Sayfa 353/430 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Bir emekli olarak ne olur ne olmaz diyerek sigarayı bırakalı 2 gün oldu. 2 gün daha lazım sonra aylık 1000-1200 lira tasarruf etmiş oluruz. 😆 40-45 lira gerçekten verilmez buna. Sırf para yüzünden bıraktım.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Eh yazdık zamanında yok şöyle yok böyle hakkımız yasa değişti vs bir sürü laf yedik. Olacağı buydu hakkıyla emekli olanlara geçmiş olsun orta vadede 100 dolar civarına çekerler en düşük emekli maaşını oyna devam derler.
    hocam 100 dolar türk devlet ve halk yapısına uygun değil.

asgari ücret 350 dolar civarında dolanır; emekli maaşı ki aslında yaşlılık aylığı, prim ödeme miktarından hatta ödeyip ödemediğinden bağımsız 250 dolar civarında dolanır.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam 100 dolar türk devlet ve halk yapısına uygun değil.

asgari ücret 350 dolar civarında dolanır; emekli maaşı ki aslında yaşlılık aylığı, prim ödeme miktarından hatta ödeyip ödemediğinden bağımsız 250 dolar civarında dolanır.
    Nitelikli Türk özel sektör isgucu ülkeden resmen def edildi akın akın akın yurt dışına gidiyor.

6 milyon memur 16 milyon emekli var. Rakamlar ortada bunlara bakacak katma değerli asgari ücret üstü kazanan insanların hepsi yurt dışına bakınıyor ve on binlerle gidiyor. Asla memurlara emeklilere kötü sözümüz yok ama durum bu şekilde malesef. 100 dolarda ısrarcıyım çok üzgün olarak. Kendi babam emekli kendi ailem emekli 30 sene 40 sene çalıştılar karşılığı bu olmamalı idi hayırlısı olsun inşallah her şey güzel olsun ülkemiz için.

4. Bunun sonu 150 dolar, 40 yıl öncesi yani. Ancak ekonomik dengeler o kadar bozuldu ki avrupalıya bile pahalı oldu ülke. 350 doların altı zor.

Millet hala her yer kalabalık, tatil yerleri dolu kafasında. Aynada kendi haline bakan yok. Paralel evrende yaşıyor vatandaş.

Benim oturduğum yerde günde binlerce kişi geçiyor. Tavuk dönerleri birkaç yıl öncesinin yarısı kadar takıyorlar. Ama kalabalık aynı. Artık haklısın deyip geçiyorum ben. Çene yormaya değmiyor.

5. Nisan 2023 itibariyle 25 milyon kadar kayıtlı, prim ödeyen aktif çalışan varmış. Toplam emekli sayısı ise yil sonunda 15,7 milyon olacakmış.Yani oran 1,6. Almanya’da bu oran 2,5’muş. Kilicdaroglu’nun SSK’yı batirdigi dönemde bile bu oran 2,03 müş. Artık olay sürdürülebilir olmaktan cıkti. Ama oteyandan emeklilerin ayliklari da artik insanca yasama seviyesinin dışına cikti.

6. Akil sahibi
    Vicdan sahibi
    Comar olmayan her avrupadan gelen vatandasimiz ulke cok pahali diyor..
    Elemanlar 3 ay once gelselerdi euro 20 iken o zaman daha da pahali derler
    Bu hafta memleketw geldim..
    Boztpe de 1su 1 cay 1 limonta ve sigara boregine 200 tl verdim..
    Trabzon daki butun fiyatlar arap kardesleeimize gore..
    Kardesin pastanesi var.. gecen hafta bir iki saat orda takildim.. iceri giren her arap fiyat sorarak alisveris yapiyor
    Araplar la biraz konustum onlarda trabzon pahali diyorlar..(kardesin dukkani belkide trabzonun en ucuz pastanesi ona ragmen)..
    Dusun s2kinidirik evlwei gunlugune 200 dolara kakalamaya calisiyorlar...di

nfaiz sebep enflaston sonuc politikasi ve ulkeye gelen yabancilar yuzunden

Birde turk milletininin acgozlulugu birlesince ortaya fecaat bir sonuc cikti

Ulkenin duzelme ihtimali.. fiyat istikrarinin yerine gelme olayi kesinlikle yok.. hala ayni kafa ile devam ediloyor..

Biraz dolar bulursa ummedin lideri...
    Isvec konusu.. gibi batidan para gelirse
    Gotune tekmeyi vuracak simsegij
    Secim anketleri aleyhine gelisirse

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Değişik bir ülke bizimkisi...
    Öyle ; "esnafı çakal", "memuru tembel", "çalışan lölö..." diyerek geçiştirilemeyecek bir sosyolijik vaka.

İstikrarsız, 5-10-15 yıllık periyodlarla krize giren, 10.000 gün prim ödesen aç kalacağın bir memleket.
    20 yıl kazanıp ev alıyorsun, kiranı sınırlıyor... 30 yıl çalışıp emekli oluyorsun maaşını sınırlıyor,
    10.000 gün işin iyiyken prim ödüyorsun, düşünce "sieee" çekiyor...

Değişik bir memleket. Allah'cım yokluğunu göstermesin, zeval vermesin.
    Vatandaşı olmasak çogzel ülke aslında....
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

8.  Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    Değişik bir ülke bizimkisi...
    Öyle ; "esnafı çakal", "memuru tembel", "çalışan lölö..." diyerek geçiştirilemeyecek bir sosyolijik vaka.

İstikrarsız, 5-10-15 yıllık periyodlarla krize giren, 10.000 gün prim ödesen aç kalacağın bir memleket.
    20 yıl kazanıp ev alıyorsun, kiranı sınırlıyor... 30 yıl çalışıp emekli oluyorsun maaşını sınırlıyor,
    10.000 gün işin iyiyken prim ödüyorsun, düşünce "sieee" çekiyor...

Değişik bir memleket. Allah'cım yokluğunu göstermesin, zeval vermesin.
    Vatandaşı olmasak çogzel ülke aslında....
    O yapılan tasarrufları afiyetle siyasiler yiyor. Memleketin yarısı eskiden kuyruklar vardı, şimdi istediğimiz hastaneye gidiyoruz, dini kurtardık kafasında önüne konana şükür ediyor. Diğer yarısı kurunun yanında yanan yaş.

Sayfa 353/430 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •