Sayfa 96/430 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 761 - 768 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Post

"300 TL." denilmiş!
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    İnşallah yanılıyorumdur ama ben haberden, sadece en alt düzeydeki emeklilerin maaşlarında iyileştirme yapıldı gibi anladım. Nitekim, SGK'nın sitesinde az önce yaptığım sorgulamada muhtemel emekli maaşımın (emekli değilim) geçen ayla aynı olduğunu gördüm. Umarım böyle değildir durum, ben yanlış anlamışımdır ...
    Bu konuda yasa var. Enf. farkını herkes alır, aksi mümkün değil.

Haziran enf. ptesi açıklanacak, bu nedenle resmî rakam ptesi netleşecek. SGK hesaplama sitesine yansıması 10-15 günü bulabiliyor. Temmuz 20 de bakarsanız güncel rakamı görürsünüz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    EYT çıkarsa işyerlerindeki mevcut çalışma sisteminde de köklü değişiklikler olabilir gibime geliyor. Bir anda en tecrübeli isimlerin gitmesi halinde diğer çalışanlarda işi yürütmekte zorlanabilirler. İşyeri sahipleri böyle birşey olsun istemez. Nasıl hallolur açıkcası zor bir durum..Belki patronlarla emekli olduktan sonra da aynı işyerinde çalışma hakkında görüşmeler olacaktır.
    Kimse işinden memnunsa emekli maaşına talim etmez. Bu nedenle aktif çalışkanlardan eyt tercih edenin çok olacağını düşünmüyorum.

Zaten öne çekilen her yıl için %2 gibi bir kesinti yapılırsa, çok zorda planlar ve tuzu kurular dışında kabul eden olmaz bunu. Bu nedenle bir anda çok eyt emeklilik başvurusu da olmaz bu durumda.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Sizin de aynı mı görünüyor geçen ayla Sn.cauti hocam?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu konuda yasa var. Enf. farkını herkes alır, aksi mümkün değil.

Haziran enf. ptesi açıklanacak, bu nedenle resmî rakam ptesi netleşecek. SGK hesaplama sitesine yansıması 10-15 günü bulabiliyor. Temmuz 20 de bakarsanız güncel rakamı görürsünüz.

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sizin de aynı mı görünüyor geçen ayla Sn.cauti hocam?
    Evet öyle…

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kimse işinden memnunsa emekli maaşına talim etmez. Bu nedenle aktif çalışkanlardan eyt tercih edenin çok olacağını düşünmüyorum.

Zaten öne çekilen her yıl için %2 gibi bir kesinti yapılırsa, çok zorda planlar ve tuzu kurular dışında kabul eden olmaz bunu. Bu nedenle bir anda çok eyt emeklilik başvurusu da olmaz bu durumda.
    sn. Cauti. Umarım dediğiniz gibi olur ve kademeli yaparlar bu işi..

EYT lilerin oyuna ihtiyaç duyulursa yasa çıkar...Yoksa yasa zor çıkar...Ek bütçeyede EYT girmedi ama suriler girdi a.q 2022 de kapandı

8. Ayrıca
    iki bayramdır 1100 tl ikramiyeyi 1200tl bile yapmadılar/yapamadılar.
    sonuçta bir sıkıntının varlığı söz konusu
    bunlar bedavadan EYT çıkarmaz

Sayfa 96/430 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •