Sayfa 409/430 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Bu sgk nın henüz emekli olmayanlar için potansiyel maaşını gösteren bir sitesi vardı şu an e-devlete yönlendiriyor. E-devletten maaşını görebilen var mı? Benimki henüz görünmüyor. Merak ettiğim bize de %49mu yapıldı yoksa son 6 aylık enflasyon mu?

2. E devlette 37 küsür % görünüyor. Bunu da emekli olanlar zaten Ocak maaşı olarak aldı.49,25 % kadar olan ilâveler görünmüyor.

...
    ...

3. Biz her yıl böyle %10 dayak yiyeceğiz o zaman.. Geçen yıl da yemiştik.. Kimse bunlara ses çıkarmıyor..

4.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Biz her yıl böyle %10 dayak yiyeceğiz o zaman.. Geçen yıl da yemiştik.. Kimse bunlara ses çıkarmıyor..
    Özür dilerim, ben emekliyim, karışıklık olsun istemem. Ama dediginiz gibi 2022 de emekli olanlar 30% zam aldığı halde, emekliligini 2023 e erteleyenler ve mecburen 2023 te emekli olanlar, benim gibi, 16-17% zamda kaldılar. Kimse uzerine basmıyor ama büyük kayıp oluştu.

...
    ...

5. Vallahi lanet olsun yalanla sahtekarlıkla enflasyon oranı açıklıyorlar. Kendileri de yalan olduğu için vergileri de harçları da asgari ücreti de enflasyonun üzerinde yükseltiyorlar.. Bizim maaşlar böyle enflasyona endekslesinler 10 yıla hepimiz emekli olunca en düşük emekli maaşında birleşiriz..

6. Yani şimdi aynı anda işe başlamış 2 çalışandan birincisi 2022 Aralık ayında emekliliğini verdi diğer arkadaşı 14 ay daha fazla çalıştı ve 2024 şubat ayında emekliliğini verdi, 14 ay fazla çalışan neredeyse %20 düşük mü alacak..

7. Aynen öyle.

...
    ...

8. Arkadaslar ben gunluk odeme olarak birikmis ve bir aylik maasi gunluk odeme olarak aldim.Ama her seferinde e-devletten takip ediyor sonra bankadaki arkadasi arayip hesaba gecirttiriyorum.Ne zaman direk olarak hesaba yatmaya basliyor yardimci olabilir misiniz?Birde sadece banka ve sube belirtiyoruz hangi hesap numarasi olacağı nasıl biliniyor?Tesekkurlerimle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 409/430 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •