Sayfa 6/430 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 41 - 48 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dunyadaki butun 210 ulkenin vatandasida dunyayi gezemiyor

Dunyadaki butun 210 ulkenin her vatandasi kiminde 70 kiminde 65 yasi beklerken biz kimizki insanlari 50 yasinda emekli ediyoruz?

38 yasinda emekli olmus bir suru tanidigim var hicbiriside cepten birsey odemedi. 18 yasinda ise girmis

Bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Sen şakacımısın yoksa direkt şakanın kendisi senmisin 100 yaşında olanlarda var mı ? Attığın yalana kendin inandın mı 18 yaşında işe başlayan adamın emekli olması için 43 yaşında olması lazım en erken; 25 sene süre var be hey cahil bir şey sallıyorsun işkembenden usturuplu salla biraz.ben 25 sene prim ödeyecem hemde tavandan sen benim devlete ne kadar prim ödediğimi biliyormusun halada ödemeye devam ediyorum o benden kesilen parayı herhangi bir yatırım aracına koysam bana emekli maaşı diye verdikleri paranın 4 katını alırım en az aylık boş yapma

2.  Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku
    Bu arada EYT yi yaştan dolayı bekleyen herkesi şu an emekli etseler verecekleri ortalama aylık 1500-1800 tl arası gibi bir rakam bakmayın sizin ve benim maaşların yüksek olduguna tavan yada tavana yakın kesiliyor ssk priminiz ondan yüksek.Yüzde 90 nın kesintisi asgari ücret üzerinden o yüzden maaşlar çok düşük sadece EYT değil ABO aylık bağlanma oranlarının da iyileştirilmesini istiyor o yüzden bu insanlar o paraya bir işte çalışmadan geçinmeleri imkansız çünkü.Uzun lafın kısası sarayın bir günlük masrafının 10 milyon tl olduğu bir ülkede bu telaffuz ettiğimiz rakamlar devede kulak isteseler çoktan yaparlardı ama ihtiyaçları yoktu şimdi artık var ama dediğim gibi bence iş çoktan bitti yolcudur abbas bağlasan durmaz...Saygılar...
    Aslında ben son 10 yıldır bahsi gecen EYT sistemine çok takılmadım, cidden son 20 yıldır 99 sonrası yaşanan emeklilik yaşları normal. Keza ben bu kanundan faydalanırsam 50 yaşında yani seneye emekli olurum. Seneye 32 yıl 9700 gün ve 50 yaş ile normal görüyorum. 1991 sigorta girişi var, fakat 99 öncesi sigorta olan veya stajı saymak isteyen çok insan var, bunu vermeleri zor. Muhtemelen 99 öncesine yaşa göre 2-3 sene bir indirim gelecek. Asgari üçret ve mevcut emeklilerde seyyanen bir şeyler alacak. Hükümet seçimi değil, koalisyonda kalmayı dahi kabul edecek durumda. En azından merkez bankasının parası zamanla yerine gelir diye düşünecek. Bu arada son 20 yılda 38 yaşında emekli olan bende görmedim, 44-46 arası 99 dan önce vardı ama 99 sonrası öyle bir yaş yok. Memur abilerim var, 3-5 seneyi gecti ama yaş 60 olmadan emekli olmayacaklarını söylüyor, bu oran çoğunlukta. Sigortalılar EYT istiyor ama memur rahat. EYT bahsinden sonra bende ilk kez sizin verdiğiniz sisteme girerek baktım, rakam şimdilik mutlu edecek düzeyde. Özellikle hep maaş üzerinden yatırılması etkili oldu. Çok yerde gerçek maaş ile sigortalı rakamı geçmişte farklı yatıyordu.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    bisikletci arkadaşın bahsettiği, 38 yaşında emekli olma olayı gerçek.
    Peki bu nasıl oluyordu ?

Eskiden, sigortalılarda, yaş sınırı yoktu.
    Çalıştığım işyerinde bir arkadaş vardı. (1958 doğumlu)
    Ortaokul yıllarında hep inşaatlarda çalışmış.
    13 yaşında, bir inşaatta çalışırken, patronu sigortalamış. (1971)
    Bu arkadaşımız, 1996 yılında emekli oldu.
    Şu anda 63 yaşında.
    Tam 25 yıldır emekli maaşı alıyor.

Kural şuydu.
    Erkekler, 25 yıl sigortalılık, 5000 gün prim ödeme
    Kadınlar, 20 yıl sigortalılık, 5000 gün prim ödeme

Yani kadın olsa 33 yaşında, emekli olabilirdi.

4.  Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku
    Sen şakacımısın yoksa direkt şakanın kendisi senmisin 100 yaşında olanlarda var mı ? Attığın yalana kendin inandın mı 18 yaşında işe başlayan adamın emekli olması için 43 yaşında olması lazım en erken; 25 sene süre var be hey cahil bir şey sallıyorsun işkembenden usturuplu salla biraz.ben 25 sene prim ödeyecem hemde tavandan sen benim devlete ne kadar prim ödediğimi biliyormusun halada ödemeye devam ediyorum o benden kesilen parayı herhangi bir yatırım aracına koysam bana emekli maaşı diye verdikleri paranın 4 katını alırım en az aylık boş yapma
    Muhterem kartal bey

Bilmediginiz konu hakkinda yazmayin dedim ama dinletemedim

Turkiyede yuz binlerce insan var 38 yasinda emekli olmus. Benim akrabalarim arasinda var. Yalan soyleyecek halimiz yok. Senin haberin olmayabilir. Hatta 50 yasin altinda emekli olan sayisi milyonlarcadir heralde. Insan inanamiyor ama gercek.

Benim esas sorum su. Dunyada 210 ulke arasinda bir tek neden Turkiyedeki emekli maasi 65 yasin altinda?

Turkiyedeki yasam veya calisma kosullari Zimbabwe den dahami kotu? Hayir. ee sebep nedir?

Dunyadaki butun ulkelerde 65 ve hatta simdi yavas yavas 70 e yaklasti minimum emekli olma yasi.

Turkiyede insanlar daha mi erken oluyor? Hayir

Dahami az yasiyoruz dahami cok yipraniyoruz? Hayir

Ee sebep nedir?

Arastirmadan ogrenmeden bilmeden cevap yazmayin. Bilmediginiz konu hakkinda yazmayin.

Insanlara 65 yasin altinda emekli olma hakki vermek MALI CINAYETTIR. Bunun ceremesini cocuklarimiz torunlarimiz cekecek. Az biraz matematik bilen herkes bunu anlar bu matematige karsi gelmez.

Hangi akil mantik bir insanin calismisligindan daha cok emekliligi olmasini savunabilir? Akil alir gibi degil.

Tekrar soruyorum.

Dunyada 210 ulke arasinda bir tek neden Turkiyedeki emekli maasi 65 yasin altinda?
    Son düzenleme : bisikletci; 02-11-2021 saat: 20:52.

5. Hocam aşağıdaki linkteki listeye göre 65 yaş altında emeklilik olan birçok ülke var

https://sigortagazetesi.com/iste-ulk...acinci-sirada/

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Muhterem kartal bey

Bilmediginiz konu hakkinda yazmayin dedim ama dinletemedim

Turkiyede yuz binlerce insan var 38 yasinda emekli olmus. Benim akrabalarim arasinda var. Yalan soyleyecek halimiz yok. Senin haberin olmayabilir

Benim esas sorum su. Dunyada 210 ulke arasinda bir tek neden Turkiyedeki emekli maasi 65 yasin altinda?

Turkiyedeki yasam veya calisma kosullari Zimbabwe den dahami kotu? Sebep nedir?

Dunyadaki butun ulkelerde 65 ve hatta simdi yavas yavas 70 e yaklasti minimum emekli olma yasi.

Turkiyede insanlar daha mi erken oluyor? Hayir

Dahami az yasiyoruz dahami cok yipraniyoruz? Hayir

Ee sebep nedir?

Arastirmadan ogrenmeden bilmeden cevap yazmayin. Bilmediginiz konu hakkinda yazmayin.

Insanlara 65 yasin altinda emekli olma hakki vermek MALI CINAYETTIR. Bunun ceremesini cocuklarimiz torunlarimiz cekecek. Az biraz matematik bilen herkes bunu anlar bu matematige karsi gelmez.

Tekrar soruyorum

Dunyada 210 ulke arasinda bir tek neden Turkiyedeki emekli maasi 65 yasin altinda?

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Aslında ben son 10 yıldır bahsi gecen EYT sistemine çok takılmadım, cidden son 20 yıldır 99 sonrası yaşanan emeklilik yaşları normal. Keza ben bu kanundan faydalanırsam 50 yaşında yani seneye emekli olurum. Seneye 32 yıl 9700 gün ve 50 yaş ile normal görüyorum. 1991 sigorta girişi var, fakat 99 öncesi sigorta olan veya stajı saymak isteyen çok insan var, bunu vermeleri zor. Muhtemelen 99 öncesine yaşa göre 2-3 sene bir indirim gelecek. Asgari üçret ve mevcut emeklilerde seyyanen bir şeyler alacak. Hükümet seçimi değil, koalisyonda kalmayı dahi kabul edecek durumda. En azından merkez bankasının parası zamanla yerine gelir diye düşünecek. Bu arada son 20 yılda 38 yaşında emekli olan bende görmedim, 44-46 arası 99 dan önce vardı ama 99 sonrası öyle bir yaş yok. Memur abilerim var, 3-5 seneyi gecti ama yaş 60 olmadan emekli olmayacaklarını söylüyor, bu oran çoğunlukta. Sigortalılar EYT istiyor ama memur rahat. EYT bahsinden sonra bende ilk kez sizin verdiğiniz sisteme girerek baktım, rakam şimdilik mutlu edecek düzeyde. Özellikle hep maaş üzerinden yatırılması etkili oldu. Çok yerde gerçek maaş ile sigortalı rakamı geçmişte farklı yatıyordu.
    38 yas derken zamaninda emekli olmuslardan bahsediyorum

Baska tanidiklarim var mesela daha yeni adam 50 yasinda emekliligi geldi. Turkiyedeki butceyi mahvediyor bunlar

Dunyanin baska hicbir ulkesinde boyle luks yok

Bunlardan ikinci kisim, e devlet ana ekrandan da net olarak goruntulenebiliyor.

Alıntı Originally Posted by kartal975 Yazıyı Oku

Emekli olunca ne kadar maaş alabileceğinizi tabiki şu anki değeri ile vereceğim linkten görebilirsiniz.Dediğim gibi bu her sene 2 kez emekli maaşlarına yapılan zam kadar artar.

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Burdanda ne zaman emekli olabileceğinizi görebilirsiniz.

https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Lafa gelince Dünyaya kafa tutuyoruz,25-30 Yıl Çalıştırıp Parası alınan,Sonra Emekli edilen Vatandaşına Maaş vermeye gelince, Ugandalılar ile aynıyız..!!.
    Devlete iş yapan, Yandaş-Yabancı Şirketlere Döviz Endeksli ve Yüksek gelirli- garantili Anlaşmalara gelince Para var,55-60 Yaşına gelmiş,hurda haşat zor bela Emekli olmuş İnsanına gelince Para yok,Öylemi.??
    La;Asgari ücretten emekli olan kişinin maaşı,( Recep ivediğin dediği gibi.) 2021 Yılında,İstanbulun ortasında, Güngören'de bir aylık ev kirası etmiyor..Daha neyi savunuyorsunuz.?
    Saraylarda Saltanat sürmeye gelince Para var,Halk'a 4-5 Bin TL Emekli Maaşı vermeye gelince Yok,Öylemi.? Geçin bu sahtekarlığı,Sömürgeciliği..
    Ülkemizde Ortalama insan ömrü 60 Yıl..
    Vatandaş, 20-25 Yaşında SGK lı olup ,25-30 Yıl Prim ödeyecek,50-55 Yaşında Emekli olacak,Daha yorgunluğu atıp,rahata eremeden 5-10 Yıl sonra Selası okunup Hakkın Rahmetine gidecek..!!
    Aklı,Vicdanı olan İnsan-Yönetici,Bu sistemi savunmaz..

Sayfa 6/430 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •