Sayfa 232/430 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    25 yıl kadar olmuştur, Erenköy de Ali Tezele bir dosya hazırlamıştım, sanırım bir iş kazasını inceleyecekti. Güzel bir insan faydalı bir insan, Eyt konusunda ilk başlarda çok katkısı oldu ama son 5-10 yıldır onunda inancı kalmamıştı.

Eyt için emeklilik sistemi hazır, bir tuşa basıp bir iki bileği girip mavi bir ekran geliyor, aşağıdaki gün ve süreler size ait değilse bildirin diyor. Zaten sizin toplam gün sayısı ve parasal değerleri kontrolümüze sunuluyor. Sizden bir itiraz gelmediği sürece sistem işler.

Kanun yasalaştırırsa, yine yetkililer sizin sistemden talebinizle 1 tuşa basarak hangi günden itibaren emekli olacağınızı belirler, otomatik olarak maaş bağlanır. Yani sistem her şeyi e devlet üzerinden gördüğünüz şekilde yapacak. Sadece 1 memur 1 amire 1 ıslak imza alacaktır o kadar. Maaşlar Mart ayında yatar.

Şuan ne kadar maaş alırım sistemini görüyorsanız, aynı sistemi onlarda kullanacak ve sizi emekliye sevk edecekler.
    peki hersey boyle bilgisayardan halledilebiliyorsa neden 1 kisinin emekliligini hesaplamak memurun 1 ayini aliyor ben onu anlamadim

2. ! memur'un 1 aynı almıyordur, Ama gene bir sürü kağıt falan basılıp, kontrol, onay falan yapılıyordur.

3. Selam, bugün yarın emeklilik başvurumu yapacağım, E devlette "gelir, aylık ödenek talep" bölümündenmi başvuruluyordu, bilen varmı? İnternetten araştırdım ama yakınlarda başvuran varsa daha iyi bilir.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Selam, bugün yarın emeklilik başvurumu yapacağım, E devlette "gelir, aylık ödenek talep" bölümündenmi başvuruluyordu, bilen varmı? İnternetten araştırdım ama yakınlarda başvuran varsa daha iyi bilir.

Evet. Yaşlılık aylığı başvurusunda bulunacaksınız.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Evet. Yaşlılık aylığı başvurusunda bulunacaksınız.
    Teşekkürler.
    Peki başvurduktan sonra başvurunun ne durumda olduğu görebileceğimiz bir sekme varmı?

Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Teşekkürler.
    Peki başvurduktan sonra başvurunun ne durumda olduğu görebileceğimiz bir sekme varmı?

4a, b,c hangi statüden başvuruyorsan DYS evrak yazıp işlemin sonucunu görebilirsin...Örnek 4a dys

Merhaba ,

ne kadar emekli maaşı alırım sorgulamasında ;
    bakmakla yükümlü olduğu kişi? evet/hayır seçeneklerini belirterek emekli maaşı hesaplama uygulamasında hiç bir fark göremedim.
    (evetin sonucu ile hayır sonucu aynı)

Sizlerde denerdiniz mi? fark var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    4a, b,c hangi statüden başvuruyorsan DYS evrak yazıp işlemin sonucunu görebilirsin...Örnek 4a dys
    Teşekkürler

Sayfa 232/430 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •