Sayfa 426/430 İlkİlk ... 326376416424425426427428 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    5510 SAYILI KANUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (a) VE (b) BENDİ KAPSAMINDA SİGORTALI OLANLAR İLE HAK SAHİPLERİNİN TAHSİS İŞLEMLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ uyarınca, "MADDE 9 – (3) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen sigortalıların yaşlılık aylığı, yazılı istek tarihini takip eden aybaşından itibaren başlar."

konu net arkadaşlar. Aylık, talep tarihini takip eden aybaşından başlar.

4c için durum farklı olabilir. bu bahsedilen 4a ve 4b için.

4c de talep tarihinden başlıyor ;

4a için şöyle oluyor , bir sonraki aydan başlıyor ama bir sonraki ay 1 tam maaş + maaş gününüze kadar da günlük ödeme alıyorsunuz...Bir sonraki ay Ortalama 1,5 maaş peşin hesabınıza geçiyor...

Ali 01 MART 2000 emekli dilekçesini veriyor, ben ise 31 MART 2000 tarihinde veriyorum.

Alinin maaşı da 1 NİSANDA başlıyor, benimki de 1 NİSANDA başlıyor, Alinin bir ayı nerede?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ali 01 MART 2000 emekli dilekçesini veriyor, ben ise 31 MART 2000 tarihinde veriyorum.

Alinin maaşı da 1 NİSANDA başlıyor, benimki de 1 NİSANDA başlıyor, Alinin bir ayı nerede?
    Devletimiz Emeklilerini çok sevdiğinden özellikle de 4a-b grubuna karşı aşırı sevici olduğundan bu şekilde davranıyor ...Baksana seçim olmasa 4c emeklisi 49 , a-b emeklisi 37 alacaktı...Allahtan başımızda iResimiz var da 4c ye eşitledi

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

4c de talep tarihinden başlıyor ;

4a için şöyle oluyor , bir sonraki aydan başlıyor ama bir sonraki ay 1 tam maaş + maaş gününüze kadar da günlük ödeme alıyorsunuz...Bir sonraki ay Ortalama 1,5 maaş peşin hesabınıza geçiyor...
    4c aslında talep tarihinde bşlamaz çünkü 4c liler ayın 15 sinde yada 16 sında emeki olurlar aynı gün itibariyle emeklilik dilekçeleri işleme konur evrak es ye gider ve bir snraki ayın 15 inde ilk maaşlarını hakederler
    eğer salaklarsa ve 14 ünd eemeklilik dilekçesi verirlerse ertesi gün maaşı hakederler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    5510 SAYILI KANUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (a) VE (b) BENDİ KAPSAMINDA SİGORTALI OLANLAR İLE HAK SAHİPLERİNİN TAHSİS İŞLEMLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ uyarınca, "MADDE 9 – (3) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen sigortalıların yaşlılık aylığı, yazılı istek tarihini takip eden aybaşından itibaren başlar."

konu net arkadaşlar. Aylık, talep tarihini takip eden aybaşından başlar.

4c için durum farklı olabilir. bu bahsedilen 4a ve 4b için.
    ben hanim icin sormustum SGK dan yani 4A

yani demekki 12 Haziranla 1 Temmuz arasini alicaz diye anladim ben

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    ben hanim icin sormustum SGK dan yani 4A

yani demekki 12 Haziranla 1 Temmuz arasini alicaz diye anladim ben
    bu kadar yazışmadan bunu nasıl anlayabildiniz hayret? 12 haziranla 1 temmuz arasını alamayacaksınız. geri kalan hepsini alacaksınız

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu kadar yazışmadan bunu nasıl anlayabildiniz hayret? 12 haziranla 1 temmuz arasını alamayacaksınız. geri kalan hepsini alacaksınız

İşine geldiği gibi anlıyor

8. İki aylık enf. %11 filan oldu. Kalan 4 ayda %12 filan gelir. Böylece temmuz da ara zam olarak %23 artı alır sgk/bağkur emeklisi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 426/430 İlkİlk ... 326376416424425426427428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •