Sayfa 122/430 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 969 - 976 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    4A ve 4B de ayri gorunuyor ama aylik maas ekraninda hepsini bir yazmislar.....
    Birleştirme yapılmış...Bir şey yapmanıza gerek yok.

Tesekkurler dostuma...

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Birleştirme yapılmış...Bir şey yapmanıza gerek yok.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Günaydın ,
    Eyt beklerken bir konu hakkında bilgi araştırıyorum. Konu 2000 yılı öncesi askerlik borçlanması emekli maaşını artırır diyorlar. Fakat ne kadar ödeme yapılır? karşılığında ne elde edilir? Siz değerli forumdaşlardan bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlardan vakitleri var ise paylaşmalarını , bize ışık tutmalarını isterim. Şimdiden teşekkürler...

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Günaydın ,
    Eyt beklerken bir konu hakkında bilgi araştırıyorum. Konu 2000 yılı öncesi askerlik borçlanması emekli maaşını artırır diyorlar. Fakat ne kadar ödeme yapılır? karşılığında ne elde edilir? Siz değerli forumdaşlardan bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlardan vakitleri var ise paylaşmalarını , bize ışık tutmalarını isterim. Şimdiden teşekkürler...
    Kesinlikle arttırır bence de ancak net hesabı tabiki yapamıyorum. Ancak o dönemi mutlaka ödeyebileceğiniz maksimum rakam üzerinden yapmalısınız.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kesinlikle arttırır bence de ancak net hesabı tabiki yapamıyorum. Ancak o dönemi mutlaka ödeyebileceğiniz maksimum rakam üzerinden yapmalısınız.
    Sn. pit teşekkürler , 2000 öncesi sadece 754 gün ödenmiş sgk primim var. Ne kadar ödersek ne kadar fark eder bu konuda bilgim yok.
    araştırırken şöyle bir uygulama buldum. https://askerlik-borclanma-hesaplama...#calculatedBox

6.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Günaydın ,
    askerlik borçlanması aşırı derece günü eksik olan için faydalı, günümüzde günü eksiklik sorunu yok denecek kadar az, bu nedenle günü normal olan için ise aşırı derece zararlı. çünkü maaş hesaplama toplam prim/gün sayısı ile geliyor, örneğin 50000 usd/7000 gün 32 yılda ayrı bir sonuc verir, 50000 usd/9000 gün ayrı sonuc verir. Burada ideal olan 32 yılda 50000 usd/7000 gündür. Gün sayısını artırmak zararlı, prim miktarını artırmak faydalı. Bir yerde mecburi çalışmayıp imkanı olanlar için en güzel model şudur, günü tamamlayanlar için. Mesela 1 yılda 10000 usd gelir var, bunu 12 ayda beyan ediyor, imkan varsa 10000 usd yi 5-6 ayda beyan etsin.

Sn. kızıldağ şu an 8797 gün ödenmiş sgk primim var . hesaplama da 8500 tl emek maaşı bağlanır diyor . kısa süre yüksek kazanç bildirecek olsam acaba sonuçları ne olur? diye düşünüyorum. Ha bunu da hisse satarak yapabilirim onlara da kıyamıyorum değer mi değmez mi? bilemedim. İlginiz için teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. kızıldağ şu an 8797 gün ödenmiş sgk primim var . hesaplama da 8500 tl emek maaşı bağlanır diyor . kısa süre yüksek kazanç bildirecek olsam acaba sonuçları ne olur? diye düşünüyorum. Ha bunu da hisse satarak yapabilirim onlara da kıyamıyorum değer mi değmez mi? bilemedim. İlginiz için teşekkür ederim.
    2000 öncesi hesaplama ,2008 ve sonrası hesaplama kriteri farklı...Ben olsam askerlikle 9000 güne tamamlarım. Ama maaş hesaplamasını ücretli yapan kişiler var. Onlardan destek alıp ABO oranını ne kadar etkileyeceğini dolayısıyla maaşınıza ne yansıyacak bunu görmenizde fayda var.

Sayfa 122/430 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •