Sayfa 53/430 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 417 - 424 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Eyt sanirim 99 once ise girip normalde prim ve sigortalilik suresini dolduranlarin yas siniri beklemeden emekli olmak isteyenleri tanimliyor.

E peki 99 sonrasi zaten herkes otomatik eyt olmayacak mi? Yani bu eyt meselesi cozulsede mevcut calisanlar zaten 60-65ten once emekli olamayacak.

Mevcut eytlileri oy ugruna emekli yaparlarsa bi kere o kapi acilmis olur, ondan sonra prim gununu dolduran herkesin gelecek siyasilerden boyle bir beklentisi olur, onunu alamazsiniz. Her secimde birileri erken emekli edilmek zorunda kalinir.

Ben simdiye kadar hukumetin eyt konusunda geri adim atmamasini takdir ediyordum ama sanirim 2023 icin mecbur kalip yapacaklar, ondan sonra da demirel’e vs laf atariz sistemi bozdular diye.

Abdde kac yasinda emekliler gidip kasiyerlik yapiyor, ya da avrupada 70e kadar calisiliyor. Biz hangi luksle veya dogal kaynagimizla 40-50 yasinda insanlari emekli edip olene kadar bakacagiz?

2. Bu can bu bedende kalsaydı EYT çıkmazdı, ama sanki bu can bu bedende kalamıyor. Şahsen bende sağlam bir EYT liyim. Fakat devletin maaş ödeyemeyeceğini düşünerek temettü emeklisi oldum. Devlet maaş verecek mi vermeyecek mi düşünürken, zaten görüldüğü gibi 200 dolar verse de vermesene bir hükmü kalmadı. 99 sonrasına ait karar artık değiştirilemez, her gelen erken emeklilik çıkaramaz, bu örnek olmamış. Şimdilik mevcut hükümet, beden ve can hesabı İçin elinden geleni yapacak. Başka çaresi kalmadı.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Eyt sanirim 99 once ise girip normalde prim ve sigortalilik suresini dolduranlarin yas siniri beklemeden emekli olmak isteyenleri tanimliyor.

E peki 99 sonrasi zaten herkes otomatik eyt olmayacak mi? Yani bu eyt meselesi cozulsede mevcut calisanlar zaten 60-65ten once emekli olamayacak.

Mevcut eytlileri oy ugruna emekli yaparlarsa bi kere o kapi acilmis olur, ondan sonra prim gununu dolduran herkesin gelecek siyasilerden boyle bir beklentisi olur, onunu alamazsiniz. Her secimde birileri erken emekli edilmek zorunda kalinir.

Ben simdiye kadar hukumetin eyt konusunda geri adim atmamasini takdir ediyordum ama sanirim 2023 icin mecbur kalip yapacaklar, ondan sonra da demirel’e vs laf atariz sistemi bozdular diye.

Abdde kac yasinda emekliler gidip kasiyerlik yapiyor, ya da avrupada 70e kadar calisiliyor. Biz hangi luksle veya dogal kaynagimizla 40-50 yasinda insanlari emekli edip olene kadar bakacagiz?

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Eyt sanirim 99 once ise girip normalde prim ve sigortalilik suresini dolduranlarin yas siniri beklemeden emekli olmak isteyenleri tanimliyor.

Bu yazinin altina imzami atiyorum

Dunyada 210 ulke arasinda Dubai haric en dusuk emeklilik yasi bizde. Bizim etimiz budumuz ne demiyor hickimse.

eyt konusu:

gereksiz bir tartışma var hükümetin köpürttüğü. sanki lütuf yapıyormuş gibi..benim paramla bana lütuf gösterisinde bulunuyor.

ne kadar sgk kesintisi olduğu belli, emeklilik ve sağlık ayrı ayrı oranlarda kesiliyor..

saglık kesintisi zaten kullanıldı diye düşüneceğiz vatandaş olarak..

ama emeklilik gelecekte bize ödeyeceklerini vadettikleri bir para.. ama o parayı 30-40 yıl boyunca kafasına göre kullanıyor. zamanı geldiğinde bana az ödemek için elinden geleni yapıyor.

o nedenle tartışma yanlış zeminde yürüyor.. evet bende emeklilik konusunun erken olmasını istemiyorum ancak tek bir şartla. isteyene emeklilik için ödedikleri kısmın enflasyonla düzeltilmiş halini belli bir kesintiyle (mesela %20 kesinti) hemen bize peşin ödesinler. bizde emeklilik hakkından feragat edelim. bu gereksiz tartışma sürmesin.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

ama önerdiğim şeyi yapmak istemezler.. zira emeklilik denkleminde her halükarda kazanan hükümet.. zira beleş parayı yıllarca kullanıyor..ödeme zamanı geldğinde rezil miktarlarda geri ödeme yapıyor.. ve milleti perişan ediyor sürekli mevzuat değiştirerek.. istisnalar getirerek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by bilal8890 Yazıyı Oku
    Hocam özel bir bankaya emekli ikramiyem yatti ilk maasimi mart da alacagim promosyon falan almadim bankadan isteyelim mi yoksa banka degiatirince mi oluyor dediginiz zaten calisirken maasimi aldigim bankaydi
    Maaşının yattığı bankadan iste. Düşük teklif ederlerse başka özel bankaya geç. Saygılar

7. Aradaki anlamamışsınız. 99 dan sonra işe başlayan hangi hakla eyt isteyebilir? İşe başlarken emeklilik şartları belli. Ama 65 emeklilik derken yaşı 75 e çekerlerse onlarda eyt li olur. Ayrıca erken emeklilik değil. Emeklilikte yaşa takılanlar.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku

Ben simdiye kadar hukumetin eyt konusunda geri adim atmamasini takdir ediyordum ama sanirim 2023 icin mecbur kalip yapacaklar, ondan sonra da demirel�e vs laf atariz sistemi bozdular diye.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. ise baslarken ya da sgk primi yattigi gun size tahattutname mi imzalayip verdiler emeklilik yasiniz su, sartlari budur diye?

Emekli olup skgden belgeyi alana kadar her sey degisebilir, bu simdi calisanlar icin de gecerli, ayrica sgk odemesi istege bagli degil yani sartlari bu ise odemeyecegim ben bunu diyemiyorsunuz. Bu bir sosyal guvenlik sistemi sartlari her zaman degisebilir.

Onceden ilac alirken mesela muayene ucreti vs odemezdik, sigortaya baslarken yoktu bu ne yapalim biz basladigimizda yoktu diye itiraz mi edelim?

Ya da ben 18 yasinda iken kapali mekanlarda sigara icilebiliyordu, bu benim kazanilmis hakkim yasa geriye dogru uygulanamaz sadece yeni doganlari etkilesin ben icerim mi diyecegiz
    Bu eytlilerin “kazanilmis hak” argumani kadar bos bir sey yok.

Dersiniz ki 50den sonra is bulmak zor ulke sartlarinda genel bi duzenleme yapilsin amenna, ama kazanilmis hak cart curt hayvan terli yemezler.

Mevcut eytilere bi secenek sunulsun; sizi yas sarti olmadan emekli edecegiz ama 1999 sonrasi emekli yasini 80 yapacagiz, aninda kabul ederler ;))

Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Aradaki anlamamışsınız. 99 dan sonra işe başlayan hangi hakla eyt isteyebilir? İşe başlarken emeklilik şartları belli. Ama 65 emeklilik derken yaşı 75 e çekerlerse onlarda eyt li olur. Ayrıca erken emeklilik değil. Emeklilikte yaşa takılanlar.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 53/430 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •