Sayfa 349/430 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. "Çok kazandım" diyenler için 2010 yılı "0" araç fiyatları:
    Aynı araçlar bugün 13 yaşında iken fiyatı X 10...
    O günkü kredi koşullarını, aracı kullanmanın sağladığı getiriyi vb. saymıyorum.
    Hatta o gün ev alsan... Alacağın kredi oranın, ödemeyeceğin veya elde edeceğin kirayı saymıyorum...
    Düzeltiyorum 10X ne? En az 20 X

Meh:

Kullanımdan kaynaklanan avantaj hariç bu günkü getirisi X20...
    Neymiş? Mutlak doğru yokmuş!
    Dönemsellik? Gözlem, tahlil.. vb varmış...
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Malesef durum bu....Aynısı bizim seyyanen zamda da olacak.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Selam
    Aslında çok basit bir soru sormuştum ama olay çok değişik bir boyut aldı Bu arada EYT diye bir ayrım yapılmamış anladığım kadarı ile torba yasada. %25 emekli tanımı kapsamında olan herkesi kapsayacak gözüküyor. Ama bu son 2-3 gündür tartışılan gerçeği değiştirmiyor. Tek başına emekli maaşı çoğu yaşam standardının devam ettirilmesinde ne yazık ki yetersiz kalacak. İlla ki yan gelir sağlanması lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Yine güzel bir çalışma... https://twitter.com/unqyatirim/statu...EaXPj599g&s=19

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun der ki: "Tüm emeklilere %19.77 enflasyon farkı+ %5.33 refah payı olmak üzere toplam %25 oranında zam yapıldı.

EYT farklı bir emeklilik değildir, bu zamdan EYT’lilerde yararlanacak hatta emekli olmayanların mevcut primleriyle hesaplanan aylıklarına da aynı oranda zam yapıldı! Bu zamlar kök aylıklara yapıldı, en düşük emekli aylığı olan 7.500₺ değişmedi.

Kök aylığa yapılan zam sonrasında emekli aylığı 7.500₺’nin altında kalanlar 7.500₺ almaya devam edecek! Üstüne çıkanlar ise yeni aylığı kaç TL yapıyorsa onu alacak.

Örneğin kök aylığı 7.000₺ olup 7.500₺ alan emekli zam sonrası da 8.750₺ alacak! Kök aylığı 5.500₺ olan ise zam sonrasında aylığı 6.875₺’ye çıkacak ancak bu kişi 7.500₺ almaya devam edecek."

6. Yilbasinda emekliler 30% zam alirken yeni yila kalan emekliler ve henuz emekli olamayanlar icin maaş robotu 17% zam uzerinden çalışmaya başladı ve halen de oyle devam ediyor. Yilbasinda olusan 13% eksik zam henüz telafi edilmedi. Kimse de uzerine basmiyor. SGK emekli olan olmayan herkese 30% zam verilecek demişti... gercekleşmedi.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by çalışkan Yazıyı Oku
    Yilbasinda emekliler 30% zam alirken yeni yila kalan emekliler ve henuz emekli olamayanlar icin maaş robotu 17% zam uzerinden çalışmaya başladı ve halen de oyle devam ediyor. Yilbasinda olusan 13% eksik zam henüz telafi edilmedi. Kimse de uzerine basmiyor. SGK emekli olan olmayan herkese 30% zam verilecek demişti... gercekleşmedi.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Deveye sormuşlar "boynun neden eğri?" diye...
    Doğru olan bir yanı yok. Ancak bu konu refah payı vb. diye zaten geçiştirilmişti. Düzeltileceğine dair bir beyan hatırlamıyorum ben.

TÜİK tarafından dikilen tüyler, seyyanen verilen zamlar, taban maaşa verilen ama zamma esas olmayan katkılar vb... Genel olarak emekçilere ve emeklilere dair her mevzuu sirk benzeri bir hâl aldı.

Artık kaçan kurtuluyor, kaçamayan, kaçacak yeri olmayan...
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

8. Sistem çorba olmuş
    40 yamalı bohça
    yeni sistem kurulmalı

Sayfa 349/430 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •