Sayfa 425/430 İlkİlk ... 325375415423424425426427 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    12 haziranda emeklilige basvurduk ve kabul edildi. Tahsis no belirlendi. Birikmis maasimin yatirilmasini bekliyorum

Ama SGK gorevlisi 1 Temmuz itibariyla maasin baslayacagini soyledi. Bunda bir yanlislik yokmu? Emeklilik basvurusu yapildigi gunden itibaren baslamasi gerekmiyormu? Cunku zaten hakkim oldugu halde gec basvurmustum. Yani 12 Haziran itibariyle emeklilik hakkim var.

Sizce dogrumu yapiyorlar?
    bisikletci hem diyorsun emekliyim 15k maaşım var , hem diyorsun başvuru yaptım ne olacak benim maaş...Eğer emekli isen bu başvuru senin mi? Senin değil ise emekli olduğuda maaşın nasıl hesaplandı ise o şekilde hesaplanacak...Yani tecrübe sahibisin..

Walla senin ne amaçla yazdığını anlamakta güçlük çekiyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    bisikletci hem diyorsun emekliyim 15k maaşım var , hem diyorsun başvuru yaptım ne olacak benim maaş...Eğer emekli isen bu başvuru senin mi? Senin değil ise emekli olduğuda maaşın nasıl hesaplandı ise o şekilde hesaplanacak...Yani tecrübe sahibisin..

Walla senin ne amaçla yazdığını anlamakta güçlük çekiyorum...
    hocam ben emekliyim zaten

su an yazdiklarim hanim icindi

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    emeklilik dilekçesini verdiğiniz aydan sonraki ayda emeklilik başlar. sizin için geçerli olan başlangıç 1 temmuzdur. maaş ödemesi günü tahsis numarasına göre belirlenir. birik miş aylık kısmı ayın 1i ile ödeme gününe kadar geçen süre kadardır. yani 20 temmuz maaş alacaksanız, 20 günlük + 1 tam maaş alırsınız.
    Yani 12 Haziran ile 1 Temmuz arasi maas alamiyormuyum?

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    emeklilik dilekçesini verdiğiniz aydan sonraki ayda emeklilik başlar. sizin için geçerli olan başlangıç 1 temmuzdur. maaş ödemesi günü tahsis numarasına göre belirlenir. birik miş aylık kısmı ayın 1i ile ödeme gününe kadar geçen süre kadardır. yani 20 temmuz maaş alacaksanız, 20 günlük + 1 tam maaş alırsınız.

Fazla iddialı olmayayım ama, ben 21 Mart günü emekliliğe başvurdum, ilk maaşım ise mayıs sonunda yattı, yaklaşık 70 günlük maaş aldığımı hatırlıyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Buna bir de enflasyon verisi vb. eklesek...
    Yandı gülüm keten helva...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Türkçe meali 2014 önce emekli olanlar biraz keyif sürmüşler...Devalüasyonun başladığı dönemden sonra emekli olanlar kazığa oturmuş durumda...Hala da oturmaya devam ediyorlar....

Neyse emekliler adammı var deyip yine reislerine bastılar reyi..a.q...

Bundan sonra da akıllanacaklar gibi görünmüyorlar....

2013 oncesi Turkiye de lale devri yasandi bir daha da gorulmez o donem
    O donemi yasayanlar Turkiye hep ole gitcek sandi oysa biz eskileri bilenler hazirlikli idik

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Türkçe meali 2014 önce emekli olanlar biraz keyif sürmüşler...Devalüasyonun başladığı dönemden sonra emekli olanlar kazığa oturmuş durumda...Hala da oturmaya devam ediyorlar....

Neyse emekliler adammı var deyip yine reislerine bastılar reyi..a.q...

Bundan sonra da akıllanacaklar gibi görünmüyorlar....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Yani 12 Haziran ile 1 Temmuz arasi maas alamiyormuyum?
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Fazla iddialı olmayayım ama, ben 21 Mart günü emekliliğe başvurdum, ilk maaşım ise mayıs sonunda yattı, yaklaşık 70 günlük maaş aldığımı hatırlıyorum.
    5510 SAYILI KANUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (a) VE (b) BENDİ KAPSAMINDA SİGORTALI OLANLAR İLE HAK SAHİPLERİNİN TAHSİS İŞLEMLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ uyarınca, "MADDE 9 – (3) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen sigortalıların yaşlılık aylığı, yazılı istek tarihini takip eden aybaşından itibaren başlar."

konu net arkadaşlar. Aylık, talep tarihini takip eden aybaşından başlar.

4c için durum farklı olabilir. bu bahsedilen 4a ve 4b için.

Sayfa 425/430 İlkİlk ... 325375415423424425426427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •