Sayfa 424/430 İlkİlk ... 324374414422423424425426 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Yedek subaylıktan dolayı kısa bir dönem memuriyetim (4-c) var. Şu anda 4/a Kamu kapsamında çalışıyorum.

4C deki hizmet dökümünüz emekli olurken 4A ile nasıl birleştiriliyor? EDevlet te ikisi de hizmet dökümünda eksiksiz görünüyorsa emekli olurken birleştirme otomatik hesaplanıyor mu? Ek bir dilekçe vs vermeye gerek yok sanırım.

2. 12 haziranda emeklilige basvurduk ve kabul edildi. Tahsis no belirlendi. Birikmis maasimin yatirilmasini bekliyorum

Ama SGK gorevlisi 1 Temmuz itibariyla maasin baslayacagini soyledi. Bunda bir yanlislik yokmu? Emeklilik basvurusu yapildigi gunden itibaren baslamasi gerekmiyormu? Cunku zaten hakkim oldugu halde gec basvurmustum. Yani 12 Haziran itibariyle emeklilik hakkim var.

Sizce dogrumu yapiyorlar?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    12 haziranda emeklilige basvurduk ve kabul edildi. Tahsis no belirlendi. Birikmis maasimin yatirilmasini bekliyorum

Ama SGK gorevlisi 1 Temmuz itibariyla maasin baslayacagini soyledi. Bunda bir yanlislik yokmu? Emeklilik basvurusu yapildigi gunden itibaren baslamasi gerekmiyormu? Cunku zaten hakkim oldugu halde gec basvurmustum. Yani 12 Haziran itibariyle emeklilik hakkim var.

Bunu cidden mi sordunuz yoksa öylesine mi ?
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

4.  Alıntı Originally Posted by snowdancer Yazıyı Oku
    Bunu cidden mi sordunuz yoksa öylesine mi ?
    cidden soruyorum cunku bence 12 hazirandan itibaren maasin islemesi lazimken konustugum bir cok emekli 1 temmuz dedi

Dogrusu hangisi?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    cidden soruyorum cunku bence 12 hazirandan itibaren maasin islemesi lazimken konustugum bir cok emekli 1 temmuz dedi

Dogrusu hangisi?
    Başvuru yaptığınız aydan sonraki ay itibari ile başlar...

Yani siz haziranda başvuru yapmışsınız, temmuz ayı itibariyle almaya başlarsınız.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

6.  Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Yedek subaylıktan dolayı kısa bir dönem memuriyetim (4-c) var. Şu anda 4/a Kamu kapsamında çalışıyorum.
    emeklilik şartlarınınbelirlendiği 5510 sayılı yasada değişiklik yapılması 8.5.2008 tarihinde yayınlandı. değişikliklerin yürürlülük tarihleri ise değişiklik göstemektedir.

MADDE 93 – Bu Kanunun;

a) 75 inci maddesinin (4) numaralı bendi 1/9/2007 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde,

b) 75 inci maddesinin (4) numaralı bendi hariç diğer hükümleri, 76 ila 78 inci maddeleri, 80 inci maddesi, 87 nci maddesi, 89 uncu maddesi, 90 ıncı maddesinin (1) ila (4) numaralı bentleri 2008 yılı Ekim ayı başında,

c) 91 inci maddesi 1/1/2008 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde,

ç) Diğer hükümleri yayımı tarihinde,

yürürlüğe girer.

işte karışıkık bundan dolayı oluyor. 4A kapsamında emeklilik yaş şartlarını belirleyen maddeler mayıs 2008 de yürürlüğe girdi. bu sebepten 4a kapsamında emekli olacakların giriş tarihleri mayıs 2008 sonrasında ise değişikliğe tabi olmaktadır. ancak kamu ile ilgili bazı maddelerin yürürlüğü ekim 2008 olduğundan, onların etkilenmesi ekim 2008 sonrasındadır.

sizin anlayacağınız işler karışık. Biraz daha araştırma yapın bence.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    4C deki hizmet dökümünüz emekli olurken 4A ile nasıl birleştiriliyor? EDevlet te ikisi de hizmet dökümünda eksiksiz görünüyorsa emekli olurken birleştirme otomatik hesaplanıyor mu? Ek bir dilekçe vs vermeye gerek yok sanırım.
    e devlet üzerinden hizmet birleştirme başvurusu var. Bu başvuruyu önceden yapmanızı öneririm, yoksa emeklilik sırasında birleştirme yapılırken vakişt kaybı oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    12 haziranda emeklilige basvurduk ve kabul edildi. Tahsis no belirlendi. Birikmis maasimin yatirilmasini bekliyorum

emeklilik dilekçesini verdiğiniz aydan sonraki ayda emeklilik başlar. sizin için geçerli olan başlangıç 1 temmuzdur. maaş ödemesi günü tahsis numarasına göre belirlenir. birik miş aylık kısmı ayın 1i ile ödeme gününe kadar geçen süre kadardır. yani 20 temmuz maaş alacaksanız, 20 günlük + 1 tam maaş alırsınız.

Sayfa 424/430 İlkİlk ... 324374414422423424425426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •