Sayfa 95/430 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 753 - 760 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Eyt kazanılmış bir hak ve bu hak geti verilirken hiç bir kesinti ve zorlaştırıcı koşullar öne sürülmemeli zaten emekli maaş bağlama kat sayısı maaşların düşük bağlanmasına sebep veriyor EYT ile beraber maaş bağlanmasına sebep olan kat sayılarınınsa iyileştirilmesi gerekiyor

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    en düşük emekli aylığı 3500 olursa atıyorum 3000 olan maaşlarda 3500 mi olacak.

kısaca en düşük emekli maaşını alan insan oranı 20% ken 25% mi olacak acaba?
    evet...en düşük aylık demek, onun altında kalanlar oraya öteleniyor demek...zaten %35 civarı iyileşme geleceği için çok bir şey farketmeyecek.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Nabız Yazıyı Oku
    Eyt kazanılmış bir hak ve bu hak geti verilirken hiç bir kesinti ve zorlaştırıcı koşullar öne sürülmemeli zaten emekli maaş bağlama kat sayısı maaşların düşük bağlanmasına sebep veriyor EYT ile beraber maaş bağlanmasına sebep olan kat sayılarınınsa iyileştirilmesi gerekiyor
    İstemekle olsa, isteyelim de. 23 senedir istedik de ne oldu. Öte yandan bir EYT li olarak, 100 binlerce eyt li hak ettiği emekliliği alamadı, 10 yıllarca bekleyip normal yaşında emekli oldu. şimdi tüm haklar verilerek eyt düzenlenirse, önceden emekli olamayanlara büyük haksızlık olmayacak mı? Onların günahı neydi?

Ben bu tür durumlarda abartılı taleplerin işi uzattığı görüşündeyim. iyi kötü bir şey çıksın gecikmeden, sonra iktidar değişir, daha da iyileştirir..ama kör-topal bir şey çıksın öncelikle.

maaş bağlanma oranlarında eskiye dönülmesi, olmayacak dua..o yüzden amin bile demiyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    evet...en düşük aylık demek, onun altında kalanlar oraya öteleniyor demek...zaten %35 civarı iyileşme geleceği için çok bir şey farketmeyecek.
    En düşük olan 2500 tl emekli maaşı seyyanen olduğu için zam gelmeyecekti. 2500 tl lik maaşadamı %35 zam gelecekmiş? Tavandan yatırana ne kadar zam gelecek?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    En düşük olan 2500 tl emekli maaşı seyyanen olduğu için zam gelmeyecekti. 2500 tl lik maaşadamı %35 zam gelecekmiş? Tavandan yatırana ne kadar zam gelecek?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2500 olan en düşük 3500 olacak, bu kadar net...mesela 2500 taban olmasına rağmen, 2500 kuralı olmasa 2200 alacak adam 3000 alacaktı..3500 asgari kuralı ile onu da 3500 e çekmiş olacaklar.

tavan, orta vs farketmyor...her türlü %35 enf. farkını geri kalan herkes alır...dolayısıyla bir hak kaybı yok...düşük maaş alan kesime ek bir güzellik var...seçime kadar devam eder bu güzellikler..bu yüzden herkes ne koparsak derdinde.

o yüzden eyt liler de bizim neyimiz eksik diyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    EYT çıkarsa işyerlerindeki mevcut çalışma sisteminde de köklü değişiklikler olabilir gibime geliyor. Bir anda en tecrübeli isimlerin gitmesi halinde diğer çalışanlarda işi yürütmekte zorlanabilirler. İşyeri sahipleri böyle birşey olsun istemez. Nasıl hallolur açıkcası zor bir durum..Belki patronlarla emekli olduktan sonra da aynı işyerinde çalışma hakkında görüşmeler olacaktır.

7. İnşallah yanılıyorumdur ama ben haberden, sadece en alt düzeydeki emeklilerin maaşlarında iyileştirme yapıldı gibi anladım. Nitekim, SGK'nın sitesinde az önce yaptığım sorgulamada muhtemel emekli maaşımın (emekli değilim) geçen ayla aynı olduğunu gördüm. Umarım böyle değildir durum, ben yanlış anlamışımdır ...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2500 olan en düşük 3500 olacak, bu kadar net...mesela 2500 taban olmasına rağmen, 2500 kuralı olmasa 2200 alacak adam 3000 alacaktı..3500 asgari kuralı ile onu da 3500 e çekmiş olacaklar.

tavan, orta vs farketmyor...her türlü %35 enf. farkını geri kalan herkes alır...dolayısıyla bir hak kaybı yok...düşük maaş alan kesime ek bir güzellik var...seçime kadar devam eder bu güzellikler..bu yüzden herkes ne koparsak derdinde.

o yüzden eyt liler de bizim neyimiz eksik diyor

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    İnşallah yanılıyorumdur ama ben haberden, sadece en alt düzeydeki emeklilerin maaşlarında iyileştirme yapıldı gibi anladım. Nitekim, SGK'nın sitesinde az önce yaptığım sorgulamada muhtemel emekli maaşımın (emekli değilim) geçen ayla aynı olduğunu gördüm. Umarım böyle değildir durum, ben yanlış anlamışımdır ...
    6 aylık enflasyon farkı yok mu yani? ������

Sayfa 95/430 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •