ile tutarsaniz o deger kaybedecegi icin doviz olur yatirim olur bi kenarda tutup gerektiginde odeyebilirsiniz elbette

Alıntı Originally Posted by chrzgs Yazıyı Oku
    En azından tabandan prim günü sayısını tamamlamak dünya halidir iyi olacaktır. Cüzi bir tutar çıkıyor borçlanma üzerinden. Amacım şu, geriye dönük borçlanmayı son ana kadar bekletip oraya yatıracağım taban prim tutarını bir plan üzerinde biriktirmek. Taban tutarı günlük 5 dolar civarı birşey yapıyor sanırım. 2036 ya kadar bir plan bunu yürüteceğim.Nasıl olacağına karar vermedim. Varsa tavsiyeniz çok değerli olur. Bir bes planım var o devam ediyor olacak. Bir de temettü portfoyu kurmayı planlıyorum.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. Eyt bayanlar İçin 48 erkekler için 50 yaş sınırı ile çıkarılmasına prensipte anlaşıldığı söyleniyor.

48-50 yaş kararı bir nabız yoklamamı?
    Reis için hazırlanan şov hazırlığı mı?
    Kıllandırıyorlar mevzuuyu bak biz çok möhim bir iş yapıyoruz ey ahali biz var ya biz

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    48-50 yaş kararı bir nabız yoklamamı?
    Reis için hazırlanan şov hazırlığı mı?
    Kıllandırıyorlar mevzuuyu bak biz çok möhim bir iş yapıyoruz ey ahali biz var ya biz

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Adamların hayatı tiyatro...Böyle yaparlarsa oy verecek olan da vermeyecek, teklif böyle gelir, sonra kahraman devreye girer, şart mart yok der...daha bir hafta önce çalışma bakanı 1999 öncesi koşullar geçerli demedi mi? Zaten resmi bir açıklama yok, tetikçi atv yumurtlamış bir şeyler...bence yoklama çekiyorlar yandaş kanal üzerinden.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Bu sene (2023 sonu itibariyle) eyt li olup ta (18 yaşında işe başlamış olanlar) emekli olan kadınlar 48 yaşındaydılar. Erkekler ise 51. Kalan eyt lileri daha fazla bekletmeden 48/50 yaşında emekli etmeleri toplumun tüm kesimleri için en adil olanı değil midir?

Sayfa 158/430 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •