Sayfa 97/430 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 769 - 776 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Ayrıca
    iki bayramdır 1100 tl ikramiyeyi 1200tl bile yapmadılar/yapamadılar.
    sonuçta bir sıkıntının varlığı söz konusu
    bunlar bedavadan EYT çıkarmaz
    Valla kendileri bilir. Beni yarın süper emekli etseler ben yine oy vermem. Ama aileleriyle birlikte 5 milyonluk bir kitle var. En az 3 milyon oy eder. Normalde 1,5 milyon oy alabilecekken eyt çıkarmazlarsa 1,5 milyondan anca üçün birini alırlar.

1 milyon oyun kendileri yerine muhalefete geçmesi %2 nin kendilerinden rakibe gitmesi demek. Bunu çıkarmayacak kadar geri zekalı olduklarını düşünmüyorum.

Ayrıca, konu çıkaralım çıkarmayalım değil bence. Nasıl çıkaralım konusudur, benim söylediğim gibi hemen çıkarabilirler. Ama bu vatandaşı tatmin etmez diye daha kapsamlı bir şey çıkaralım mı diye hesap yapılıyordur. Ne kadar taviz verileceği anketlerdeki son duruma bakılarak belirlenecek.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Valla kendileri bilir. Beni yarın süper emekli etseler ben yine oy vermem. Ama aileleriyle birlikte 5 milyonluk bir kitle var. En az 3 milyon oy eder. Normalde 1,5 milyon oy alabilecekken eyt çıkarmazlarsa 1,5 milyondan anca üçün birini alırlar.

1 milyon oyun kendileri yerine muhalefete geçmesi %2 nin kendilerinden rakibe gitmesi demek. Bunu çıkarmayacak kadar geri zekalı olduklarını düşünmüyorum.

Ayrıca, konu çıkaralım çıkarmayalım değil bence. Nasıl çıkaralım konusudur, benim söylediğim gibi hemen çıkarabilirler. Ama bu vatandaşı tatmin etmez diye daha kapsamlı bir şey çıkaralım mı diye hesap yapılıyordur. Ne kadar taviz verileceği anketlerdeki son duruma bakılarak belirlenecek.
    EYT için bugun bir kanalda en küçük ortak destici
    kasım gibi meclise gelir Ocak gibi yürürlüğe gireceğini tahmin ettiğini söylüyor.
    hep öteleme ,öteleme
    milletvekili çıkarları ötelenmiyor
    Suriyelinin ihtiyaçları ötelenmiyor
    emekliliğime 7 ay kaldı.
    bunlara yarın çıksa dahi oy vermem. çok ah aldılar çokkk

3. Peki eyt çıktı 53 yaşına kadar bekledi seneye emekli olacak 10 sene bekledi .

Diğeri 44 yaşında eyt den emekli oldu .

Bu 53 yaşında emekli olanlar devleti mahkemeye verebilirler mi hak kaybı gerekçesi ise yani iki ucu boklu değnek misali

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Peki eyt çıktı 53 yaşına kadar bekledi seneye emekli olacak 10 sene bekledi .

Diğeri 44 yaşında eyt den emekli oldu .

Bu 53 yaşında emekli olanlar devleti mahkemeye verebilirler mi hak kaybı gerekçesi ise yani iki ucu boklu değnek misali
    Bu nedenle emekliliği öne çekilen her yıl için %2 gibi bir kesinti daha hakkaniyetli olur. 55 te emekli olacaksın, yeni yasa ile 50 yaşında emekli olabiliyorsun, ama %2*5=%10 emekli maaşın düşük bağlanır ve ölene kadar öyle düşük devam eder.

Kimisi de zaten çalışıyorum, emekli maaşım düşmesin diye yaşı beklerim diyebilir.

Böyle bir çözüm haksızlık kaynaklı talepleri de engeller bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Beklenen emekli maaşları güncellenmesi olmuş

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu konuda yasa var. Enf. farkını herkes alır, aksi mümkün değil.

Haziran enf. ptesi açıklanacak, bu nedenle resmî rakam ptesi netleşecek. SGK hesaplama sitesine yansıması 10-15 günü bulabiliyor. Temmuz 20 de bakarsanız güncel rakamı görürsünüz.
    Güncellenmiş..

7. Aynen Tam enflasyon kadar artmış (%42)

Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Güncellenmiş..

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Aynen Tam enflasyon kadar artmış (%42)
    Ek ödeme kısmı var, orayı da ekliyor muyuz, alınacak maaş=hesaplanan aylık+ek ödeme mi yani?

Sayfa 97/430 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •