Sayfa 372/430 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    pardon yanlış yere atmışım
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun. Tahsis No çıktı ise haftasına ilk ödeme TC no ile seçtiğiniz bankaya gelir. Tahsi No son hanesine bakarak maaş gününü öğrenebilirsiniz. önce maaş gününe kadar olan kısım, sonrasında 1 maaş TC noya geliyor.
    ben de bugün aynı süreci yaşıyorum ilk maaşım yarın hesapta.
    Süreci "Emekli günlük ödeme" uygulamasından takip etmek daha sağlıklı oluyor.
    selamlar, tahsis no geçen hafta çıkmasına rağmen "emekli günlük ödeme" kısmında bir şey gözükmüyor. Ama başvuru 3 Ekim'de yapmıştım, belki sonraki aya kalmıştır. Bu arada aylık başlangıç tarihi 1 Kasım olarak gözüküyor. Tahsis no son rakam 25, belki kasım 25 te 25 günlük+1 maaş ikisi birlikte yatar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    selamlar, tahsis no geçen hafta çıkmasına rağmen "emekli günlük ödeme" kısmında bir şey gözükmüyor. Ama başvuru 3 Ekim'de yapmıştım, belki sonraki aya kalmıştır. Bu arada aylık başlangıç tarihi 1 Kasım olarak gözüküyor. Tahsis no son rakam 25, belki kasım 25 te 25 günlük+1 maaş ikisi birlikte yatar.
    daha hak etmemişsiniz ki . 1 kasımda 25 günlük hakediyorsunuz. 25 kasımda da 1 maaş (25kasım - 25 aralık arası).... bunların yatması 2-3 gün gecikebiliyor. belki ilk maaş günlük ödeme ile gelmeyebilir. doğrudan hesaba yatabilir... benimki maaş gününden 2 gün sonra günlük ödeme ile gelmişti.

4. Çoğunluk eyt aldı ve çalışıyor, 1-2 sene sonra çalışmayacak ve bu maaşla geçim olmadığını görecek. Memurlar 65 yaşından önce mümkün değil bırakmaz.

5. 20 Eylül'de başvurdum. Tahsis numaram sonu 7 ile bitiyor. Yani her ayın 18'i maaş günüm. 16 sında 17 günlük ödeme yatmış, 18 gibi onu çektim Akbank havuzdan telefon açtım, hemen hesabıma geçtiler. Farkında değilim 19'unda tekrar 1 aylık daha günlük ödeme çıkmış. 23'ünde de şubeye telefon açtım onu da havuzdan alıp, hesabıma geçtiler. Bu arada promosyona başvurdum. 10.000 TL ama ilk maaş ödemem henüz yatmadığından, yani gelen paralar günlük ödeme olduğundan henüz onu alamadım. Muhtemelen Eylül ayı SGK günlerim ve izin paralarım da sisteme işlendikten sonra ( bildirimler Ekim 25'e kadar yapılıyor- işyerlerinden - SGK'ya ) 18 Kasımda net olarak ilk maaşımı ve akabinde promosyonumu alacağım. Maaş müşterilerine 09:00-16:00 arası EFT-Havale vb işlemler ücretsiz bu arada.
    ...

6. Acaba diyorum Kasım'da promosyonu aldıktan sonra, Ocak'ta artarsa tekrar müracaat edip, fak mı alacağız ?
    ...

7. sGK tüm maaş ve diğer işlemler için SMS atıyor bu arada.Çok fazla yapacak bir şey kalmıyor.
    ...

8. İş hayatım boyunca tek bir firmada çalıştım,bu benim emeklilik işlemlerimin daha hızlı olması için bir avantajmıdır

Sayfa 372/430 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •