Sayfa 103/430 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 817 - 824 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Daha hangi yasa çıkaçağını bırak çıkıp çıkmayacağı belli değil.
    Ayrıca erkek için 43 yaş emeklilik için çok az bence. 50 normal sayılır.
    Yasa Çıksa bile o kadar da çıkacağını sanmam açıkçası. Kapsayacak şekilde çıkarsa büyük süpriz olur bence.
     Alıntı Originally Posted by yıkıkkentli54 Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba 1997 ssk grişim var 7600 günde ödenmiş sigortam var yaşım 43 99 öncesi grişim olduğu için çıkacak yasa benide kapsıyor mu? bir kaç tasarı hazırlanmış akşam dinledim 25 yıl ve 7500 gün şartı aranırsa ben emekli olabilirmiyim ?
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hiç aklımada yoktu zaten emekli olma ihtimalim ama maç başladıktan sonra kural değişmez derlerse benim gibileri de kapsar sanırım 38 yaşında emekli olan 38 yıldır emekli maaşı alan tanıdıklarım var.bağkur ödüyorum şuan günün doldu yaşı bekle deseler o bile yeter şimdilik seçim e doğru anket sonuçlarına göre şekil alacak sanırım EYT

3.  Alıntı Originally Posted by yıkıkkentli54 Yazıyı Oku
    Hiç aklımada yoktu zaten emekli olma ihtimalim ama maç başladıktan sonra kural değişmez derlerse benim gibileri de kapsar sanırım 38 yaşında emekli olan 38 yıldır emekli maaşı alan tanıdıklarım var.bağkur ödüyorum şuan günün doldu yaşı bekle deseler o bile yeter şimdilik seçim e doğru anket sonuçlarına göre şekil alacak sanırım EYT
    SSK için 5000 gün, Bağkur için 7200 ya da 9000 gün olabilir 99 öncesi yasa. Eğer günler tek bir tip ise(ssk, Bağkur, emekli sandığı vs) o zaman iş kolay. Ama günler karışıksa durum değişiyor, farklı uygulamalar devreye giriyor.

Benim beklentim 50 yaş gibi bir alt sınır koyarlar. Ya da öne çekilen ger yıl için %2 maaş düşüşü, ölene kadar geçerli olur. Mesela 57 normalde gözüküyorsa yaş, 47 de emekli olacaksan %20 maaş düşüşüşe kalıcı olarak evet demen gerekecek.

Ayrıca, 99 öncesi bağlı olunan kurumun gün ve sigortalılık süresi koşulları var, bunları her durumda sağlıyor olman gerek. Zaten mevzu yaşa takılmak, diğer koşulları sağlayacaksın, sadece yaşı bekliyor olacaksın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Izmirde emeklilik isini hesaplayip sgk ya basvuracak takip edecek kimi onerirsiniz?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Izmirde emeklilik isini hesaplayip sgk ya basvuracak takip edecek kimi onerirsiniz?
    Özgür endursun ve ali tezelin ofisleri varsa onlar en güvenilir olanlardır...EYT face sayfasına üye olup bu işleri yapan firmalarında reklamlarından iletişim kurabiklirsin

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Özgür endursun ve ali tezelin ofisleri varsa onlar en güvenilir olanlardır...EYT face sayfasına üye olup bu işleri yapan firmalarında reklamlarından iletişim kurabiklirsin
    Ayni sehirde olmasi gereklimi? Hanimin butun kayitlar izmirde

Ozgir endursun bursada. Ali tezel son derece basit staj ve dogum borclanmasini birlestirmek icin 18 bin TL istedi. Delirmis bunlar

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

Ozgir endursun bursada. Ali tezel son derece basit staj ve dogum borclanmasini birlestirmek icin 18 bin TL istedi. Delirmis bunlar
    O zaman benim yaptığımgibi SGK ya gidip herhangi bir müd. dilekçe verin onlar halleder , Bahsettiğiniz hizmetler hizmet dökümünde görünüyor ise zaten birleşmiş demektir...Maaş hesaplama için bu adamlar 600 tl istiyordu...

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-gu...irme-basvurusu

e-devlet üzerinden hizmet birleştirme işlemini ücretsiz yapabilirsiniz ve bir hafta da sonuçlanıyor

Sayfa 103/430 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •