Sayfa 246/430 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Büyüme oranın %30 'u ilave edilir. Şu an ilk dokuz aylık dönemde büyüme yüzde 6.2.

4. çeyrek tahminleri eksi geleceği yününde. Yıllık %5 civarı gibi kapar.

5 * 0.30 = %1.5 gelir. 10,000 lira maaşta etkisi 150 lira olur ki beklemeye değmez.

https://www.dunya.com/ekonomi/oecdde...-haberi-674853
    2022 büyüme oranı 2023 28 şubat 'ta açıklanacak. Emeklilik dilekçesi açıklamadan önce verilse bile bu oran daha sonra aylık hesabına yansıtılacak.
    Yani büyüme oranını beklemeye gerek yok.

Geçen yıl çıkan haber, bu yıl için de referans olarak alınabilir.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...x2jY2CFdLxqMzx

2.  Alıntı Originally Posted by çalışkan Yazıyı Oku
    Emekli emeklidir, aday adaydır. EYT'lisi normali söz konusu olmaz. 2023 te emekli olacak herkes ( 4a-özel sektör )şu anki duruma göre 12-13 % eksik alacak.Ancak çalışmaya devam edenler, borçlanma yaparak SGK prim gün sayısını ve aylık bağlanma oranlarını ufak ufak artıranlar, Nisan'da açıklanacak büyüme oranını bekleyebilecek olanlar maaşlarını ufak, ufak bir miktar daha yükseltebileceklerdir. Ben Eylül-2023'e kadar çalışarak 9000 gün prim üzerinden emekli olmak durumundayım. Temmuz zammı sonrası durum ne olur bende o kısmı merak ediyorum. Şu an için aylık kaybım 2500 TL civarında. Geçen sene 2022 başındaki ve 2022 Temmuz'undaki 42-43% zam aynen bağlanabilecek maaş miktarına yansımıştı. Böyle bir şey beklemiyordum. Büyük şaşkınlık/kızgınlık oluşturdu.
    Keyfi olarak beklemiyorum. 25 sene sigortalılık suresini ancak 8 Eylul 2023'te doldurabiliyorum. Su an 8750 civarında prim gunüm var. Ne kadar emekli aylığı alabilirim sayfası uzerinden ay ay artışları izleyecegim.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    2022 büyüme oranı 2023 28 şubat 'ta açıklanacak. Emeklilik dilekçesi açıklamadan önce verilse bile bu oran daha sonra aylık hesabına yansıtılacak.
    Yani büyüme oranını beklemeye gerek yok.

Geçen yıl çıkan haber, bu yıl için de referans olarak alınabilir.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...x2jY2CFdLxqMzx
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. 20 senedir her gün Eyt Eyt diyenler yazanlar, üç gündür tek kelime yazmadı çizmedi. Helal olsun bu insanlara.

Devlet ise konuyu uzattı uzattı uzattı ve yine uzattı. Komisyondan geçen kanun yoluna devam eder deniyor, ancak bu deprem de dünyada eşi benzeri olmayan bir büyüklük. Her şeyin hayırlısını dilemek gerekir.

10 ile 15 milyon nüfus var deniyor, hatayı arıyorum arkadaşlar durum nedir diyorum, sağlam tek bina yok diyorlar. Sadece Hatay’ın kayıtlı nüfusu 1,7 milyon, ama 9 bin ölüm var.

Bu deprem sanki çok şeyi değiştirecek. Halkımız İçin en hayırlısı ne ise onu diliyoruz.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    20 senedir her gün Eyt Eyt diyenler yazanlar, üç gündür tek kelime yazmadı çizmedi. Helal olsun bu insanlara.

Devlet ise konuyu uzattı uzattı uzattı ve yine uzattı. Komisyondan geçen kanun yoluna devam eder deniyor, ancak bu deprem de dünyada eşi benzeri olmayan bir büyüklük. Her şeyin hayırlısını dilemek gerekir.

10 ile 15 milyon nüfus var deniyor, hatayı arıyorum arkadaşlar durum nedir diyorum, sağlam tek bina yok diyorlar. Sadece Hatay’ın kayıtlı nüfusu 1,7 milyon, ama 9 bin ölüm var.

Bu deprem sanki çok şeyi değiştirecek. Halkımız İçin en hayırlısı ne ise onu diliyoruz.

99 depremi bizleri EYT li yapmıştı ,tam sorun çözülüyor dedik 2.büyük deprem geldi...

Elbistan ,pazarcık Hatay in % 70 i resmen enkaza dönmüş...Maraşın sağ tarafı enkaza dönmüş...Diyarbakır adıyaman malatya elazığı, iskenderun vb hiç saymıyorum bile....

Allah bölge halkına yardım etsin Ailelere sabır versin...

Birde eyt li orada olan kişileri düşündüm , mezarda emeklilik dedikleri gerçekleşti. İçimden hiç bir şey gelmiyor , yaşamayı kaçırdık , insan olamadık yazık çok yazık. yani tüm bu olup bitenin sorumluları hakkında tek bir soruşturma dahi duymadım. Twitter kapatarak insan öldürmeye devam yazıklar olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Birde eyt li orada olan kişileri düşündüm , mezarda emeklilik dedikleri gerçekleşti. İçimden hiç bir şey gelmiyor , yaşamayı kaçırdık , insan olamadık yazık çok yazık. yani tüm bu olup bitenin sorumluları hakkında tek bir soruşturma dahi duymadım. Twitter kapatarak insan öldürmeye devam yazıklar olsun.
    Ülke insanı 20 yıl ileride, ülke yönetimi 20 yıl geride. Aradaki açılan makas artık insanımızın zoruna gidiyor. 30 yıl önce oluşan depremi sadece trt1 ver verirdi. Şimdi trt depremi 2 gün sonra fark etti. Güzel olan hiç bir şey kalmadı.

Sayfa 246/430 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •