Sayfa 46/430 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 361 - 368 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Bosuna demiyoruz emeklilik yasi artirilmali diye

En azindan dunya seviyesine cekilmeli

2. Bu tablo gerçekse korkunç bir durum var. Fark 2000 den itibaren başlıyor. Yeni yeni başlamış olmalı 5 katı maaş almalar. İleride 5 kat farkla maaş almalar arttıkça göze batacaktır.
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    99 öncesi en düşük ve en yüksek sgk primi arasındaki oran 2 katı bile değilken yıllar içinde 7.5 katına çıkmıştır. Aşağıdaki siteden de inceleyebilirsiniz.

https://www-alomaliye-com.cdn.amppro...-matrahlari%2F

3. 2030 a sgk için uzak gözüyle bakılıyorda, sanırım forumun yaş lrtalaması çok yüksek. Benim emekliliğe 30 sene var ben ne yapmalıyım

4. Tavan ile taban arasındaki fark açıldığı için giderek yüksek maaşlı kişilerin Emeklilikte avantajının artacağını düşünüyorum.
    2008 sonrası yeni sistemde ödenen prim miktarı ve prim gün sayısı çok önemli.

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Bu tablo gerçekse korkunç bir durum var. Fark 2000 den itibaren başlıyor. Yeni yeni başlamış olmalı 5 katı maaş almalar. İleride 5 kat farkla maaş almalar arttıkça göze batacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    2030 a sgk için uzak gözüyle bakılıyorda, sanırım forumun yaş lrtalaması çok yüksek. Benim emekliliğe 30 sene var ben ne yapmalıyım
    ekli linkte yatırım işlerine kafa yoran yaşlı bir amcamız hoş uslubuyla kendi tecrübesini aktarmış.

dinlemeye vakti olmayanlar için özet.

20 yıl fabrika müdürüydüm tavandan yattı, hanıma kendi cebimden minimum u yatırdım.

güncel rakamlar

asgari ücret : 4.250
    benim maaş: 3.880
    hanımın maaş: 2.500

https://youtu.be/n1Zepz005ow?t=890

tabii ki kötü örneği baz almamak lazım
    malum şu an ismi hak, adaletle ve liyakatle anılan bir parti var,

zaten oy satın almak için havadan zam falanda yapılmıyor.

en son transilvanya denen bir ülkede düşük maaşları 2500 e eşitlenmiş ama bizde bunlar olmaz.

Nacizane tavsiyelerim.

imkan varsa hiç düşünmeden yurtdışına gidin.
    şirket ödüyorsa konuya kafayı takmayın neyse ne.
    kendiniz ödüyorsanız minimum dışında hiçbir şey ödemeyin.

yaşımız çok farklı değil ben ilk opsiyon üzerinde çalışıyorum, TR den çok emekli olmak isterseniz atarsınız toplu on bin Euro emekli yaparlar hiç düşünmeyin.

vatandaşlığı satan ülke emekliliği mi satmayacak, gurbetcilerin çoğu bu şekilde emekli.

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    ekli linkte yatırım işlerine kafa yoran yaşlı bir amcamız hoş uslubuyla kendi tecrübesini aktarmış.

dinlemeye vakti olmayanlar için özet.

20 yıl fabrika müdürüydüm tavandan yattı, hanıma kendi cebimden minimum u yatırdım.

güncel rakamlar

asgari ücret : 4.250
    benim maaş: 3.880
    hanımın maaş: 2.500

https://youtu.be/n1Zepz005ow?t=890

tabii ki kötü örneği baz almamak lazım
    malum şu an ismi hak, adaletle ve liyakatle anılan bir parti var,

zaten oy satın almak için havadan zam falanda yapılmıyor.

en son transilvanya denen bir ülkede düşük maaşları 2500 e eşitlenmiş ama bizde bunlar olmaz.

Nacizane tavsiyelerim.

imkan varsa hiç düşünmeden yurtdışına gidin.
    şirket ödüyorsa konuya kafayı takmayın neyse ne.
    kendiniz ödüyorsanız minimum dışında hiçbir şey ödemeyin.

yaşımız çok farklı değil ben ilk opsiyon üzerinde çalışıyorum, TR den çok emekli olmak isterseniz atarsınız toplu on bin Euro emekli yaparlar hiç düşünmeyin.

vatandaşlığı satan ülke emekliliği mi satmayacak, gurbetcilerin çoğu bu şekilde emekli.
    Burada bir yanlislik yapiyorsunuz

Adam calisarak SGK primi odemis ve odenmis

Ama karisi borclanarak prim odemis

Calismakla borclanmak arasinda baglanan maas bakimindan fark var

Adam hata yapiyor ama bilmiyor

Ayrica tavandan primi odenmis cok insan taniyorum adamlar 10 bin lira civari emekli maasi aliyor

bu adam ne anlatiyor anlamiyorum biryerlerde hata var

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Burada bir yanlislik yapiyorsunuz

Adam calisarak SGK primi odemis ve odenmis

Ama karisi borclanarak prim odemis

Calismakla borclanmak arasinda baglanan maas bakimindan fark var

Adam hata yapiyor ama bilmiyor

Ayrica tavandan primi odenmis cok insan taniyorum adamlar 10 bin lira civari emekli maasi aliyor

bu adam ne anlatiyor anlamiyorum biryerlerde hata var
    videodaki amcanın yaşı 70 civarı belki farklı bir düzenlemeye tabii olmuştur (veya yurtdışı yaşamı var belki onu düşük almışlardır)

günün sonunda sürekli değişen bir sistem.

örneğin şu an EYT lilere haklarını vermiyorlar.

bir ara SGK ve Bağkur ayrımı vardı yüksek emekli maaşı almak için son beş sene SSK ya geçin ve tepeden yatırın vb. taktikler vardı zira aynı primi bile yatırsa Bağkur lu SSK lıdan düşük maaş alıyordu (hayal meyal hatırlıyorum eksiğim olabilir)

kısaca bullshit bir süreç.

primini şirket yatırıyorsa elinden bir şey gelmez, sen yatırıyorsan minimumu yatır ne olacağı belli olmaz.

işin özeti bu.

Sayfa 46/430 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •