Sayfa 2/427 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3414 madde; 9 - 16 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

''E-devlette "Çalışma Hayatım" başlığı altında bu YANLIŞ emeklilik yaşı hesap modülünü kim yaptıysa, bilgi kargaşası yaratıyor. Eğer SGK'nın bunda parmağı varsa önce personelinize acıyın derim, buradan hesap yapanlardan 2002 öncesi boşluğu olan Emekli Sandığı, Bağkur sigortalısı da emeklilik başlangıcından önce staj başlangıcı olan da yanlış ama hoşa giden cevabı alıp önce SGK personelini rahatsız edecek çünkü. Yahu ne zamandan beri Emekli Sandığı ve Bağkurlular ilk sigorta tarihine göre emekli oluyorlar? Böyle hizmet olmaz, bu hizmet değil köstek. Kendi kendine sorun üretmek bu. Doğrusunu beceremiyorsan yapmaman yapmandan daha iyidir. ''

Şevket Tezel
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. 2012 de engelli indirimi ile sgk dan emekli oldum 2020 de kontrol muayenesine çağırdılar engel oranım güncel listeye göre düştüğü için maaşımı kestiler şu anda mahkeme aşamasındayım her şekilde sürünmeye devam

3. '' SSK EMEKLİ AYLIKLARI NASIL HESAPLANIYOR?
    1994 yılı ve öncesinde bağlanan SSK aylıkları son beş takvim yılındaki kazanç ortalamasına göre bağlanmakta iken üst gösterge tespit tablosundan bağlanacak aylıklar 1995’te son altı takvim yılı, 1996’da son yedi takvim yılına, 1997’de son sekiz takvim yılına 1998 ve 1999’da son on takvim yılına göre hesaplanmaktaydı. Düşük olduğu için "üst gösterge tablosunda" karşılığı bulunmayanlar için de son beş yıla göre "gösterge tespit tablosuna" göre aylık hesaplanmaktaydı.
    2000-2008 Ekim ayı arasında bağlanan aylıklar da 2000 öncesi için önceki sisteme göre, 2000-2008 Ekim arası dönem aylıkları ise yıllık kazançların TÜFE+ülke büyüme hızının yüzde 100’ünden oluşan güncelleme katsayısı ile güncellenmesi esasına göre hesaplanıyor.
    2008 Ekim sonrası aylıkların 2008 Ekim sonrası kısmı da 2008 Ekim sonrası için kazançların TÜFE+ülke büyüme hızının yüzde 30’undan oluşan güncelleme katsayısı ile güncellenmesi ve 2000 öncesi dönemi için gösterge+katsayı sistemine göre son 10 ve son 5 yıl esası kapsamında, 2000-2008 Ekim arası dönemi ise yıllık kazançların TÜFE+ülke büyüme hızının yüzde 100’ünden oluşan güncelleme katsayısı ile güncellenmesi esasına göre yapılıyor.
    Tabii bu üç dönemin aylık bağlama oranları da üç dönem içinde giderek düşüyor. Örneğin asgari ücretten ödenmiş 5400 gün için 2000 öncesi yüzde 70 aylık bağlama oranı (ABO) uygulanırken 2000-2008 arası dönem için yüzde 45 ; 2008 Ekim sonrası dönem için yüzde 30 ABO uygulanıyor.
    Sonuçta aylık, üç ayrı sisteme göre yapılmış kısmi aylıkların ağırlıklı olarak birleştirilmesine dayanıyor. ''

Şevket Tezel
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. thron,

1996 SGK girişim var. Yaş 46, emekliliğe 10 sene var nasipse. SGK primlerim tam yatırılıyor.

Her ay aşağıdaki linkten kontrol ediyorum düzenli olarak. Maaşım (müstakbel maaşım ) her ay 20 TL artıyor. Ayrıca 6 ayda bir, yaklaşık 500-600 TL artış oluyor.

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/
    2008 sonrasi calisan ne kadar calisirsa emekli maasi o kadar duser

Sizinki niye dusmuyor anlamadim

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Bu teknik analizi birisi bana ozelden aciklayabilirmi? https://www.tradingview.com/x/XkzkaGKX/

5. Hocam, SGK'm nerdeyse tavandan yatıyor, niye düşsün ki?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    2008 sonrasi calisan ne kadar calisirsa emekli maasi o kadar duser

Sizinki niye dusmuyor anlamadim

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Hocam, SGK'm nerdeyse tavandan yatıyor, niye düşsün ki?
    Tavandanda yatsa baglama orani dusuk oldugu icin emekli maasinin dusmesini beklerdim.

Konunun uzmani arkadaslar belki bir aciklama getirir

Bu teknik analizi birisi bana ozelden aciklayabilirmi? https://www.tradingview.com/x/XkzkaGKX/

7. Hangi çalışanın emekli maaşı düşer

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...duser-41400911

8. Aynen benim dediğimi yazmış yazar...

Hangi çalışanın emekli maaşı düşer19 Aralık 2019

2008 sonrasında yapılan düzenleme ile çalışma süresi uzadıkça aylık bağlama oranı düşüyor ve çalışanlar daha fazla prim ödüyor, karşılığında alacağı emekli aylığı azalıyor. Bu durum tüm çalışanlar için geçerli değil. Yüksek maaş alıp sigorta bildirimini tavandan yapanlar emekliliği gelse de çalışmaya devam edebilir ve her ay emekli maaşı 20 lira artar.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Hangi çalışanın emekli maaşı düşer

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...duser-41400911

Sayfa 2/427 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •