Sayfa 104/430 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 825 - 832 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Nasıl yani? E-devlet üzerinden yapılabilen bir işlem için 18 bin TL para mı istediler?

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ayni sehirde olmasi gereklimi? Hanimin butun kayitlar izmirde

Ozgir endursun bursada. Ali tezel son derece basit staj ve dogum borclanmasini birlestirmek icin 18 bin TL istedi. Delirmis bunlar
     Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-gu...irme-basvurusu

e-devlet üzerinden hizmet birleştirme işlemini ücretsiz yapabilirsiniz ve bir hafta da sonuçlanıyor

2. Bizim bir arkadaş SSK birleştirmesinde 3000 gün bunun TC sine yatmış ama başkasının ismine gözüküyordu sigortalar .

SGK bir Kartal bir Maltepe bir Fatih’e bir bağcılara gönderiyordu çözüm olamadı bürokrasi .

sonra bir muameleciye gitti ilk emekli maaşının yarısını vermek üzere anlaştı .

Adam sorunu çözdü kısa süre içinde .

Eski zamanda ismi yanlış seçmiş işlem yapan SGK sicil nosunda farklı isim vardı sigorta için

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bizim bir arkadaş SSK birleştirmesinde 3000 gün bunun TC sine yatmış ama başkasının ismine gözüküyordu sigortalar .

SGK bir Kartal bir Maltepe bir Fatih’e bir bağcılara gönderiyordu çözüm olamadı bürokrasi .

sonra bir muameleciye gitti ilk emekli maaşının yarısını vermek üzere anlaştı .

Adam sorunu çözdü kısa süre içinde .

Eski zamanda ismi yanlış seçmiş işlem yapan SGK sicil nosunda farklı isim vardı sigorta için
    benim ssk sicilimde iki kişinin 120 şer gün ssk primi görünüyordu. e-devletten hizmet birleştirme yaptırdım.4 günde hatalı prim günleri sildiler sadece bana ait prim günler gözükür hale geldi.

4.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Izmirde emeklilik isini hesaplayip sgk ya basvuracak takip edecek kimi onerirsiniz?
    https://www.turkiye.gov.tr/calisma-hayatim#tab4A
    bu linkten ssk ya göre şu kadar bağkur a göre bu kadar zaman sonra vs. emekli olabilirsin diye gösteriyor.Birilerine ödeme yapmanıza gerek YOK.

5.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    benim ssk sicilimde iki kişinin 120 şer gün ssk primi görünüyordu. e-devletten hizmet birleştirme yaptırdım.4 günde hatalı prim günleri sildiler sadece bana ait prim günler gözükür hale geldi.
    Anladım bana da yapılabilir gibi gelmişti bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum ama ya bağlanmazsa ya olmazsa diye korkup para veriyorlar bazı emekli adayları

Tezel iyi bir teşkilat kurmuş o konudan güzel para kazanıyor. Bedavaya mail cevabı bile vermezler.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Nasıl yani? E-devlet üzerinden yapılabilen bir işlem için 18 bin TL para mı istediler?
    Hayir hersey edevlet uzerinden yapilamiyor

Staj borclanmasi var dogum borclanmasi var

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Hayir hersey edevlet uzerinden yapilamiyor

Staj borclanmasi var dogum borclanmasi var
    Doğum askerlik isteğe bağlı sigortalılık vb hepsi yapılıyor...Hizmet dökümünde görünmeyen fakat elinizde evrağı olan hizmetlerin işlenmesine kadar ,hatta emekli başvurusunu bile yapıyorsunuz....Teknoloji geliştikçe Devette buna ayak uyduruyor , örn kredi kartı ile vergilerin ödenmesi sgk primi ödeme vb....

Sayfa 104/430 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •