Sayfa 147/430 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Tamam dostum esimin kardesi dogum gunu bi ay oncesinden gitmis guya da yalanci olabilir...
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Başvuruyu e-devletten ve/ya SGK merkezinden yapabilirsin...İkisi arasında hiç bir fark yok...

Doğum gününde dilekçe verebilirsin...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ayrica ogretmenlere +2bin +4bin gorev tazminati verdiler biz eyt lilere de para filan kalmamis olabilir...

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Aralık yaklaştı. Bakalım eyt için ne açıklayacaklar. 4-5 sene önceki Maltepe mitingine gitmiş biriyim. Eyt gelsin diye çok bekledik. Ama bu son açıklamalar sonrası soğuttular. Şimdi 43 yaşında emekli edeceklerse, ben normal yaşım 53’e razıyım. İsteğimiz 1-2 sene geri gelmesiydi.

Nesiye benim tahminim sehven bir şey vermeyecekler. Mesala 25 yıl 5 bin gün geçerli ama yoğunluk var bir anda alamayız diyecekler. 50 yaş ve üstü Ocak-Haziran arası, 49-48 yaş Haziran Ocak, 47-46 2024 Ocak-Haziran veya buna benzer bir şey olacak. 1 milyon veya benzer rakamda bekleyen insanları sandığa götürmeden tek seferde emekli etmezler.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Aralık yaklaştı. Bakalım eyt için ne açıklayacaklar. 4-5 sene önceki Maltepe mitingine gitmiş biriyim. Eyt gelsin diye çok bekledik. Ama bu son açıklamalar sonrası soğuttular. Şimdi 43 yaşında emekli edeceklerse, ben normal yaşım 53’e razıyım. İsteğimiz 1-2 sene geri gelmesiydi.

Nesiye benim tahminim sehven bir şey vermeyecekler. Mesala 25 yıl 5 bin gün geçerli ama yoğunluk var bir anda alamayız diyecekler. 50 yaş ve üstü Ocak-Haziran arası, 49-48 yaş Haziran Ocak, 47-46 2024 Ocak-Haziran veya buna benzer bir şey olacak. 1 milyon veya benzer rakamda bekleyen insanları sandığa götürmeden tek seferde emekli etmezler.
    Dün yazmıştım, bugün haber yapmışlar. Kademeli geçiş için benim yazımı uygulamaları gerekir.

EYT'de kademeli geçiş talebi

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili kamuoyunda beklentiler yükselirken iş dünyası da işgücü ve finansman açısından olumsuz etki yaratmayacak formüllerle ilgili taleplerini seslendiriyor. Bloomberg HT yayınına katılan iş dünyası temsilcileri işgücünün yaklaşık üçte birinin EYT'li olduğunu belirtirken, yetişmiş işgücünün aniden iş hayatından çekilmemesi için kademeli geçişin uygulanması gerektiğine dikkat çekti.

Hükümet kolaylık sağlar işverenleri çok sever vaz geçtik eyt myt yok der , memleket batsın mı? aaa
    çok ayıp.

İçimdeki ses bir şeyler ters gidecek ve biz eytliler avucumuzu yalayacağız gibilerinden umarım yanılırım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    İçimdeki ses bir şeyler ters gidecek ve biz eytliler avucumuzu yalayacağız gibilerinden umarım yanılırım.
    Sıkıysa denesinler de göreyim..seçim gider ellerinden .. kaybederler seçimi..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Hükümet kolaylık sağlar işverenleri çok sever vaz geçtik eyt myt yok der , memleket batsın mı? aaa
    çok ayıp.

Patronlar ne derse işler o şekilde yürüyor...50 yaşından sonra maaşlı iş bulmak (kalifiye eleman dahil) oldukça zor olmasına rağmen kimse emekçinin sorunları ile uğraşmak istemiyor...

Hele primi parası peşin ödenmiş bir emeklilik sistemini Politikacılar bedava dağıtılan para olarak görüyor , onu da harçlık seviyesine indirdiler...Uni deki çocukların harçlığı Emeklinin maaşından fazla...

Neyse umarım son dakika golü gelmez....de en azından 50 yaş üzeri insanlar emekli olur.

8. Seçimlerden önce sadece 50 yaşın üstü emekli aylığı alır. Önce sandık sonra 49-48-47 yaş diyecekler. Böyle büyük kozu ihtimale bırakmaz. Garanti edecek oyu alacak. Önceden emekli ederek sandığın riskine girmez. Emekli olmak isteyen sandığa gitsin diyecek. Keza bunun en büyük kanıtı, açıklamayı 3-4 aydır bekleterek Aralık ayına getirmesidir. Zaman oynuyor.

Sayfa 147/430 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •