Sayfa 411/430 İlkİlk ... 311361401409410411412413421 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Yani şimdi aynı anda işe başlamış 2 çalışandan birincisi 2022 Aralık ayında emekliliğini verdi diğer arkadaşı 14 ay daha fazla çalıştı ve 2024 şubat ayında emekliliğini verdi, 14 ay fazla çalışan neredeyse %20 düşük mü alacak..
    yok öyle birşey... bunu uzun uzun bir mesajımda sebepleriyle anlattım. Çoğu durumda aralık emeklisi, ocak emeklisine göre daha yüksek alır ancak, 2024 yılı istisna. 2024 ocak emeklisi aralık emeklisinden daha yüksek alacak.

2.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Arkadaslar ben gunluk odeme olarak birikmis ve bir aylik maasi gunluk odeme olarak aldim.Ama her seferinde e-devletten takip ediyor sonra bankadaki arkadasi arayip hesaba gecirttiriyorum.Ne zaman direk olarak hesaba yatmaya basliyor yardimci olabilir misiniz?Birde sadece banka ve sube belirtiyoruz hangi hesap numarasi olacağı nasıl biliniyor?Tesekkurlerimle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1 defa günlük ödeme geliyor, sonra ilk maaş günlük ödeme olarak yatıyor. ikinci maaş direk hesaba geçiyor. Benim böyle olmuştu.

3. serkan hazır buradayken soralım,

temmuzda işçi emeklisi ara zammı nasıl hesaplanacak. İlk 6 ay enf. bire bir yansıtılacak mı, mesela %20 oldu diyelim 6 ayın kümülatif enflasyonu, bunun tümünü zam olarak alır mı emekli?

artık refah payı, seyyanen zam vs işlerini unutmak lazım bir süre. mart seçimleri sonrası 2-3 yıl zorunlu artışlar dışında artış filan olmaz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    serkan hazır buradayken soralım,

temmuzda işçi emeklisi ara zammı nasıl hesaplanacak. İlk 6 ay enf. bire bir yansıtılacak mı, mesela %20 oldu diyelim 6 ayın kümülatif enflasyonu, bunun tümünü zam olarak alır mı emekli?

artık refah payı, seyyanen zam vs işlerini unutmak lazım bir süre. mart seçimleri sonrası 2-3 yıl zorunlu artışlar dışında artış filan olmaz.
    alınan ek zamlar aynen memurdak gibi enflasyondan düşülür.
    yoksa bu defada memur ayağa kalkar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alınan ek zamlar aynen memurdak gibi enflasyondan düşülür.
    yoksa bu defada memur ayağa kalkar
    başkan ek zam niye düşülsün, o seçim rüşveti memur seyyanen büyük kıyak aldı, bence 1-2 sene sesini hiç çıkarmasınlar...ha, en mağdur kesim şu an memur emeklisi bence...zaten memurlardan kimse zorunlu kalmadıkça emekli olmaz artık.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    serkan hazır buradayken soralım,

Emekli maaş zamları 5510 kanunla belirleniyor. Kanun der ki her 6 ayda bir Enflasyon kadar artar. Bundan farklı bir uygulama için tekrar kanun çıkartılmak zorunda.
    İyileştirmele, Ek zamlar VB. bu yüzden 5510 sayılı kanuna Geçici madde ekleyerek (En son 102. Geçici madde eklendi) kanun ile düzenlenmektedir. Aynı şekilde enflasyon altında bir zam yapılacaksa tekrar kanun çıkarmak gerekir.
    Böyle bir uygulamaya bugüne kadar rastlamadım (Enflasyon altında zam yapılması). Bizimkiler daha güzel bir yöntem bulmuşlar, enflasyon kadar zam yapıp, enflasyona ezdirmek. Nasıl oluyor derseniz son 10 yılda hep bareber izliyoruz işte.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Emekli maaş zamları 5510 kanunla belirleniyor. Kanun der ki her 6 ayda bir Enflasyon kadar artar. Bundan farklı bir uygulama için tekrar kanun çıkartılmak zorunda.
    İyileştirmele, Ek zamlar VB. bu yüzden 5510 sayılı kanuna Geçici madde ekleyerek (En son 102. Geçici madde eklendi) kanun ile düzenlenmektedir. Aynı şekilde enflasyon altında bir zam yapılacaksa tekrar kanun çıkarmak gerekir.
    Böyle bir uygulamaya bugüne kadar rastlamadım (Enflasyon altında zam yapılması). Bizimkiler daha güzel bir yöntem bulmuşlar, enflasyon kadar zam yapıp, enflasyona ezdirmek. Nasıl oluyor derseniz son 10 yılda hep bareber izliyoruz işte.
    işin uzmanına sormak lazım, teşekkür ederim açıklama için o zaman temmuzda %20 zam cepte.

zaten o yüzden enf. bütün kötülüklerin anasıdır diyoruz...enf %5 olsa mesela, düşük ölçülse bile, gerçek enf. olsa olsa %8 çıkar..reel olarak %3 düşer alım gücün...ama enf %65 açıklanır, gerçek enf. %100 olabilir...bakın bu dünyanın her yerinde böyledir...rakam yükseldikçe gerçek-resmi farkı da yükselir, bu gayet doğal...ama bu durumda reel olarak %35 düşer alım gücün.

bu nedenle ek iyileştirmelere, refah payı geyiklerine kanmamak lazım...belki %35 düşen alım gücünün %10-15 ini geri vermiştir sana ülkeyi yönetenler, yine %20 ziyandasın.

o yüzden ülke vatandaşları olarak siyasilerden her şey den önce, emflasyonu hızla düşürmelerini talep etmeliyiz. gerekirse 1-2 yıl acıya da katlanmalıyız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    işin uzmanına sormak lazım, teşekkür ederim açıklama için o zaman temmuzda %20 zam cepte.

zaten o yüzden enf. bütün kötülüklerin anasıdır diyoruz...enf %5 olsa mesela, düşük ölçülse bile, gerçek enf. olsa olsa %8 çıkar..reel olarak %3 düşer alım gücün...ama enf %65 açıklanır, gerçek enf. %100 olabilir...bakın bu dünyanın her yerinde böyledir...rakam yükseldikçe gerçek-resmi farkı da yükselir, bu gayet doğal...ama bu durumda reel olarak %35 düşer alım gücün.

bu nedenle ek iyileştirmelere, refah payı geyiklerine kanmamak lazım...belki %35 düşen alım gücünün %10-15 ini geri vermiştir sana ülkeyi yönetenler, yine %20 ziyandasın.

o yüzden ülke vatandaşları olarak siyasilerden her şey den önce, emflasyonu hızla düşürmelerini talep etmeliyiz. gerekirse 1-2 yıl acıya da katlanmalıyız.
    Üstat acıya katlanması gereken kamunun kendisi... Bizzat soun kamu harcamaları.. ve iş adamları... Finans piyasası... Zira GSYH'nin çok büyük kısmı bunlara gidiyor.Emeklinin acıya katlanması artık imkansız. Ha oyu verenlerde onlar.. O tabiki başka bir konu
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 411/430 İlkİlk ... 311361401409410411412413421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •