Sayfa 271/430 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ...
    Borsa, piyasa vs artık cazip gelmiyor. Yazları 3-4 y olan köy hayatı modumu, her yıl arttırmayı düşünüyorum. 3-4 yıl sonra memlekete tamamen yerleşmiş olurum. İstteki evi tutarım, istte turistik takılırım 3-4 yıl sonra.
    ...
    Selam,
    Sizin basvuruda bir gelisme var mi? Yoksa emeklilikte siraya takilanlardan misiniz?

Ben yazayim..
    Benim ekranda 20 mart itibariyle aciklama kisminda TAHSIS TALEP diye aciklama ya yazi yazilmis, islem sona gelcek insallah...

Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Sizin basvuruda bir gelisme var mi? Yoksa emeklilikte siraya takilanlardan misiniz?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ben yazayim..
    Benim ekranda 20 mart itibariyle aciklama kisminda TAHSIS TALEP diye aciklama ya yazi yazilmis, islem sona gelcek insallah...
    Selam
    Darısı başımıza

4. Başvurudan 1 gün sonra mesaj geldi tahsis başvurunuz kabul edilmiştir diye. E-devlette tahsis talep bölümünde evrak beklemede gözüküyor. Sanırım artık beklemekten başka bişey yapmayacağız.

Telefona mesaj gelmesinin bir anlamı var mı?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bazen tahsis başvurunuz sonuçlansa bile Dys- Evrak takipte durum "Gelen Evrak Beklemede" diye gözükebiliyor.

En doğru kontrol e-devlet üzerinden "4a emekli aylık bilgisi" ya da "4a emeklilik kaydı" diye arattırarak bakmak.

"Sgk Bilgilendirme cep telefonu" kaydınızı yaparsanız işlem sonuçlandığında cep telefonunuza da bilgilendirme mesaji gelecektir.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz bile 1000 lerce km ötede, doğrudan bir yakınımız etkilenmemiş olsa bile, insani duygularla, çok etkilendik. Ben de kendime gelemedim. Hayattan lezzet alma olayı çok azaldı.

Borsa, piyasa vs artık cazip gelmiyor. Yazları 3-4 y olan köy hayatı modumu, her yıl arttırmayı düşünüyorum. 3-4 yıl sonra memlekete tamamen yerleşmiş olurum. İstteki evi tutarım, istte turistik takılırım 3-4 yıl sonra.

Bu arada, tekrar geçmiş olsun diyeyim, kolay değil, Allah yardımcınız olsun.
    Teşekkür ederim üstat.. Gerçekten çok zor. Uykularımız kaçıyor.. her an gözümüz tavandaki ampülde.. O gece Antakya2da yaşadığımı Allah düşmanıma bile yaşatmasın.. Benimde köy hayatı gibi bir hayat yaşama planım vardı ama malesef rafa kaldırdım. Mecburiyetten. Şimdi tayin için uğraşıyorum ama malesef torpil olmayınca olmuyor. Allah yardımcımız olsun.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Ben henüz başvurmadım, fazla acelem yok dermişim

Şaka bir yana, benim 25 yıl hizmet sürem ekim ayında doluyor. 2 Ekimde başvururum. Bu hengamede birmiş olur, rahat rahat başvurur, Kasım'da ay maaşı alırım. Ölmez de yaşarsak tabi
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Teyit için sildim...
    Yanlış anlaşılmaya neden olmak istemem.
    Banka ile görüşeceğim.
    Son düzenleme : KısaVade; 22-03-2023 saat: 16:08.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayfa 271/430 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •