Sayfa 360/430 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

3 yıldır artık yeter emekli olacağım diyordum
    en son 2024 eylül ayına karar vermiştim
    ancak son yapılan zamlardan sonra emekli çalışan arasında ki fark %66 lardan %50 lere doğru inince şimdilik emeklilik kararını 60 yaşına erteledim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Erdoğan’dan emekli maaşları ve kira fiyatları açıklaması
    Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız. İnşallah bu konuda da gerekli adımları yıl sonuna kadar atacağız.
    https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...amasi-7782273/

ee noldu hani Ekim di?
    şimdi yılsonu lafı geçiyor

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Erdoğan’dan emekli maaşları ve kira fiyatları açıklaması
    Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız. İnşallah bu konuda da gerekli adımları yıl sonuna kadar atacağız.

ee noldu hani Ekim di?
    Muhalefetin en sevdiği fakat reisci olan 7500 TRY lik emeklilerden bahsediyor...Üstü maaş alanlara yine TUIK geçirecek a.q

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Erdoğan’dan emekli maaşları ve kira fiyatları açıklaması

ee noldu hani Ekim di?

baktılar emeklide verirlerse ekime vermezlerse...me modu var sarkıtmışlardır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    tüm bunlara ilave sistemin tam boku çıktı.
    yok seyyanen yok az alana çok%ile zam derken sistem allak bullak.
    az prim ödeyen ile çok ödeyen arasında hakkaniyet hak getire.
    tamamen sistemin silinip yeniden dizaynı şart
    Çok doğru dediniz. Emeklisinin maaşını ve maaş artışını bile bir standarda oturtamayan ülke gerçekten de kendini çok komik duruma düşürüyor.

6. Yahu ben mi yanılıyorum, yoksa millet ciddiye mi almıyor anlamiyorum. 2023 icin emekliye verilen 30 % zam, 1 Ocak 2023 ten sonra emekli olanlara ve EYT lilerle birlikte tum emekli olmayanlara da verilmedi. Zam eski emeklilere 30% yansırken, bu gruba ve SGK nın "Ne kadae emekli maaşi alabilirim ? " uygulama robotuna 16 % olarak yansıdı. Ne emeklilik mağdurları, ne emeklilik dernekleri, ne de resmi kurumlardan kimse bunun peşine düşmüyor gibi geliyor bana. Cimer'e nedenini sordum. 25 gün bekledim. SGK il md lüğünden gelen bir cümlelik yanıtta " Emeklilik maaşları sisteme otomatik olarak yansıtılmaktadır" yazıyor. Cimer'e tekrar yazdım. " Ben herhangi bir il md lüğüne emekli maaşları nasıl hesap ediliyor diye sormadım. Cimer uzeriden Cumhurbaskanlığı'na hak hukuk ne olacak , neden arada böyle bir fark var duzeltilmesini ve bilgi istedigimi belirttim. Bekliyorum bakalım. Ikinci yazılı cevabı da aldığım zaman, olumsuz olursa bölge idare mahkemesine verecegim. Fikirlerinize açığım.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    baktılar emeklide verirlerse ekime vermezlerse...me modu var sarkıtmışlardır
    hatta
    ipimle kuşağıma kadar gider bu iş

8.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Çok doğru dediniz. Emeklisinin maaşını ve maaş artışını bile bir standarda oturtamayan ülke gerçekten de kendini çok komik duruma düşürüyor.
    Tuyik sabun kullanmıyor.

Sayfa 360/430 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •