Sayfa 28/430 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 217 - 224 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Benimde naçizane şöyle öngörüm var. Forumda birçok kişi ileride devletin emekli maaşları için çok büyük yükü olacağından bahsetmiş. Bende tam tersini iddia ediyorum. Yaşadığım köyde nüfusun çoğu ihtiyar. Bu nesil gittimi maaş ödemesi biter. Vefat eden bu neslin çocukları şöyle böyle prim yatırsada torunlarının girişleri dahi yok. Ee bu girişi bile olmayan nesil 25 35 yaş arasında. Hadi giriş yapıldı. Prim ödeme ne olacak. Tarım bağkur primi olmuş anasının cebi. Velhasıl emekli azalır çoğalmaz. Çoğalsa bile bugün 1 kişinin aldığı maaşı o gün geldiğinde 3 kişiye verirler olur biter. Geçinebilirsen geçin. Geçinemezsen anan don giydirsin. Saygılar
    hocam kusura bakmayın ama olay sadece emeklilik sistemi değil.

devletten avanta almak bu halkın genetiğinin temeli, oy satın almak ise siyasetin temeli.

benim açımdan emeklilik sistemi tamamen kaldırılmalı yada fix bir ödeme karşılığı fix bir maaş olmalı, atıyorum herkes asgari ücret kadar emekli maaşı alır.

emekli maaşını geçtim şu an kaç kişi sosyal yardım adı altında bu devletten kaynak alıyor ,sayılar değişken ama en iyimser ihtimalle halkın 5 te biri bu durumda.

bu insanlar emeklilik çağına gelince adı emeklilik maaşı olmaz başka bir şey olur yine maaş alacaklar.

dolayısı ile emekli sayısının azalması aslında bir şeyi falan çözmüyor, sıkıntı çok derinlerde.

emeklilik yaşının artması sadece ve sadece bizim gibi parası çalınıp avanta olarak dağıtılan kişilere zarar.

kimse kusura bakmasın asalak yığınına avanta dağıtılacak diye çalışmak falan istemiyorum ben.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    yazdı kendisi erkenden emekli olmuş şahıs
    emekli maaşına ortak istemiyor arkadaş
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    yazdı kendisi erkenden emekli olmuş şahıs
    50 yasinda emekli oldum ama benim sozum 38 yasinda emekli olanlara

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    50 çok erken 70 ine kadar çalışmalıydın olmaz böyle
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Emekli maaş miktarı, sosyal yardım, işsizlik yardımları hepsi birlikte değerlendirilmesi gerek. Sırf yaşta başka ülkelere bakıp diğerlerine bakmamak olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    50 çok erken 70 ine kadar çalışmalıydın olmaz böyle
    50 değil 48. Ben yukarıda onun verdiği tarihlere göre 48 hesaplamıştım ve o zaman inkar etmemişti. Şimdi yavaş yavaş 50 ye yaklaşıyor. Biraz daha uğraşırsak ben EYT liyim diyebilir, dikkat edelim. Sarsmayalım.

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    yazdığınız yazıda 65 yaş altı emekli olan herkesi işaret ediyorsunuz ama.

8.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    yazdığınız yazıda 65 yaş altı emekli olan herkesi işaret ediyorsunuz ama.
    kardes teorik olarak kimsenin 65 in altinda emekli olmamasi lazim

bati ulkeleri bu yasi simdi 70 e cekti cekiyor

benim bireysel olarak ne zaman emekli oldugum nasil oldugum konu disidir

Sayfa 28/430 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •